اخبار کوتاه

مددجویان کانون اصلاح و تربیت اردبیل با مبانی اخلاق اسلامی آشنا می شوند

 دوره ی « مبانی اخلاق اسلامی مبتنی بر آیات و احادیث » برای مددجویان کانون اصلاح و تربیت اردبیل برگزار شد

با مشارکت اداره فرهنگی و تربیتی اداره کل و تعامل سازنده با روحانیان اعزامی از سوی سازمان تبلیغات اسلامی استان اردبیل ، اولین جلسه ی آموزشی « مبانی اخلاق اسلامی » برای مددجویان کانون اصلاح و تربیت این استان آغاز شد .

نوحی رئیس کانون اصلاح و تربیت اردبیل گفت : « مدت زمان این دوره ۷۲ ساعت بوده و مخاطبین واجد شرایط پس از گذراندن مدت زمان مصوب و قبولی در آزمون پایان دوره موفق به اخذ گواهی نامه شده و برای فراگیران برتر جوایز نقدی در نظر گرفته خواهد شد . »

رئیس کانون اصلاح و تربیت اردبیل هدف از برگزاری این دوره را آشناسازی مددجویان کانون اصلاح و تربیت با مبانی اخلاق اسلامی دانست و افزود : « سنین نوجوانی بهترین زمان برای پرورش دینی نوجوانان است و اگر آموزش های جذاب دینی با روش های نوین آموزشی انجام پذیرد نوجوان مسیر اخلاقی خویش را بر مدار اصول دینی پی ریزی خواهد نمود . »

حجه الاسلام دادده شریف مدرس این دوره ی آموزشی نیز با تاکید بر لزوم آشنایی نسل جوان با ارزش های اسلامی و انسانی و دوری از تبعیت کورکورانه از الگوهای غربی گفت : « فرهنگ غنی ایرانی و آموزه های معنوی اسلامی می تواند بهترین الگو برای جوانانی باشد که به دنبال هویتی دینی هستند و زمان آن رسیده تا جوانان ما با تمسک به کلام وحی و عمل به سیره حضرات معصومین علیه السلام رستگاری دنیوی و اخروی خود را فراهم کنند و در دام فریبنده ی مظاهر ضد ارزشی جوامع غرب نیفتند . »

وی شکل برگزاری این دوره آموزشی را تعاملی و کارگاهی بیان نمود و گفت : «برای آموزش نوجوانان باید سه اصل صبوری ، برگزاری  آموزش در فضایی شاداب و پاسخگویی به سوالات فراگیران را مد نظر قرار داد . »

آموزش اعتقادات اسلامی به مددجویان کانون اصلاح و تربیت اردبیل

آموزش اخلاق اسلامی به مددجویان کانون اصلاح و تربیت اردبیل

 

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*