اخبار کوتاه

مدیرکل زندان های استان اردبیل از ۳۰۰۰ ختم قرآن کریم در ماه مبارک رمضان در زندان های اردبیل خبر داد

به مناسبت عید فطر و پایان یک ماه روزه داری مدیرکل زندان های اردبیل با تشریح فعالیت های زندان های استان در طول ماه مبارک رمضان از۳۰۰۰ ختم قرآن کریم در ماه مبارک رمضان در زندان های استان خبر داد .

فتحی در تشریح اهم اقدامات صورت گرفته در طول ماه میهمانی خدا در زندان های استان به برگزاری ویژه برنامه استقبال از ماه مبارک رمضان در کلیه زندان ها اشاره کرد و گفت : « برنامه های ماه مبارک با ویژه برنامه قرآنی استقبال از ماه مبارک رمضان آغاز شد و یکی از مهم ترین برنامه های اجراء شده در طول این یک ماه عزیز جزء خوانی قرآن کریم توسط مددجویان زندان های  استان با حضور مربیان و اساتید برجسته قرآن شهرستان ها در زندان ها بوده است . »

مدیرکل زندان های استان به اجرای برنامه های صبحی با قرآن با حضور اساتید قرآنی استان در زندان ها و مراکز اقدامات تامینی و تربتیتی تابعه اشاره نمود و افزود : « در مرکز استان یکی از این جلسات با حضور قاری میهمان از کشور افغانستان و یکی از قرآء بین المللی کشور برگزار شد. » فتخی با اشاره به استفاده بهینه از ظرفیت مددجویان برای برگزاری برنامه ها گفت : « تمام برنامه های تکلیفی سازمان با سازماندهی خوب و نظارت بخش فرهنگی و همکاری روسای اندرزگاهها توسط خود مددجویان و به صورت هیئتی انجام شد تا احساس نکنند که امور دینی آنها حالت بخشنامه ای به خود گرفته است . »

مدیر کل زندان های اردبیل با اشاره به ترویج سنت حسنه افطاری با کمک خیّرین  در زندان ها و کانون اصلاح و تربیت افزود : « برنامه مشابه افطاری برای سربازان وظیفه نیز با حضور مسئولین زندان های استان به صورت ترویج افطاری ساده برگزار شد و قبل از برنامه نیز دیدار مفصلی با سربازان داشتیم . »

به گفته مدیرکل زندان های استان برگزاری جلسات سخنرانی مذهبی کوتاه با بیان احکام و احادیث بعد از نماز جماعت ظهر و عصر و همچنین برگزاری نماز جماعت مغرب و عشاء در کلیه زندانها و در ادامه آن استفاده از خطبای برجسته و روحانیون زندان ها برای برگزاری جلسات سخنرانی مذهبی از دیگر برنامه های برجسته اجراء شده در طول ماه مبارک رمضان بوده است .

فتحی همچنین با اشاره به استفاده از ظرفیت برنامه های هنر ی، فرهنگی و مسابقات کتابخوانی برای پر بار تر نموده برنامه های اجراء شده در طول ماه مبارک رمضان اشاره نمود و گفت : « در شب میلاد کریم اهل بیت ، در کلیه زندان های استان برنامه های جشن و سرور ، مدیحه خوانی ، مسابقات هنری و اجرای سرود توسط گروه های سورد و تواشیح زندان ها را شاهد بودیم و علاوه بر آن یکی دیگر از برنامه هایی که مورد استقبال مددجویان کتابخوان قرار گرفت برگزاری مسابقه کتابخوانی از کتاب خاک های نرم کوشک بود که در حوزه ایثار و شهادت نگارش شده و به زندگی یکی از سرداران رشید اسلام در دوران دفاع مقدس می پردازد. »

وی همچنین به دیدار هایش از زندان های استان در طول ماه مبارک رمضان اشاره نمود و افزود : « بنده اعتقاد راسخ دارم که خدمت رسانی در هیچ شرایطی نباید کم رنگ شود و علیرغم اینکه در ماه مبارک رمضان سرکشی به زندان ها تابع شرایط خاصی است که موجب ابطال روزه نشود . با این وجود به همراه مسئولین ستادی اداره کل در زندانها حضور یافتیم و مشکلات زندانیان را از نزدیک بررسی نمودیم و ارشادات لازم درجهت رفع مشکلات زندانیان انجام شد. » 

گفتنی است که دیدار با خانواده های مددجویان و سرکشی به منازل آنها ، برگزاری مراسم جشن نسیم مهر با حضور بیش از ۴۰۰ تن از زندانیان و خانواده هایشان در زندان مرکزی اردبیل با حضور دادستان و با صرف افطاری توسط مددجویان در کنار خانوادها ، حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس و جزء خوانی قرآن کریم و برگزاری کلاس اخلاق در ستاد اداره کل و زندان های استان قبل و بعد از ساعات اداری و برنامه های قرآنی سربازان وظیفه از دیگر مواردی است که مدیرکل زندان های استان از اجرای آن در طول ماه مبارک رمضان خبر داد .     

گوشه ی برنامه های قرآنی کارکنان زندان های استان اردبیل در ماه مبارک رمضان

گوشه ی برنامه های قرآنی کارکنان زندان های استان اردبیل در ماه مبارک رمضان

گوشه ای از برنامه های شب های قدر در زندان های استان اردبیل - زندان مرکزی

گوشه ای از برنامه های شب های قدر در زندان های استان اردبیل – زندان مرکزی

جزء خوانی و ختم قرآن توسط زندانیان زندان های استان اردبیل - مشگین شهر

جزء خوانی و ختم قرآن توسط زندانیان زندان های استان اردبیل – مشگین شهر

مراسم و محافل قرآنی و سخنرانی مذهبی - زندان گرمی

مراسم و محافل قرآنی و سخنرانی مذهبی – زندان گرمی

ضیافت افطاری مدیر کل زندان های استان اردبیل با سربازان وظیفه - زندان مرکزی

ضیافت افطاری مدیر کل زندان های استان اردبیل با سربازان وظیفه – زندان مرکزی

 

 

Print Friendly

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*