اخبار کوتاه

قضات دادگاه اجرای احکام کیفری اردبیل از زندان مرکزی بازدید کردند

در پی بازدید رئیس کل دادگستری و دادستان مرکز استان از زندان مرکزی حسب دستور دادستان مرکز استان قضات اجرای احکام کیفری شهرستان اردبیل به منظور دیدار چهره به چهره با زندانیان زندان مرکزی و بررسی محکومیت های آنها در این زندان حضور یافتند.

در این بازدیدکه به منظور بررسی مشکلات مددجویان ترتیب داده شده بود و به مدت ۳ ساعت به طول انجامید؛ قضات اجرای احکام کیفری شهرستان اردبیل با گروه بندی در دو محل سالن اجتماعات و حسینیه زندان با تعداد بیش از ۸۰ نفر از مددجویان به صورت چهره به چهره و انفرادی مصاحبه نموده و مشکلات آنها را استماع کرده و ارشادات لازم را در جهت حل مسائل مطروحه از سوی مددجویان بعمل آوردند.

سرباز جدا مدیر زندان اردبیل با اشاره به اهمیت حضور قضات در زندان و استماع مشکلات آنها از نزدیک و در این محل گفت: « حضور قضات یکی از روش های کاهش آسیب های درون زندان هاست. زندانی وقتی میبیند به راحتی و بدون هیچ گونه مانعی می تواند مسایل و مشکلات خویش را با قضات مطرح کند و از انها راهنمایی و کمک بطلبد و این اقدام متقابل یعنی ارشاد و معاضدت قضایی و رسیدگی از سوی قضات را میبیند به آرامش میرسد و به حل مشکل خود امیدوار میشود. »

وی با اشاره به تفاوت نگاه انسان مدار در حکومت اسلامی به قانون گریزان با دیگر حکومت ها گفت: « سیستم قضایی خصوصاً در استان اردبیل و علی الخصوص تعامل بالای زندان و دستگاه قضایی در شهرستان اردبیل و نگاه انسان مدارانه دادستان مرکز استان و روسای محترم شعبات دادسرا ، اجرای احکام و دادگاهها به زندانیان و حضور مستمر آنها به ما کمک کرده تا شرایط بهتری را در زندان فراهم کنیم . »

دیدار چهره به چهره قضات اجرای احکام کیفری شهرستان اردبیل با زندانیان

دیدار چهره به چهره قضات اجرای احکام کیفری شهرستان اردبیل با زندانیان

Print Friendly

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*