اخبار کوتاه

مدیرکل زندانهای استان اردبیل از فعالیت های فرهنگی زندان گرمی در ماه مبارک رمضان بازدید نمود

به گزارش روابط عمومی زندان گرمی مدیر کل زندان های استان به مناسبت ماه مبارک رمضان با حضور در زندان گرمی از فعالیت های قرآن محور این زندان در ماه مبارک رمضان بازدید نمود .

فتحی با حضور در بین مددجویان این زندان و بازدید از کلاسهای قرآن ، احکام  و اخلاق  این زندان در جمع مددجویان زندان گرمی به ایراد سخن پرداخت . وی ضمن تقدیر از مسوولان این زندان با اشاره به نقش قرآن در بازسازی روحی و شخصیتی انسان گفت : « همانگونه که خداوند متعال می فرماید قرآن مبین برای هدایت انسان و بعنوان برنامه دقیق زندگی نازل گردیده است . » وی مشکلات انسان و جامعه امروزی را ناشی از دوری از قرآن دانست و افزود : « هر انسان و یا جامعه ای اگر رویکرد و عملکرد قرآنی داشته باشد مسلماً به رستگاری و موفقیت خواهد رسید . »

مدیرکل زندان های استان اردبیل از مددجویان این زندان خواست تا فرصت ماه مبارک رمضان را برای تهذیب نفس و پاک کردن غبار دنیا دوستی و مشکلات مادی از دل و جان خویش مغتنم بشمارند و با حضور در محافل قرآنی ، تلاوت و درک مفاهیم و معانی قرآن مسیر آینده خویش را بهتر از گذشته ترسیم کنند . وی گفت : « کسب تقوا و نگه داشتن خود از شر نفس حیوانی و تقرب به پیشگاه خداوند و جلب رضایت پروردگار جز توجه به قرآن و عمل به دستورات آن راه دیگری ندارد . » ایشان ره توشه ی رمضان را اخلاص ، توبه ، اراده و عزم راسخ و تسلط روح برجسم عنوان کرد و افزود:  « خداوند در سال یک فرصت یک ماهه بعنوان ماه مبارک رمضان در اختیار انسان قرار می دهد تا با قرار گرفتن در فضایی معنوی خویش را بیابد و به کرده های خود بیاندیشد . اگر این یک ماه سپری شد دیگر فرصت آن همه عبادت  و اجر و فضیلت از دست رفته است ، پس خوب است خود را برای مشارکت در تمامی عبادت ها آماده کنیم . »

در ادامه رئیس زندان گرمی توضیحاتی درباره برنامه های ماه مبارک رمضان در این زندان ارایه نمود و گفت : « جز خوانی قرآن کریم ، درس های احکام نماز و روزه ، سخنرانی های مذهبی ، دروس اخلاقی و اطعام و افطار صائمین و بسیاری از برنامه های معنوی دیگر همچون احیای شب های قدر ، عزاداری شب های ضربت و شهادت امیر المومنین و مسابقه کتاب خوانی از جمله برنامه های قرآن محوری است که با استفاده از حضور روحانیون برجسته شهرستان و مربیان قرآنی در این زندان اجرا شده و تا پایان ماه مبارک ادامه خواهد داشت . »

گفتنی است در بخش پایانی این بازدید هریک از مددجویان زندان گرمی بصورت چهره به چهره با مدیرکل زندان های استان اردبیل دیدار و مسائل ومشکلات قضائی و خانوادگی خود را مطرح نمودند.

 

 

دیدار مدیرکل زندانهای استان اردبیل با مددجویان زندان گرمی

دیدار مدیرکل زندانهای استان اردبیل با مددجویان زندان گرمی

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*