اخبار کوتاه

مدیرکل زندان های استان اردبیل : برداشت ۶۵۰ کیلو گرم قارچ حاصل حمایت از تولید و اشتغال مددجویان در بازداشتگاه مرکزی اردبیل است

اولین محصول کارگاه تولید قارچ در بازداشتگاه مرکزی اردبیل به میزان ۶۵۰ کیلو گرم برداشت و کاشت مرحله دوم در دست اقدام است .

فتحی مدیرکل زندانهای استان اردبیل با اعلام این خبر گفت : « به دنبال توسعه اشتغال زایی و حرفه آموزی در بازداشتگاه مرکزی اردبیل ، تعدادی از مددجویان شاغل در کارگاه تولید قارچ ، اولین سری از محصولات این کارگاه را برداشت و به فروش رساندند . »

وی افزود : « در پی رایزنی های بعمل آمده با مرکز آموزش فنی و حرفه ای شماره یک اردبیل و استفاده از ظرفیت محیطی بازداشتگاه مرکزی ، دوره آموزش تولید و پرورش قارچ برای تعدادی از مددجویان علاقه مند برگزار و پس از قبولی در آزمون و اخذ گواهی نامه قبولی ، تسهیلاتی برای اشتغال این مددجویان در محوطه بازداشتگاه فراهم گردید . این تسهیلات شامل ساختمانی با متراژ ۱۰۰ متر مربع بود که با هزینه ای بالغ بر ۱۳۵ میلیون ریال و با مشارکت بنیاد تعاون زندان های استان اردبیل تجهیز و در اختیار سه نفر از مددجویان به صورت استیجاری قرار گرفت . »

گفتنی است زمان کاشت تا برداشت محصول مدت سه ماه به طول می انجامد و با برنامه ریزی هایی که صورت گرفته در هر دوره بالغ بر ۶۰۰ کیلو قارچ می توان از هر سالن این کارگاه برداشت کرد . محصولات پس از برداشت در بسته بندی های مناسب و استاندارد روانه بازار فروش شده و سود حاصله بین مددجویان شاغل در این کارگاه تقسیم می شود.

مدیرکل زندان های استان با تقدیر از دست اندرکاران اشتغال و حرفه آموزی و رییس بازداشتگاه برای ایجاد این فرصت اشتغال گفت : «  هدف اصلی این طرح حرفه آموزی و حمایت از اشتغال پایدار مددجویان است . ما به همه مددجویان زندان های استان اعلام کرده ایم که از طرح های اشتغال زایی با تمام توان حمایت می کنیم و انتظار داریم ارایه طرح های اشتغال به حد انتظار برسد و همه مددجویان زمینه اشتغال بعد از خروج خود را با مشارکت در تولید و اشتغال به هنگام تحمل حبس فراهم کنند . »

 وی تصریح کرد : « تحقیقات نشان داده که بسیاری از بزه کاری ها و بازگشت های مجدد زندانیان به زندان ، در مسایل اقتصادی ریشه دارد . نبود شغل و عدم درآمد مکفی می تواند خانواده ای را به سوی تباهی سوق دهد . ما مفتخریم که با آموزشهای فنی و حرفه ای و ایجاد فرصت کسب درآمد برای زندانیان بخشی از شعار والای سازمان که برگرفته از نص صریح آیه قرآن  یعنی « من احیاها فکانما احیا الناس جمیعا » است را جامه عمل می پوشانیم » .

 

فتحی مدیرکل زندان های استان اردبیل

فتحی مدیرکل زندان های استان اردبیل

کلزکاه تولید و کشت قارچ خوراکی - بازداشتگاه مرکزی اردبیل

کلزکاه تولید و کشت قارچ خوراکی – بازداشتگاه مرکزی اردبیل

برداشت محصول قارچ خوراکی حاصل دست رنج مددجویان اردبیلی

برداشت محصول قارچ خوراکی حاصل دست رنج مددجویان اردبیلی

 

Print Friendly

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*