اخبار کوتاه

مدیرکل زندان های استان اردبیل : برداشت ۶۵۰ کیلو گرم قارچ حاصل حمایت از تولید و اشتغال مددجویان در بازداشتگاه مرکزی اردبیل است

اولین محصول کارگاه تولید قارچ در بازداشتگاه مرکزی اردبیل به میزان ۶۵۰ کیلو گرم برداشت و کاشت مرحله دوم در دست اقدام است .

فتحی مدیرکل زندانهای استان اردبیل با اعلام این خبر گفت : « به دنبال توسعه اشتغال زایی و حرفه آموزی در بازداشتگاه مرکزی اردبیل ، تعدادی از مددجویان شاغل در کارگاه تولید قارچ ، اولین سری از محصولات این کارگاه را برداشت و به فروش رساندند . »

وی افزود : « در پی رایزنی های بعمل آمده با مرکز آموزش فنی و حرفه ای شماره یک اردبیل و استفاده از ظرفیت محیطی بازداشتگاه مرکزی ، دوره آموزش تولید و پرورش قارچ برای تعدادی از مددجویان علاقه مند برگزار و پس از قبولی در آزمون و اخذ گواهی نامه قبولی ، تسهیلاتی برای اشتغال این مددجویان در محوطه بازداشتگاه فراهم گردید . این تسهیلات شامل ساختمانی با متراژ ۱۰۰ متر مربع بود که با هزینه ای بالغ بر ۱۳۵ میلیون ریال و با مشارکت بنیاد تعاون زندان های استان اردبیل تجهیز و در اختیار سه نفر از مددجویان به صورت استیجاری قرار گرفت . »

گفتنی است زمان کاشت تا برداشت محصول مدت سه ماه به طول می انجامد و با برنامه ریزی هایی که صورت گرفته در هر دوره بالغ بر ۶۰۰ کیلو قارچ می توان از هر سالن این کارگاه برداشت کرد . محصولات پس از برداشت در بسته بندی های مناسب و استاندارد روانه بازار فروش شده و سود حاصله بین مددجویان شاغل در این کارگاه تقسیم می شود.

مدیرکل زندان های استان با تقدیر از دست اندرکاران اشتغال و حرفه آموزی و رییس بازداشتگاه برای ایجاد این فرصت اشتغال گفت : «  هدف اصلی این طرح حرفه آموزی و حمایت از اشتغال پایدار مددجویان است . ما به همه مددجویان زندان های استان اعلام کرده ایم که از طرح های اشتغال زایی با تمام توان حمایت می کنیم و انتظار داریم ارایه طرح های اشتغال به حد انتظار برسد و همه مددجویان زمینه اشتغال بعد از خروج خود را با مشارکت در تولید و اشتغال به هنگام تحمل حبس فراهم کنند . »

 وی تصریح کرد : « تحقیقات نشان داده که بسیاری از بزه کاری ها و بازگشت های مجدد زندانیان به زندان ، در مسایل اقتصادی ریشه دارد . نبود شغل و عدم درآمد مکفی می تواند خانواده ای را به سوی تباهی سوق دهد . ما مفتخریم که با آموزشهای فنی و حرفه ای و ایجاد فرصت کسب درآمد برای زندانیان بخشی از شعار والای سازمان که برگرفته از نص صریح آیه قرآن  یعنی « من احیاها فکانما احیا الناس جمیعا » است را جامه عمل می پوشانیم » .

 

فتحی مدیرکل زندان های استان اردبیل

فتحی مدیرکل زندان های استان اردبیل

کلزکاه تولید و کشت قارچ خوراکی - بازداشتگاه مرکزی اردبیل

کلزکاه تولید و کشت قارچ خوراکی – بازداشتگاه مرکزی اردبیل

برداشت محصول قارچ خوراکی حاصل دست رنج مددجویان اردبیلی

برداشت محصول قارچ خوراکی حاصل دست رنج مددجویان اردبیلی

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*