اخبار کوتاه

مدیرکل زندان های استان اردبیل : آمار ورودی به زندان های استان در سال ۱۳۹۷ نسبت به سال ماقبل آن ۱۳ درصدکاهش داشت

مدیرکل زندان های استان اردبیل از ورود ۳۲۵۳ درخواست به شوراهای حل اختلاف شعبات زندان های استان اردبیل در سال ۱۳۹۷ خبر داد . به گفته فتحی از میان پرونده های رسیده در سال گذشته به شعبات شورای حل اختلاف زندان ۱۰۹۰ پرونده منجر به آزادی از زندان گریده است .

مدیرکل زندان های استان اردبیل در دیدار اعضای هیئت امنای ستاد دیه با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل با تشریح دستاوردهای نظام زندانبانی اسلامی در سال ۱۳۹۷ افزود : « به برکت وجود ولایت و چهل سالگی انقلاب با عفو گسترده رهبر معظم انقلاب ۱۰۷۱ نفر نیز از طریق عفو ۲۲ بهمن از زندانها آزاد و به آغوش خانواده هایشان بازگشته اند . » 

وی در ادامه با اشاره به صدور ۴۶۶ فقره آرای جایگزین حبس در سطح استان گفت : « یک رویه خوبی با هدایت رئیس کل دادگستری استان شروع شده و این صدور آرای جایگزین حبس می باشد که آثار و برکات زیادی علاوه بر کاهش آمار جمعیت کیفری دارد من جمله این که از آسیب های اجتماعی در کمین خانواده ها بخاطر زندانی شدن سرپرست خانواده پیشگیری می کند. »

فتحی با اشاره به آزادی ۲۳۵ نفر از طریق ستاد دیه استان و همچنین آزادی ۹۳ نفر از طریق مساعدتهای مردمی به برنامه ماه عسل افزود: خیرین استان و مردم شریف اردبیل که در خارج از استان زندگی می کنندبه صورت مستقیم و با همت عالی ۴۴ نفر را با هماهنگی اداره کل از زندانهای استان در سال گذشته آزاد نمودند که بدین طریق جمع آزادی ها از طریق مردم ، برنامه ماه عسل ، شوراهای حل اختلاف و ستاد دیه در سال ۱۳۹۷ به رقم ۱۴۶۲ نفر می رسد .  »

وی همچنین از تلاش های مجموعه همکاران خویش در زندان های استان تقدیر نمود و با اظهار این نکته که در بحث بررسی پرونده های عفو زندانیان در پایان سال گذشته کارکنان اجرای احکام و قضایی زندانها تلاش شبانه روزی به خرج دادند گفت : « در ارزیابی های اخیر اداره قضایی و ارای احکام اداره کل زندان های استان اردبیل رتبه خیلی خوب را در میان دیگر استان های کشور به خود اختصاص داده که جا دارد به این عزیزان تبریک و عرض خسته نباشید عرض کنم . »

مدیرکل زندانهای استان اردبیل همچنین با اشاره به تلاش های انجام شده از سوی دستگاه قضایی در راستای فرهنگ سازی ، آگاهی رسانی از آسیب های اجتماعی و پیشگیری از وقع جرایم گفت : « در سال ۱۳۹۷ نسبت به سال ۱۳۹۶ شاهد منفی ۱۳ درصد کاهش ورودی به زندانها بودیم . این امر یک موفقیت در کاهش آمار جمعیت کیفری است که امیدوار به ادامه آن هستیم . »   

ارایه گزارش توسط مدیرکل زندانهای استان اردبیل به خدمت نماینده ولی فقیه در استان

ارایه گزارش توسط مدیرکل زندانهای استان اردبیل به خدمت نماینده ولی فقیه در استان

 

 

 

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*