اخبار کوتاه

مدیرکل زندانهای اردبیل در بازدید از زندان مشگین شهر تاکید کرد : اشتغال زندانیان به آرامش زندان و امنیت پایدار کمک می کند

در ادامه بازدیدهای دوره ای مدیرکل زندان های اردبیل از زندان های استان ، فتحی با همراهی معاون سلامت ، اصلاح و تربیت ، رئیس اداره ارزیابی عملکرد ، بازرسی و پاسخگویی به شکایات و مسوول دفتر حرفه آموزی و اشتغال اداره کل و مدیرنمایندگی بنیاد تعاون از زندان مشگین شهر دیدار نمود .

 در این بازدید مدیرکل زندان های استان و هیئت همراه از بازداشتگاه عمومی و بندهای اقامتی این زندان بازدید نمود و بصورت چهره به چهره با زندانیان ملاقات نمودند . مدیرکل زندان ها ضمن استماع مشکلات مطروحه مددجویان دستورات لازم را در راستای تسریع در پیگیری پرونده های قضایی آنها صادر نمود .

فتحی در این دیدار که حدود دو ساعت بطول انجامید ، با مددجویان بند اقامتی محکومین مالی و جرایم غیرعمد دیدار و گفتگو نمود و ضمن راهنمایی های لازم در زمینه حل مشکلات قضایی آنها ، وضعیت اعسار و تقسیط مددجویان مالی را بررسی نمود و در این زمینه با ارایه مشاوره و معاضدت قضایی به زندانیان به رئیس و مددکاران زندان برای رسیدگی هر چه بیشتر به وضعیت قضایی مددجویان تاکیداتی را بیان داشت .

وی با تاکید بر استفاده کامل از ظرفیت شورای حل اختلاف زندان ، ستاد دیه استان و استفاده از میانجی گری ریش سفیدان و افراد صاحب نفس خواستار حل و فصل دعاوی مالی و آزادی این بخش از زندانیان با کمک خیرین و مردم فهیم مشگین شهر شد .

همچنین به دستور مدیرکل زندان ها حسینی ، معاون سلامت و اصلاح و تربیت زندان های استان به همراه امجدی رئیس اداره بازرسی اداره کل زندان ها به منظور بررسی دقیق اقدامات زندان مشگین شهر در حوزه سلامت و اصلاح و تربیت به صورت جداگانه از اماکن اشتغال زایی ، آشپزخانه ، فروشگاه های بند ها ، مرکز بهداشت و درمان و مجتمع فرهنگی این زندان بازدید نموده و در جریان چگونگی  ارائه خدمات و فعالیت های این بخش ها قرار گرفتند .

 در پایان بازدید طی نشستی برای جمع بندی گزارشات ، مدیرکل زندان های استان هدف از برنامه های بازدید را نظارت بر حسن اجرای برنامه های مدون ابلاغی به زندان ، حسن اجرای دستور العمل حقوق شهروندی ، بررسی چگونگی اجرای تاکیدات ریاست سازمان و کمک به اجرایی تر شدن اولویت های سازمانی در زندان ها بیان داشته و افزود: « بازدیدهای غیر مترقبه و نوبه ای عامل ثبات در امنیت ، حسن اجرای حقوق شهروندی و کاهش تنش های فکری زندانیان با رسیدگی بیشتر به مشکلات قضایی آنها می باشد. »

مدیرکل زندان های استان اردبیل از اقدامات انجام گرفته در زمینه های مختلف در زندان مشگین شهر تقدیر نمود و خواستار ارتقای کمی و کیفی برنامه ای اجرایی به خصوص گسترش هر چه بیشتر اشتغال مددجویان در جهت رفاه حال خانواده های آنها و کمک به معیشت عائله زندانیان شد و گفت : « اشتغال زندانی هم به جهت کمک به در آمد خانواده و هم به دلیل پر کردن مفید اوقات زندانی باعث کاهش آسیب های اجتماعی خانواده و نیز کاهش تبادل افکار بزهکارانه در داخل زندان می شود. » 

گفتنی است فتحی در سفر یک روزه به شهرستان مشکین شهر در حاشیه بازدید از زندان ضمن دیدار با رئیس دادگستری و دادستان مشگین شهر با فرماندار این شهرستان نیز ملاقات نمود و در زمینه حل مشکلات اعتباری زندان مشگین شهر و تلاش برای پویایی انجمن حمایت زندانیان ، در آمدزایی پایدار این انجمن برای ارایه خدمات بهتر و بیشتر به خانواده های تحت پوشش گفتگو و رایزنی نمود . 

بازدید فتحی مدیرکل زندان های استان اردبیل از زندان مشگین شهر

بازدید فتحی مدیرکل زندان های استان اردبیل از زندان مشگین شهر

بازدید فتحی مدیرکل زندان های استان اردبیل از زندان مشگین شهر

بازدید فتحی مدیرکل زندان های استان اردبیل از زندان مشگین شهر

دیدار معاون سلامت ، اصلاح و تربیت زندان های استان اردبیل از اماکن مختلف زندان مشگین شهر

دیدار معاون سلامت ، اصلاح و تربیت زندان های استان اردبیل از اماکن مختلف زندان مشگین شهر

بازدید رئیس اداره بازرسی اداره کل از اماکن مختلف زندان مشگین شهر

بازدید رئیس اداره بازرسی اداره کل از اماکن مختلف زندان مشگین شهر

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*