اخبار کوتاه

مدیرکل زندان های استان اردبیل با رئیس دادگستری و دادستان دادسرای عمومی و انقلاب مشگین شهر دیدار نمود

در دیدار مدیرکل زندان های استان اردبیل با رئیس دادگستری و دادستان شهرستان مشگین شهر بر تعامل سازنده دستگاه قضایی و زندان در جهت کاهش جمعیت کیفری و کاهش آسیب رفتارهای پرخطر زندانیان در زندان تاکید شد.  

به گزارش روابط عمومی زندان مشگین شهر، مدیرکل زندان های استان با رئیس جدید دادگستری مشگین شهر و همچنین دادستان دادسرای عمومی و انقلاب این شهرستان دیدار کرد.

در این دیدارها که به صورت جداگانه انجام شد ، معاون سلامت ، اصلاح و تربیت و رئیس اداره بازرسی ، ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات ، رئیس حفاظت و اطلاعات زندانهای اردبیل و همچنین سرپرست اداره زندان مشگین شهر مدیر کل زندان های استان را همراهی می کردند. فتحی ، مدیرکل زندان های اردبیل ضمن تبریک انتصاب رئیس دادگستری و دادستان شهرستان  مشگین شهر اظهار امیدواری کرد با دیدگاه روشنی که نسبت به مقوله زندان و جرم زدایی و کاهش مجازات حبس دارند شاهد تحولات بسیار خوبی در آینده نزدیک در سیستم قضایی شهرستان مشگین شهر باشیم .

در دیدار مدیرکل زندان های استان اردبیل با رئیس دادگستری شهرستان مشگین شهر ، فتحی بالا بودن جمعیت کیفری زندان این شهرستان را به جهت پذیرش زندانی از چندین حوزه قضایی بسیار آسیب زا دانست و گفت: « وقتی جمعیت کیفری زندان متناسب با فضا و امکانات زندان نباشد در اجرای برنامه های اصلاحی و تربیتی که وظیفه اصلی سازمان زندان ها میباشد اخلال ایجاد می شود و همچنین در روند خدمات رسانی بهینه و مناسب به زندانیان و خانواده هایشان تاثیر می گذارد. »

فتحی افزود : « از طرفی زندان بعنوان جامعه کوچک از گروه های هدف است که از هر قشر و قومیتی با اندیشه ها و فرهنگ های  گوناگون و جرائم مختلف در آن وجود دارد . این مقوله نیازمند نگاه جامعه شناختی در جهت تسهیل، بازسازی و برگرداندن این گروه آسیب پذیر به چرخه مجدد زندگی و امید است. »

 مدیرکل زندان های اردبیل از این که تعدادی از خانواده های زندانیان مجبورند از شهرستانهای دیگر جهت ملاقات با زندانی خود متحمل سختی راه و بعد مسافت گردند و به شهرستان مشگین شهر سفر کنند اظهار تاسف نمود و خواستار عزم همگانی مسئولین برای به سرانجام رسیدن پروژه های زندان پارس آباد و گرمی شد.

رحیم نیا رئیس دادگستری شهرستان مشگین شهر در این دیدار اظهار امیدواری کرد با تعامل سازنده بین بخشی و انجام درست وظایف توسط تمامی دستگاهها شاهد کاهش جمعیت کیفری محسوس در این شهرستان باشیم . وی در بخش دیگری از سخنان خود بر ادامه سیاست کاهش جمعیت کیفری و حبس زدایی توسط دادگستری شهرستان تاکید نمود و گفت : « علاوه بر اینکه حفظ امنیت اجتماعی اولویت اساسی ما می باشد ، باید به جایگزین های حبس برای جرایم غیر عمد و سبک نیز توجه داشته باشیم . »

رئیس دادگستری مشگین شهر حمایت از سرمایه گذاری و اشتغال را از دیگر عوامل موثر بر کاهش آسیب های اجتماعی و جرایم دانست و برای حمایت از سرمایه گذاران و کار آفرینان اعلام آمادگی نمود.

رسولی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان مشگین شهر نیز با اشاره به لزوم حمایت از فضای اشتغال زندانیان گفت : « دادسرا نسبت به زندانیانی که اصلاح شده و قصد بازگشت به جامعه و خدمت به آن را دارند با عطوفت و رافت اسلامی برخورد خواهد نمود و هدفمندی مرخصی زندانیان نیز همچنان به قوت خود باقی بوده و با دقت عمل بیشتری پیگیری خواهد شد. »

دیدار مدیرکل زندان های استان و هیئت همراه با رئیس دادگستری شهرستان مشگین شهر

دیدار مدیرکل زندان های استان و هیئت همراه با رئیس دادگستری شهرستان مشگین شهر

دیدار مدیرکل زندان های استان و هیئت همراه با دادستان شهرستان مشگین شهر

دیدار مدیرکل زندان های استان و هیئت همراه با دادستان شهرستان مشگین شهر

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*