اخبار کوتاه

مدیرکل زندان‌های استان اردبیل اعلام کرد: آزادی ۵۶۰ ‌زندانی‌ استان اردبیل توسط شورای حل اختلاف و ستاد دیه

لوگو

خبرگزاری تسنیم – اردبیل

مدیرکل زندان‌های ‌اردبیل از آزادی ۳۴۲ نفر از زندانیان استان توسط شورای حل اختلاف زندان‌ها و ‌آزادی ۲۲۰ نفر از مددجویان مالی و غیرعمد توسط ستاد دیه ‌در ۶ ماهه نخست امسال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، مراد فتحی ظهر امروز در سومین نشست کمیته ساماندهی امور زندانیان استان اردبیل اظهار داشت: اراده مصمم قضات در تسهیل و تسریع رسیدگی به مشکلات زندانیان و توجه ویژه به بحث کاهش جمعیت کیفری در زندان‌ها سبب شده تا شاهد اقدامات موثری در این حوزه در استان باشیم.

وی بیان کرد: با اجرای هر چه بهتر و دقیق‌تر مصوبات و دستورالعمل‌های قضایی به ویژه دستورالعمل ابلاغی از سوی ریاست قوه قضائیه در خصوص ساماندهی امور زندانیان، شاهد تحولی مهم در بحث کاهش جمعیت کیفری در زندان‌ها هستیم و این امر می‌تواند در آینده چالش‌ها و دغدغه‌ها در این زمینه را کاهش دهد.

مدیرکل زندان‌های استان اردبیل با اشاره به بالا بودن آمار زندانیان محکومیت‌های مالی در استان اردبیل گفت: استان اردبیل با داشتن ۱۱ درصد متهم رتبه خوبی نسبت به جمعیت موجود دارد اما میزان محکومیت‌های مالی در اردبیل نگران‌کننده است.

فتحی تصریح کرد: تحلیل آمار مقایسه‌ای ۶ ماهه نخست امسال با مدت مشابه آن در سال گذشته نشان دهنده کاهش جمعیت ورودی به زندان‌هاست و نیز در اعطای تسهیلات به زندانیان از سوی مقامات قضایی به ویژه شورای طبقه‌بندی زندان‌ها شاهد رشد ۳۹ درصدی هستیم.

وی از رشد ۸ درصدی حضور قضات در زندان‌ها و دیدار با مددجویان در ۶ ماهه نخست امسال خبر داد و افزود: بیشترین آرامش و امنیت زندان‌ها مدیون حضور مداوم و موثر مقامات قضایی در زندان‌ها و گفت‌وگوی چهره به چهره با مددجویان است که نتیجه آن کاهش ۳۰ درصدی پرونده‌ها و کاهش ۲۵ درصدی تعداد نفرات در بحث تعیین تکلیف قرارهاست.

مدیرکل زندان‌های استان اردبیل از آزادی ۳۴۲ نفر از زندانیان استان توسط شورای حل اختلاف زندان‌ها و نیز آزادی ۲۲۰ نفر از مددجویان مالی و غیرعمد توسط ستاد دیه استان در ۶ ماهه نخست امسال خبر داد.

فتحی اظهار کرد: با اعتبار تخصیص یافته از سوی فرماندار شهرستان پارس‌آباد برای تجهیز و بهسازی مرکز اشتغال مددجویان و استفاده حداکثری از ظرفیت بازداشتگاه مرکزی اردبیل و احداث بند نسوان در آینده نزدیک شاهد کاهش تراکم زندانیان در بندها خواهیم بود که در تحقق این امر نیازمند حمایت‌های مقامات قضایی به ویژه رئیس کل دادگستری استان هستیم.

انتهای پیام/شناسه خبر: ۱۵۶۱۵۱۴ سرویس: استانها

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*