اخبار کوتاه

مدیرکل زندانهای استان اردبیل : تمام برنامه های اصلاحی و تربیتی زندانهای استان بر محور حقوق شهروندی و در راستای تحقق آن می باشد

  جلسه کمیته صیانت از حقوق شهروندی زندانهای استان به ریاست مدیرکل زندانهای اردبیل برگزار شد .

در این جلسه علاوه بر بررسی اقدامات انجام گرفته در زمینه صیانت از حقوق شهروندی کارکنان ، سربازان وظیفه ، زندانیان و خانواده های ایشان برنامه های واصله از سازمان در راستای تحقق اهداف حوق شهروندی بازخوانی و مورد تاکید مدیرکل زندان های استان قرار گرفت .  

فتحی در این جلسه با تاکید بر نظارت مستمر بر برنامه های صیانت از حقوق شهروندی در زندانهای استان گفت : « بخشی  عظیمی از گروه هدف ما در موضوع حقوق شهروندی نسبت به دیگر دستگاه ها خاص می باشد . یعنی ما با زندانی و خانواده او که جز مسوولان زندان پناهگاه اجتماعی ندارد سرو کار داریم . پس باید دقت نظر و رسیدگی نسبت به سایر ادارات بیشتر و دقیق تر انجام پذیرد . »

وی در ادامه با اشاره به تعلیمات دین مبین اسلام تمام حقوقی را که اسلام برای انسان متصور شده از مصادیق بنیادین حقوق شهروندی نام برد و افزود :« از جمله شاخصه هایی که زندانبانی اسلامی را از زندانبانی در جوامع دیگر متمایز می کند همین اهمیت بخشیدن به کرامت و عزت انسان و رعایت حقوق اوست . »  

مدیرکل زندان های استان در جلسه کمیته صیانت از حقوق شهروندی در زندان های استان اردبیل با تاکید بر پیگیری مشکلات قضایی زندانیان از سوی مسوولان مربوطه خواستار توجه جدی به تعیین تکلیف متهمین و زندانیان قرار بازداشت شد .

فتحی در بخش های دیگری از سخنان خود از خانواده های زندانیان بعنوان آبروی سازمان نام برد و از روسای زندانها و مدیران عامل انجمن های حمایت زندانیان استان خواست تا با سرکشی های مکرر به خانواده های زندانیان در معرض آسیب و تامین حداقل بخشی از مایحتاج آنها از بروز بزه جدید در این خانواده ها پیشگیری نمایند.

فتحی همچنین از بازدیدهای مسوولان نظارتی اداره کل از زندان ها تقدیر نمود و خواستار افزایش میزان بازدیدهای غیرمترقبه در ساعات شب و روز از  زندان ها شد و گفت : « بازدیدها زمانی نتیجه خواهند داد که بازرسان اعم از روسای ادارات بازرسی و حفاظت ، اطلاعات و همچنین معاونین و فرمانده یگان حفاظت بدون اطلاع قبلی در زندان ها حاضر شده و نحوه ارایه خدمات به زندانیان و خانواده های آنها را رصد نمایند . » 

مدیرکل زندان های استان با اشاره به قدیمی بودن برخی زندان ها و افزایش جمعیت کیفری گفت : « متاسفانه هر اندازه جمعیت کیفری بالا برود انجام طبقه بندی مشکل تر شده و همچنین فضای اقامتی کمتر می شود . باید ضمن اجرای قانون خروج زندان ها از داخل شهر ها که ما نمونه آن را در خروج زندان خلخال از داخل شهر به بیرون شاهد بودیم ، به فکر توسعه فضا برای اقامت ، اشتغال و آموزش زندانیان باشیم . زیرا توسعه فضا برای این امور حق اولیه زندانیان و از مصادیق حقوق شهروندی می باشد . » 

 

جلسه کمیته صیانت از حقوق شهروندی زندانهای استان اردبیل

جلسه کمیته صیانت از حقوق شهروندی زندان های استان اردبیل

جلسه کمیته صیانت از حقوق شهروندی زندان های استان اردبیل

جلسه کمیته صیانت از حقوق شهروندی زندان های استان اردبیل

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*