اخبار کوتاه

مدیرنمایندگی ستاد دیه استان : فرایند رسیدگی و اقدامات حمایتی از محکومین مالی غیر عمد در زندان مشگین شهر ، رضایت بخش است

به گزارش روابط عمومی زندان مشگین شهر ، مدیرعامل ستاد دیه استان اردبیل به همراه سرپرست زندان مشگین شهر و مددکار اجتماعی با مددجویان این زندان که با علت محکومیت مالی متحمل حبس می باشند بصورت چهره به چهره ملاقات نمود و از نزدیک روند ارائه خدمات و تسهیلات حمایتی به زندانیان را بررسی نمود.

در این برنامه بازدید و ملاقات که حدود ۵ ساعت بطول انجامید، محبوبی  مدیرنمایندگی ستاد دیه استان به مشکلات و سوالات مطروحه مددجویان مالی پاسخ گفت . در این دیدار مدیر نمایندگی ستاد دیه استان ضمن بررسی وضعیت پرونده های در دست اقدام ستاد دیه مددجویان این زندان ؛ در خصوص چگونگی و شرایط اعطای تسهیلات وام ، اعسار و تعدیل در تقسیط بویژه در محکومیت های مهریه مددجویان را راهنمایی کرد . 

وی در جمع بندی این دیدار گفت : ارائه مدارک ستاد دیه ، همیاری و مشارکت خود مددجویان در تامین بخشی از تعهدات الزام آور برابر شیوه نامه ستاد دیه ، همکاری در جلب رضایت شکات از عوامل تسهیل بخش در سیر رسیدگی به پرونده هاست و مددجویانی که در این ارتباط تعلل ننموده و همکاری لازمه را داشته باشند ، پرونده های آنها در اولویت بررسی قرار خواهد گرفت . »

مدیرنمایندگی ستاد دیه استان با اشاره به فضای آرام و بدون تنش زندان این رویکرد را نشان از توجه به مشکلات مددجویان توسط مسئولین و مددکاری زندان عنوان داشت و افزود: « خوشبختانه اقدامات درخور توجهی در زندان مشگین شهر در خصوص رسیدگی به پرونده های مددجویان محکومین مالی غیر عمد که بدلیل معسر بودن و وضعیت ناپایدار اقتصادی توانایی پرداخت دیون خود را ندارند، انجام یافته است و علی رغم افزایش ورودیهای محکومین مالی غیر عمد ، فرایند رسیدگی و اقدامات حمایتی از این قبیل مددجویان رضایت بخش می باشد . »

در پایان این برنامه بازدید مقرر شد در نزدیک ترین بازه زمانی پرونده های ۱۵ نفر از مددجویان متقاضی دریافت تسهیلات تکمیل و به ستاد دیه استان ارسال گردد .

 

دیدار مدیرنمایندگی ستاد دیه استان اردبیل با مددجویان محکوم مالی زندان مشگین شهر

دیدار مدیرنمایندگی ستاد دیه استان اردبیل با مددجویان محکوم مالی زندان مشگین شهر

محبوبی مدیر نمایندگی ستاد دیه در استان اردبیل در حال پاسخگویی به سوالات محکومان مالی زندان مشگین شهر

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*