اخبار کوتاه

مدیرکل زندان های استان اردبیل: در آستانه مهر ماه به خانواده های بی بضاعت زندانیان رسیدگی می شود

دومین نشست فصلی مدیرکل زندان های استان اردبیل با کارکنان مرکز استان در آخرین روز از هفته دولت و در آستانه ی حلول ماه محرم و فرارسیدن ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبد الله الحسین علیه السلام برگزار شد .

در ابتدای این نشست صمیمانه ، فتحی ، مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان اردبیل وضعیت زندان های استان را در تمامی حوزه های کاری ، رو به رشد توصیف کرد و آن را حاصل کار جمعی نیروهای تلاشگر و بی ادعای زندان ها دانست . وی کسب مقام اول مسابقات ورزشی توسط کارکنان و سربازان را تبریک گفت و همچنین کارنامه ی مددجویان در مسابقات قرآنی را قابل قبول و موفقیت آمیز دانست و افزود : « با تلاش نیروهای ایثارگر زندان ها و تعامل با نهادهای مختلف استانی ، اخیرا شاهد بهسازی زیر ساخت ها در زندان ها بودیم همچنین با جلب مشارکت های عمومی و جذب کمک های خیرین و نهایتا فرهنگ سازی در افکار عمومی ، توانستیم در حوزه ی فعالیت های ستاد دیه ، به رشدی ۷۰ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته دست یابیم .»

مدیر کل زندان های استان اردبیل ، در ادامه ، با تبریک هفته ی دولت و گرامیداشت یاد و خاطره ی شهیدان رجایی و باهنر ، کار برای خدا را منشاء خیر و برکت دنیوی و اخروی دانست و تلاش جهادی ، به ویژه در شرایط کنونی را ادامه ی راه شهدا خواند و بر استقامت کارکنان و تحمل شرایط سخت جنگ اقتصادی تاکید کرد .

وی در ادامه صحبت های خود با اشاره به شروع سال تحصیلی ، ضمن دعوت از کارکنان برای کمک به خانواده های بی بضاعت زندانیان ، تصریح کرد : « خانواده حساس ترین کانون شکل گیری جامعه است . با تربیت و تعالی خانواده ها ، جامعه هم به سوی تعالی سوق پیدا می کند . برای جامعه اسلامی و شیعی زیبنده نیست که فرزندانی به خاطر مشکلات مالی و نبود سرپرست ، از ادامه تحصیل محروم شوند . وظیفه ی ماست که به یاری تک تک دانش آموزان نیازمند بشتابیم . علی الخصوص دانش آموزانی که اولیای آن ها به هر دلیل در زندان به سر می برند. »

فتحی ، با یادآوری ماه محرم و تسلیت ایام شهادت حضرت ابا عبداله الحسین ع ، از مسئولین ذیربط خواست تا فرهنگ گفتمان عاشورایی را در زندان ها رواج داده و پیام عاشورا را که مبتنی بر صبر ، ایثار ، ولایت مداری ، نماز و امر به معروف و نهی از منکر است در بین مخاطبین اشاعه دهند .

وی در بخش هایی از سخنان خویش با اشاره به اول شهریور سال روز شهادت سید اسد الله لاجوردی و ترور او به دست منافقین کوردل ، وی را شخصیتی خودساخته ، متواضع و انقلابی معرفی کرد و افزود : « شهید لاجوردی اسوه ی مبارزه و نماد ساده زیستی بود . او را می توان بنیان گذار زندانبانی اسلامی دانست. اگرچه منافقین و خائنین به این آب و خاک ، توانستند وجود او را تحمل کنند ، اما راهش و هدفش و آرمانش هنوز پابرجاست »

در ادامه مدیر کل زندان های استان به سوالات کارکنان پاسخ گفت و در پایان ، از تمامی کسانی که در مسابقات منطقه ای موفق به کسب مقام شده بودند با اهدای لوح تقدیر و جوایز نقدی ، تجلیل بعمل آمد .

انتهای پیام .

نشست فصلی پرسش و پاسخ مدیرکل زندان های استان اردبیل با کارکنان مرکز استان

نشست فصلی پرسش و پاسخ مدیرکل زندان های استان اردبیل با کارکنان مرکز استان

تجلیل از کارکنانی که در مسابقات ورزشی منطقه ای موفق به کسب مقام برتر شده اند .

تجلیل از کارکنانی که در مسابقات ورزشی منطقه ای موفق به کسب مقام برتر شده اند .

 

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*