اخبار کوتاه

محفل انس با قرآن و شهداء در زندان اردبیل برگزار شد

به مناسبت ایام فاطمیه و در گرامیداشت یاد و خاطره شهید والا مقام سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای سانحه هوایی ، زندانیان زندان اردبیل محفل انس با قرآن برگزار کردند .

در این محفل قرآنی که با حضور سربازجدا مدیر زندان اردبیل، صادقلو رئیس اداره فرهنگی و تربیتی زندانهای استان و جمعی از کارکنان و زندانیان قرآنی زندان اردبیل برگزار شد ؛ استاد موسوی از اساتید و قاریان برجسته کشوری  به قرائت مجلسی قرآن کریم پرداخت که مورد استقبال حاضرین قرار گرفت .

 همچنین در این محفل قرآنی دو تن از زندانیان قاری و استاد سیامک اصلانی از قاریان ممتاز کشوری که مدرس قرآن زندان اردبیل نیز می باشد با قرائت های مجلسی خویش حال هوای نورانی به مجلس بخشیدند .  

سرباز جدا مدیر زندان اردبیل در بخش هایی از سخنان خود در بین مددجویان قرآنی با اشاره به خدمات سردار بزرگ اسلام سپهبد شهید قاسم سلیمانی گفت : « دشمن جنایتکار و رژیم تروریستی آمریکا نمی دانست که ملت قدر شناس ایران اسلامی چنین تشیع با شکوه و وداع جانسوزی با سردار دلها خواهند نمود . مردم همیشه بیدار ایران اسلامی با حضور خود تمام معادلات همیشه غلط امریکا را بار دیگر بهم ریختند . » وی با اشاره به ضربه سخت سپاه اسلام به امریکای جنایتکار افزود : « سربازان ولایت و فدائیان ملت این پاسداران غیور که با تکیه به توان داخلی بنیه دفاعی و موشکی فوق العاده ای را رقم زده اند چنان سیلی محکمی به آمریکا زدند که ابعاد آن بعدها فاش خواهد شد . » سرباز جدا با اشاره به سانحه دلخراش سقوط هواپیمای اوکراینی و جان باختن تعداد کثیری از هم وطنان و اتباع کشورهای دیگر گفت : « متاسفانه این سانحه تلخ دل همه ملت ، رهبر معظم انقلاب و سپاه اسلام را به درد آورد و همه از وقوع این سانحه دلخراش متاثریم . اما نباید خدمات ۴۰ ساله سپاه عزیز در دفاع از کیان اسلامی و ملت شریف ایران را فراموش کنیم و در دام دشمنان بیافتیم . »

مدیر زندان اردبیل در ادامه با اشاره به شخصیت نورانی حضرت صدیقه طاهره سلام الله علیها از روحانیون زندان خواست تا در ایام فاطمیه با برگزاری محافل فاطمی ابعاد مختلف شخصیتی آن بانوی مکرمه بخصوص ولایت مداری ایشان را تبیین و تشریح کنند . وی همچنین با اشاره به نقش تربیتی قرآن از مددجویان و مربیان خواست تا به آموزش مفاهیم قرآنی اهتمام ویژه ای داشته باشند .  گفتنی است در پایان این مراسم معنوی وصیت نامه یکی از شهداء قرائت شد و گروه تواشیح زندان اردبیل، برنامه ای در رثای حضرت زهرا (س) اجرا نمود. انتهای پیام ./ 

قرائت مجلسی قرآن کریم توسط استاد موسوی در زندان اردبیل

قرائت مجلسی قرآن کریم توسط استاد موسوی در زندان اردبیل

قرائت مجلسی قرآن کریم توسط استاد اصلانی در زندان اردبیل

قرائت مجلسی قرآن کریم توسط استاد اصلانی در زندان اردبیل

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*