اخبار کوتاه

مدیرکل زندان های استان اردبیل : خانوادهای تعداد زیادی از زندانیان استان ، نیازمند کمکهای معیشتی ، آموزشی و درمانی هستند

مدیرکل زندان های استان اردبیل در روزهای پایانی سال ۱۳۹۶ در ادامه روند بازدید از منازل مددجویان دارای مشکلات خاص از منزل ۵ تن از زندانیان که خانواده های آنها دچار مشکلات حاد بودند بازدید نمود.

در این بازدید فتحی مدیرکل زندانهای استان ضمن جویا شدن حال خانواده های مددجویان و اطلاع از وضعیت معیشت ، آموزش فرزندان ، مسکن و روند درمان  برخی اعضای این خانواده ها که مبتلا به بیماری صعب العلاج بودند؛ از طریق نهادهای حمایتی و انجمن حمایت زندانیان در صدد رفع مشکلات این خانوادها بر آمد.

وی با اشاره به این نکته که با زندانی شدن فرد خانواده وی دچار بسیاری از مشکلات اجتماعی و اقتصادی می شود گفت: « اینکه قانون موظف می کند تا فرد خاطی در ازای جزای خویش محبوس شود، هرگز از حاکمیت و مسوولان رفع حوائج خانواده های آنها را سلب نمی کند. بلکه ما بعنوان کارگزاران نظام و خادمان ملت موظف هستیم هر کسی در هر مقامی که باشد به تناسب وظایف خویش و حتی بالاتر از آن ، با رجوع به وجه انسانی مساله تا جایی که در توان دارد ،کاری کند تا با حل مشکلات این خانواده ها ، از آسیب های اجتماعی در امان باشند. »

مدیرکل زندانهای استان اردبیل با اشاره به بالا بودن تعداد خانواده های زندانیان درگیر با مشکلات درمانی ، معیشتی و آموزشی از مسوولان و مردم خیر خواست تا از طریق انجمن حمایت زندانیان به خانوادهای بزه دیده و آسیب پذیر زندانیان در حد وسع و توان خویش کمک کنند.

گفتنی است که روند سرکشی به خانواده های زندانیان نیازمند با تشکیل تیم های جداگانه توسط مسوولین زندانهای استان تا روز تحویل سال ادامه خواهد داشت.

دیدار مدیرکل زندان های استان اردبیل با خانوده های مددجویان

دیدار مدیرکل زندان های استان اردبیل با خانوده های مددجویان

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*