اخبار کوتاه

مدیرکل زندانهای اردبیل: کار در زندان باید بر مبنای مشارکت همگانی کارکنان و کار تیمی استوار باشد

سومین نشست فصلی مدیر کل زندانهای استان اردبیل با کارکنان مرکز استان

سومین نشست فصلی مدیر کل زندانهای استان اردبیل با کارکنان مرکز استان

سومین نشست فصلی مدیرکل زندانهای استان اردبیل با کارکنان زندانهای مرکز استان برای پاسخگویی به سوالات آنها برگزار شد.

در این جلسه ابتداء فتحی مدیر کل زندانها به تشریح و یادآوری دستور العمل ها و بخشنامه های سازمانی پرداخت و از کارکنان زندانها خواست تا قوانین و مقررات و آئین نامه سازمانی را نصب العین قرار داده و در اجرای تاکیدات ریاست سازمان زندانها نهایت تلاش خود را معطوف نمایند.

وی با تاکید بر تاثیر پژوهش و تاثیر یافته های پژوهشی بر بهبود امورات از کارکنان زندانهای مرکز استان خواست تا نسبت به شغل مورد تصدی خود مطالعه و اشرافیت کامل داشته باشند و از روزمرگی و انجام روتین کارها بپرهیزند. مدیرکل زندانهای استان کار علمی و تیمی را عامل موفقیت و پیشرفت در هر سازمانی دانست و افزود: « کارمندی که سالهاست در یک شغلی ایفای وظیفه می کند باید بتواند نقاط ضعف و قوت آن شغل را احصاء نموده و جهت بهبود فرایندهای آن نظر و پیشنهاد ارایه کند. »  وی با اشاره به اصول مدیریت نوین و جایگاه کار جمعی در اسلام گفت: « هم در متن دین مبین اسلام و هم در اصول مدیریت نوین بر کار جمعی و مشارکت در بهبود امور توصیه موکد شده است . تلاش برای مشارکت در اداره امورات یعنی کار تیمی و این نوع کار کردن مستلزم روحیه  کار جمعی ، مطالعه و پرهیز از خود رایی و افتادن در ورطه روزمرگی است. »

مدیرکل زندانهای استان اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود امنیت را محور کار زندانبانی برشمرد و گفت : « حصول امنیت بر پایه نظارت مستمر، آگاهی از نقاط ضعف، رفع نواقصات و کسب آمادگی برای تهدیدات و مواقع بحران است. اگر این موارد رعایت شود مسیر امنیت به درستی طی شده است. »

فتحی در ادامه با اشاره به توصیه دین مبین اسلام بر حفظ کرامت انسانها از کارکنان زندانهای استان خصوصاً نیروهایی که در ارتباط مستقیم با زندانیان هستند خواست تا بیشتر از پیش نسبت به حفظ کرامت انسانی مددجویان و رعایت حقوق شهروندی و ایجاد محیطی امن و شاد برای کاهش آسیب رفتارهای پر خطر در زندانها حساس باشند.

در ادامه این جلسه کارکنان زندانهای استان سوالات خود را با مدیر کل زندانها مطرح نمودند و ایشان به پرسش های کارکنان پاسخ گفت.

گفتنی است که در بخش پایانی این برنامه به مناسبت هفته حسابدار از کارکنان بخش مالی و محاسباتی زندانهای استان و به خاطر تلاشهای کارکنان فرهنگی و اندرزگاهها برای اجرای باشکوه برنامه های ماههای محرم و صفر تجلیل بعمل آمد. همچنین نشان تشویقی دو تن از پاسیاران توسط مدیرکل زندانهای استان به ایشان اعطاء شد.

شایان ذکر است که در بخش آغازین این برنامه گروه سرود زندان مرکزی با اجرای دو سرود فارسی و آذری حال و هوای دیگری به این مراسم بخشید.

سومین نشست فصلی مدیر کل زندانهای استان اردبیل با کارکنان مرکز استان

سومین نشست فصلی مدیر کل زندانهای استان اردبیل با کارکنان مرکز استان

اعطاء نشان  تشویقی سرپاسیار دومی به آقای اجودی

اعطاء نشان تشویقی سرپاسیار دومی به آقای اجودی

اعطاء نشان  تشویقی سرپاسیار دومی به آقای صمد زاده

اعطاء نشان تشویقی سرپاسیار دومی به آقای صمد زاده

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*