اخبار کوتاه

مدیرکل زندان های استان اردبیل تاکید کرد : با دعوت از شکات و با کمک خیّرین زندانیان مدیون را از زندان ها آزاد کنید

جلسه شورای برنامه ریزی زندان های استان اردبیل با حضور روسای زندان ها و ادارات ستادی به ریاست مدیرکل زندان های استان اردبیل تشکیل و در این جلسه اقدامات و مشکلات زندان های استان در سه ماهه دوم سالجاری مورد ارزیابی قرار گرفت .

در این جلسه فتحی مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان با تقدیر از برگزاری با شکوه مراسمات دهه اول محرم و سوگواری سید و سالار شهیدان در زندان های استان اردبیل از روسای زندان ها خواست تا از حال هوای موجود در ماه های محرم و صفر برای تبیین اندیشه عاشورایی و فرهنگ استقامت و شهادت بهره ببرند .

فتحی با اشاره به ابلاغ بخشنامه سیاست کاهش جمعیت کیفری و ساماندهی امور زندان ها از سوی ریاست قوه قضائیه خواستار اهتمام تمام مسوولان زندان ها وستاد اداره کل برای اجرایی شدن این دستور العمل شد . بنا به دستور مدیرکل زندان ها روسای زندان ها موظف شدند در هماهنگی با مقامات قضایی استان دستور العمل ساماندهی امور زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان ها را که از سوی ریاست قوه قضائیه ابلاغ شده است به صورت جدی پیگیری نمایند . به گفته فتحی در صورت اجرایی شدن این دستور العمل میزان ورودی زندانیان تحت قرار به تعداد قابل توجهی کاهش خواهد یافت .

مدیرکل زندان ها گفت : « همدلی خوبی در بین مسوولان ارشد دادگستری کل استان ، روسای دادگستری و داستان های شهرستان ها با زندان ها در استان اردبیل شاهد هستیم که این امر قطعاً به اجرایی شدن این بخشنامه کمک شایان توجهی خواهد نمود . » وی با تقدیر از دیدگاه مثبت رئیس کل دادگستری استان افزود : « نگاه مسوولان قضایی استان زندان زدایانه است . این یک فرصت طلایی است تا کسانی که مستحق ماندن در زندان نیستند را با راه کار قانونی از زندان آزاد نموده و به آغوش خانواده هایشان بفرستیم . » فتحی تاکید کرد : « ما نیز همچون مسوولان ارشد قضایی استان بر این باوریم که کسانی باید در زندان ها باشند که آزادی آنها امنیت جامعه را مختل می کند و افرادی که با جرایم کوچک و یا غیر عمد راهی زندان شده اند باید با استفاده از ظرفیت های قانونی آزاد شوند . »

مدیرکل زندان های استان اردبیل از روسای زندان ها خواست تا زندانیانی را که دارای شاکی خصوصی هستند و مدت زیادی است در زندان ها اقامت دارند شناسایی نموده و با دعوت از شاکیان آنها از طریق شوراهای حل اختلاف مستقر در زندان به صلح و سازش در میان شاکی و زندانی اقدام کنند تا از این طریق تعدادی از زندانیان از زندان های استان با استفاده از ظرفیت صلح و سازش و کمک خیرین آزاد شوند .

در جلسه شورای برنامه ریزی زندان های استان بخشنامه های ابلاغی از سوی ریاست سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور قرائت و از سوی مدیرکل زندان ها بر اجرایی نمودن این بخشنامه ها در جهت افزایش ضریب امنیتی زندان ها ، رعایت حقوق شهروندی ، ارائه بهتر خدمات به زندانیان در حوزه بهداشت و درمان و توسعه اشتغال زندانیان تاکید شد .

گفتنی است اعضای شورای برنامه ریزی زندان های استان اردبیل از اقدامات انجام یافته در جهت توسعه اشتغال و همچنین بهبود فضای اقامتی سربازان وظیفه در اردوگاه کاردرمانی و زندان مرکزی اردبیل بازدید نمودند .

انتهای پیام .

شورا برنامه ریزی زندان های استان اردبیل - جلسه جمع بندی در زندان اردبیل

شورای برنامه ریزی زندان های استان اردبیل – جلسه جمع بندی در زندان اردبیل

شورا برنامه ریزی زندان های استان اردبیل - جلسه بررسی مسایل و مشکلات در اداره کل

شورای برنامه ریزی زندان های استان اردبیل – جلسه بررسی مسایل و مشکلات در اداره کل

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*