اخبار کوتاه

مددجویان زندان مرکزی اردبیل در سالروز شهادت حضرت رقیه ( س) به سوک نشستند

هیات محبان علی ابن ابی طالب علیه السلام  زندان مرکزی اردبیل با همکاری فرهنگی و تربیت زندان مرکزی و کانون فرهنگی و هنری ثقلین این زندان همایش جا ماندگان از اربعین را در سالروز شهادت دخت سه ساله حضرت اباعبد الله الحسین (علیه السلام ) برگزار کرد .

دراین همایش که مددجویان زندان مرکزی اجرای آن را بر عهده داشتند حجت الاسلام و المسلمین قربانی از خطبای شهرستان اردبیل با اشاره به اهمیت زیارت اربعین سید و سالار شهیدان گفت : « حال که به حکم قانون تعدادی از عزیران مجبور به تحمل حبس هستند و نمی توانند در این همایش میلیونی شیعیان جهان شرکت کنند بهترین فرصت است تا با مطالعه در زمینه چرایی وقوع حادثه کربلا عزاداری با معرفت و با بصیرت برای آن حضرت باشند . » خطیب این همایش معنوی افزود : « بلاهایی که به انسان می رسد نعمات خداوند هستند . حضرت زینب سلام الله با وجود تحمل آن همه مصیبت و بلا در مقابل طعنه دشمن چه زیبا فرمودند که چیزی جز زیبایی در حادثه روز عاشورا و اسارت ندیدم . گفتن این جمله روحی بزرگی می خواهد که در مکتب حضرت پیامبر که درود خدا بر او باد پرورش یافته باشد . »

وی از مددجویان خواست تا قفس زندان تن را در ایام باقی مانده تا اربعین با مطالعه و دقت در سیره حضرات معصومین بشکنند تا حضور و سیری معنوی به کربلا داشته باشند .

در این مراسم شاعر حماسی سرای عاشورایی وفا منافی اردبیلی با خوانش شعری در باره چگونگی تحول رسول ترک ، آزاد شده محبت امام حسین (ع) از بند اسارت نفس ، حال معنوی خاصی به مجلس بخشید و سپس مداحان و ذاکران حسینی با نوحه سرایی در رثای نوحه خوان سه ساله خرابه شام حضرت رقیه بنت الحسین (ع) دلهای عاشقان آن حضرت را کربلایی کردند .  

عزاداری شهادت حضرت رقیه در زندان اردبیل

عزاداری شهادت حضرت رقیه در زندان اردبیل

مداحی و شعر خوانی در رثای حضرت رقیه سلام الله در زندان اردبیل

مداحی و شعر خوانی در رثای حضرت رقیه سلام الله در زندان اردبیل

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*