اخبار کوتاه

مدیرکل زندان های استان اردبیل : باید از ظرفیت اشتغال بخش خصوصی در شهرستان پارس آباد برای اشتغال زندانیان بهره گرفته شود

مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان اردبیل در ادامه بازدید های دوره ای خود از زندان ها به همراه معاون اداری و مالی و رئیس اداره ارزیابی عملکرد، بازرسی و پاسخ گویی به شکایات اداره کل ، با حضور در شهرستان پارس آباد از بازداشتگاه ، مرکز اشتغال زندانیان و پروژه زندان این شهرستان بازدید نمود .

فتحی مدیرکل زندانها در بازدید از بازداشتگاه این شهرستان با حضور در سالن اقامتی زندانیان به صورت چهره به چهره با مددجویان دیدار نمود و پس از استماع مشکلات آنها دستورات لازم را به رئیس بازداشتگاه در جهت حل مسایل مددجویان و پیگیری روند پرونده قضایی آنها صادر نمود .

وی همچنین در ادامه این بازدید با حضور در آسایشگاه سربازان و دیدار صمیمی با آنها به مسایل ومشکلات آنهارسیدگی نمود و ضمن تاکید بر جدیت در انجام امورات محوله و اهتمام جدی در پاسبانی و پاسداری از امنیت بازداشتگاه ، اظهار داشت: «  هدف ما تامین امکانات و شرایط مناسب برای پرسنل وظیفه می باشد تا دوران خدمت مقدس سربازی برای تک تک عزیزان خاطره ای خوب و خوشایند در طول زندگی باشد. »  

مدیرکل زندان های اردبیل سپس با حضور در مرکز اشتغال زندانیان در شهرک شهید غفاری شهرستان پارس آباد با حضور در جمع مددجویان شاغل در این مرکز پای صحبت های مددجویان نشست و سپس در نشستی با مسوولان مرکز اشتغال خواستار استفاده بهینه از ظرفیت بخش خصوصی و شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان برای اشتغال زندانیان شد .

فتحی سپس در محل احداث پروژه زندان شهرستان پارس آباد حضور یافت و ضمن بازدید از روند اجرایی این پروژه با اشاره به این نکته که شهرستان پارس آباد و حوزه های قضایی مربوطه بلحاظ داشتن دومین جمعیت آماری در سطح استان بیشترین آمار جمعیت کیفری را نیز در بین شهرستانهای استان  اردبیل دارد ؛ افزود : « به دلیل نبود زندان در این شهرستان، زندانیان این حوزه را به زندان های اردبیل و مشگین شهر اعزام می نمایند. خانواده های این زندانیان هر هفته برای ملاقات عزیزان خود ضمن به جان خریدن خطر جاده ای باید مبالغ قابل توجهی نیز جهت این رفت و برگشت هزینه کنند . از سویی برخی آسیب های اجتماعی امکان دارد دامن گیر این خانواده ها در طول این مسیر پارس آباد به مشگین شهر یا اردبیل بشود . »

وی با تاکید بر نیاز شهرستان به احداث زندان و اجماع جمیع مسوولان قضایی ، اجرایی و معتمدین شهر بر روی این مساله خواستار تامین اعتبار لازم برای احداث زندان در راستای رعایت حقوق شهروندی خانواده های زندانیان حوزه های قضایی این شهرستان شد .

گفتنی است مدیر کل زندانهای استان اردبیل در ادامه سفر به شهرستان پارس آباد با رئیس دادگستری و دادستان این شهرستان دیدار و پیرامون تعامل در زمینه کاهش جمعیت کیفری و همچنین هماهنگی در جهت تامین اعتبار لازم برای احداث زندان پارس آباد رایزنی و همفکری نمود .

آخرین بخش از برنامه های سفر یک روزه مدیرکل زندان های استان اردبیل به شهرستان پارس آبا حضور در انجمن حمایت زندانیان این شهر و بررسی روند برنامه های حمایتی انجمن از خانواده های زندانیان بود . مدیر کل زندان ها در این بازدید ضمن تقدیر از تلاش های انجام شده خواستار انجام فعالیت های اقتصادی پایدار برای کسب در آمد مستمر برای انجمن به جهت ارایه خدمات حمایتی و آموزشی بیشتر به خانواده های زندانیان شد . همچنین فتحی از مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان این شهرستان خواست تا برنامه بازدید از منازل زندانیان نیازمند را به صورت مستمر پیگیری نموده و به مشکلات معیشتی ، آموزشی و سلامت خانواده های تحت پوشش توجه جدی صورت پذیرد .     

 

دیدار فتحی مدیرکل زندان های استان اردبیل با رئیس دادگستری شهرستان پارس آباد

دیدار فتحی مدیرکل زندان های استان اردبیل با رئیس دادگستری شهرستان پارس آباد

دیدار فتحی مدیرکل زندان های استان اردبیل با دادستان شهرستان پارس آباد

دیدار فتحی مدیرکل زندان های استان اردبیل با دادستان شهرستان پارس آباد

دیدار فتحی مدیرکل زندان های استان اردبیل با کارکنان بازداشتگاه شهرستان پارس آباد

دیدار فتحی مدیرکل زندان های استان اردبیل با کارکنان بازداشتگاه شهرستان پارس آباد

دیدار فتحی مدیرکل زندان های استان اردبیل با مددجویان بازداشتگاه شهرستان پارس آباد

دیدار فتحی مدیرکل زندان های استان اردبیل با مددجویان بازداشتگاه شهرستان پارس آباد

بازدید فتحی مدیرکل زندان های استان اردبیل از مرکز اشتغال زندانیان شهرستان پارس آباد

بازدید فتحی مدیرکل زندان های استان اردبیل از مرکز اشتغال زندانیان شهرستان پارس آباد

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*