اخبار کوتاه

مدیرکل زندان های استان اردبیل : بهترین راه پیشگیری از شیوع بیماری های فصلی در زندان ها ، آموزش و بیمار یابی مستمر است

در پی شیوع آنفولانزا در سطح جامعه ، مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان اردبیل با حضور در زندان مرکزی از اقدامات آموزشی و پیشگیرانه این زندان در راستای پیشگیری از شیوع این بیماری در این مرکز بازدید نمود .

فتحی مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان با حضور غیر مترقبه در بهداری زندان اردبیل از نحوه ویزیت بیماران ، آموزش های این مرکز به زندانیان زندان اردبیل و اقدامات پیشگیرانه مرکز بهداشت و درمان زندان اردبیل بازدید نمود و در جریان چگونگی اجرای طرح های بهداشتی و درمانی و بیمار یابی قرار گرفت .

مدیرکل زندان های استان اردبیل ضمن تقدیر از پرسنل و پزشکان مرکز بهداشت و درمان این زندان بر آموزش مکرر به کلیه زندانیان اعم از مقیم و بدو ورود تاکید نمود و گفت : « مراکزی که در آنها زندگی جمعی صورت می گیرد مانند زندان ها و مراکز نظامی و انتظامی همواره در معرض تهدید بیماری های واگیر دار و فصلی هستند لذا باید ضمن ارایه آموزش های لازم به زندانیان ، سرابازان و کارکنان با تهیه واکسن آنفولانزا برای زندانیان دارای بیماری های قلبی ، ریوی و دیابتی و کسانی که گروه هدف واکسن می باشند میزان ریسک ابتلای اینگونه افراد را کاهش دهید . »

مسوول بهداشت و درمان زندان مرکزی در ارایه گزارش کوتاهی از چگونگی پیشگیری از این بیماری فصلی در زندان به مدیرکل زندان ها گفت : « خوشبختانه با بیماریابی فعال ، ویزیت دقیق زندانیان بدو ورود ، اعزام بیماران مورد نیاز به مراکز درمانی سطح شهر و همچنین آموزش های بهداشتی برای پیشگیری از شیوع بیماری های فصلی مانند آنفولانزا در زندان به مددجویان تا کنون زندان اردبیل از سطح جامعه پیش رو بوده و هیچ گونه ابتلا به این بیماری در این زندان مشاهده و گزارش نشده است . »

فتحی در ادامه با حضور در جمع زندانیان از نحوه ارایه خدمات توسط مرکز بهداشت و درمان این زندان جویا شد که زندانیان اظهار رضایت نمودند .

در پایان این بازدید دو ساعته از زندان مدیرکل زندان ها با حضور در اتاق کار روسای اندرزگاه ها ، در حضور مدیر زندان ، معاونین وی و روسای اندرزگاه ها ضمن بررسی اقدامات آنها در زمینه همکاری با مرکز بهداشت و درمان زندان بر آموزش زندانیان ، سربازان و کارکنان و تامین دارو ها و واکسن های مورد نیاز تاکید نمود .

مدیرکل زندان های استان اردبیل با تاکید بر لزوم پیشگیری از شیوع هر گونه بیماری واگیر دار در زندان ها افزود : « بهترین شیوه برای پیشگیری ، آموزش بهداشت فردی و جمعی و بیمار یابی مستمر است که باید روسای اندرزگاه ها بر این امر نظارت مستمر و همکاری نزدیک داشته باشند . »

انتهای پیام /

عکس از آرشیو

عکس از آرشیو

 

    

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*