اخبار کوتاه

قضات دادگاه اجرای احکام کیفری اردبیل از زندان مرکزی بازدید کردند

در پی بازدید رئیس کل دادگستری و دادستان مرکز استان از زندان مرکزی حسب دستور دادستان مرکز استان قضات اجرای احکام کیفری شهرستان اردبیل به منظور دیدار چهره به چهره با زندانیان زندان مرکزی و بررسی محکومیت های آنها در این زندان حضور یافتند.

در این بازدیدکه به منظور بررسی مشکلات مددجویان ترتیب داده شده بود و به مدت ۳ ساعت به طول انجامید؛ قضات اجرای احکام کیفری شهرستان اردبیل با گروه بندی در دو محل سالن اجتماعات و حسینیه زندان با تعداد بیش از ۸۰ نفر از مددجویان به صورت چهره به چهره و انفرادی مصاحبه نموده و مشکلات آنها را استماع کرده و ارشادات لازم را در جهت حل مسائل مطروحه از سوی مددجویان بعمل آوردند.

سرباز جدا مدیر زندان اردبیل با اشاره به اهمیت حضور قضات در زندان و استماع مشکلات آنها از نزدیک و در این محل گفت: « حضور قضات یکی از روش های کاهش آسیب های درون زندان هاست. زندانی وقتی میبیند به راحتی و بدون هیچ گونه مانعی می تواند مسایل و مشکلات خویش را با قضات مطرح کند و از انها راهنمایی و کمک بطلبد و این اقدام متقابل یعنی ارشاد و معاضدت قضایی و رسیدگی از سوی قضات را میبیند به آرامش میرسد و به حل مشکل خود امیدوار میشود. »

وی با اشاره به تفاوت نگاه انسان مدار در حکومت اسلامی به قانون گریزان با دیگر حکومت ها گفت: « سیستم قضایی خصوصاً در استان اردبیل و علی الخصوص تعامل بالای زندان و دستگاه قضایی در شهرستان اردبیل و نگاه انسان مدارانه دادستان مرکز استان و روسای محترم شعبات دادسرا ، اجرای احکام و دادگاهها به زندانیان و حضور مستمر آنها به ما کمک کرده تا شرایط بهتری را در زندان فراهم کنیم . »

دیدار چهره به چهره قضات اجرای احکام کیفری شهرستان اردبیل با زندانیان

دیدار چهره به چهره قضات اجرای احکام کیفری شهرستان اردبیل با زندانیان

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*