اخبار کوتاه

مدیرکل زندان های استان اردبیل در جلسه شورای اداری زندان اردبیل مطرح کرد: منابع انسانی بزرگترین ابزار مدیریت در زندان ها هستند که باید از آنها مراقبت نمود

جلسه شورای اداری زندان اردبیل ، با حضور مدیر کل زندان های استان برگزار و در این جلسه مسایل و مشکلات واحدهای مختلف زندان بررسی و راهکارهای عملی برای مدیریت بهتر و بهینه زندان ارایه شد .

در این جلسه پس از اظهار نظر مسوولین واحدهای زندان اردبیل و ارایه گزارش توسط سربازجدا مدیر زندان ، فتحی مدیرکل زندان های استان طی سخنانی با اشاره به زحمات و اقدامات مسوولین زندان اردبیل خصوصاً در حوزه بهسازی بندها و ساختمان اداری گفت : « می دانم که همه این اقدامات و تلاش ها با حفظ کامل امنیت زندان و در حالی صورت گرفته است که از لحاظ کمبود نیروی انسانی رنج میبریم و یک نفر مجبور است تا چندین وظیفه را به عهده بگیرد و ساعت ها وقت خود را خارج از وقت اداری صرف پیشرفت امور زندان نماید . از این بایت از همه کارکنان زندان ، مسوولین همه واحدها و مدیر زندان تشکر می کنم . »

مدیرکل زندان های استان اردبیل در ادامه با اشاره به سختی و مشقت کار در زندان افزود : « شیرینی این کار سخت زمانی مشخص می شود که ما نتیجه اقدامات خود را می بینیم و تلاش ها به نتیجه می رسد و این مساله رخ نمی دهد مگر اینکه همدلی و همگرایی وجود داشته باشد و این مهم در زندان اردبیل خوشبختانه وجود دارد و باید بیشتر از پیش تقویت شود . »

فتحی در ادامه معاونین و روسای ستاد اداره کل را که در این جلسه وی را همراهی کرده بودند خطاب قرار داد و گفت : «  باید فاصله بین صف و ستاد کاهش پیدا کند و مرز بندی ها از بین برود . ستاد و صف باید در اوج هماهنگی باشند تا میزان کار آیی و نظم و امنیت در صف بالا رود. »

مدیرکل زندان های استان اردبیل از اشتغال و حرفه آموزی زندانیان بعنوان عامل هویت بخش به آنها نام برد و خواستار توسعه فعالیت های اشتغالزایی مددجویان شد و گفت : « اشتغال درزندان باید مولد و موثر باشد و خانواده و خود زندانی از برکات این اشتغال ولو کم منتفع شود . اشتغال مولد به زندانی هویت واقعی اش را باز می گرداند و زندانی احساس می کند که موجودی مفید و در خدمت خانواده واجتماع است . » در ادامه مدیرکل زندان های استان به بهره گیری مسوولین از ایده ها و نظرات زندانیان ، سربازان و کارکنان اشاره نمود و افزود : « کاری کنید که مدام ایده و نظر هرچند ناکارآمد به شما پیشنهاد شود . این استقبال کاری میکند که زندانیان ، کارکنان و سربازان از حالت انفعال خارج شوند و خود را در زندگی جمعی و کار جمعی سهیم بدانند. این یعنی نمونه مدیریت مشارکتی . هر جا مدیری سعی داشته مجوعه اش را با مدیریت مشارکتی و تفیض اختیارات و شنیدن نظرات دیگران اداره کند موفق بوده است . »

مدیرکل زندان های استان تزریق انرژی به زیر دستان ، شروع تحولات از خود و بالا بردن تعلق سازمانی و تعامل بین واحدها را از تاکیدات مهمی برشمرد که در موفقیت هر مجموعه ای خصوصاً زندان موثر می باشند. وی اطلاع رسانی از اقدامات انجام شده و خدمات ارایه شده به زندانیان به آنها و خانواده هایشان را الزامی دانست و افزود : « اگر زندانی بداند که در قبال درخواست او چه اقداماتی انجام شده و چه خدماتی به وی و خانواده اش ارایه شده است بی شک این امر به آرامش روانی او و در نتیجه امنیت زندان کمک می کند . »

توصیه های فرهنگی ، امنیتی ، توجه به نماز ، انسجام و کار گروهی ، توجه به بنیان خانواده و عرق سازمانی ، وقت گذاشتن مسوولان و توجه آنها به مجموعه زیر دستان خود از دیگر مواردی بود که از سوی فتحی مدیرکل زندان های استان اردبیل در جلسه شورای اداری زندان مرکزی مطرح شد. 

جلسه شورای اداری زندان اردبیل با حضور مدیرکل زندانهای استان

جلسه شورای اداری زندان اردبیل با حضور مدیرکل زندانهای استان

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*