اخبار کوتاه

فرمانده یگان حفاظت زندان های کشورمجموعه آسایشگاهی سربازان زندان اردبیل را افتتاح کرد

در سفر یک روزه سردار ایزدخواه فرمانده یگان حفاظت زندان های کشور به استان اردبیل ، ضمن بازدید از زندان مرکزی مجموعه آسایشگاهی و رفاهی سربازان وظیفه زندان اردبیل را افتتاح و در جمع سربازان و پاسیاران حضور یافت .

در مراسمی که به مناسبت حضور سردار ایزدخواه فرمانده یگان حفاظت سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور برگزار شد فتحی مدیرکل زندان ها ضمن خیر مقدم به فرمانده یگان حفاظت سازمان و همراهان وی با اشاره به لزوم رسیدگی  به امکانات رفاهی سربازان و پاسیاران گفت : « بهبود محیط خدمتی و خوابگاهی این قشر زحمت کش و حافظ امنیت زندان ها همواره در اولویت برنامه های این استان بوده و بنا داشتیم تا در این زمینه کارهای ماندگاری بکینم که الحمد الله علیرغم کمبود اعتبارو امکانات با بسیج منابع و ریسک پذیری توانستیم با بهسازی و بازسازی اساسی مجموعه آسایشگاهی پرسنل وظیفه در زندان اردبیل و احداث آسایشگاه جدید در اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی این دو مجموعه را آماده بهره برداری کنیم . »

مدیرکل زندان های اردبیل امنیت زندان ها را مرهون تلاش های شبانه روزی پرسنل ساعی یگان حفاظت دانست و گفت : « در بحث حفاظت فیزیکی زندان ها و اعزام بدرقه که از ماموریت های بسیار مهم و دشوار هستند الحمدالله استان اردبیل اقدامات خوبی داشته و با درایت فرماندهان و نیروهای خدوم مشکل حادی تا کنون نداشته ایم . »

سردار ایزدخواه با تشکر از اقدامات صورت گرفته در زمینه بهبود محیط آسایشگاهی زندان اردبیل گفت : « بنده به نوبه خودبه جهت خوشایند سازی محیط خدمتی که به زیبایی اقدام شده و کارهای اساسی و خوبی صورت گرفته تشکر می کنم . بنده قبلاً آسایشگاه سربازان این زندان (اردبیل) را دیده بودم . معلوم است که کار زیادی برده تا به این شکل زیبا در آمده است . » وی افزود : « با توجه به مقدورات و کمبودهایی که وجود دارد فکر نمی کردم بشود به این شکل زیبا  اینجا را بازسازی اساسی نمود . الحمد الله با درایت مدیرکل استان و همراهی همکاران ایشان این کار مهم صورت گرفته و جای تشکر دارد . »

وی با اشاره به توجه جدی به انجام کارهای فرهنگی در حوزه زندانیان تاکید کرد : « در حوزه مددجویان اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته . البته نباید در بخش خودمان از کارهای فرهنگی غافل شویم و جا بمانیم . البته کار انجام می شود اما تاکید می کنم که باید توجه به مسایل اعتقادی و فرهنگی پاسیاران و سربازان فراموش نشود و بیشتر از پیش به آن بپردازیم . »

فرمانده یگان حفاظت زندان های کشور با تاکید بر رسیدگی به مشکلات سربازان توسط مسوولان زندان ها بخوصوص فرماندهان یگان و پاسیاران گفت : « اینها امانت هایی در دست سازمان هستند که امکان دارد در آینده و پس از اتمام خدمت سربازی هر کدام بتوانند نقش موثری در خدمت به میهن اسلامی ایفا کنند . » وی توجه به نیاز های روحی ، روانی و معیشتی سربازان وظیفه را امری مهم برشمرد و بر رسیدگی به آن توسط روسای زندان ها ، فرماندهان و پاسیاران  تاکید نمود .

سردار ایزدخواه از تجهیز یگان های حفاظت کشور در آینده نزدیک در جهت بازدارندگی بیشتر خبر داد و افزود : « در صورتی که دولت مجوز ردیف استخدامی ۱۰ هزار پاسیار را به ما بدهد کلیه ماموریت های یگان به صورت تخصصی توسط پاسیاران انجام خواهد گرفت . امید واریم که این خواسته ما محقق شود . »

فرمانده یگان حفاظت زندان های کشور از امنیت به عنوان اصل مهم یاد نمود و گفت : « باید به مقوله امنیت در زندان ها توجه بسیار جدی شود . ماموریت های یگان حفاظت زندان ها در حوزه امنیت آنقدر خاص و ویژه است که اگر ۸۰ در صد توجه مسوولین به یگان حفاظت معطوف شود باز هم می گوییم کم است . زیرا عدم موفقیت یگان حفاظت زندان ها در حفظ امنیت ، مستقیم متوجه بدنه کشور خواهد شد . » وی امنیت کنونی کشور را حاصل چهل سال ایثار ، شهادت ، از خودگذشتگی  و درایت امام راحل و رهبر فرزانه انقلاب  دانست و از جوانان خواست با حمایت از ولایت و بصیرت این پرچم مقدس را به نسل های بعدی منتقل کنند .

گفتنی است در پایان این مراسم سردار ایزدخواه از ابداعات و اختراعات یکی از سربازان وظیفه زندان های استان اردبیل بازدید نمود و از مدیرکل زندان های استان خواست تا با تکمیل یکی از اختراعات توسط سرباز مخترع ، وی را به همراه اختراعش جهت حمایت به ستاد سازمان معرفی نمایند.

شایان ذکر است در جلسه ای آموزشی جدا گانه ای که با حضور فرماندهان یگان حفاظت زندان های استان و پاسیاران  برگزار شد کلیپ های آموزشی در حوزه امنیت در زندان ها پخش و سردار ایزدخواه  توضیحات و آموزش های لازم را ارایه نمودند .  

انتهای پیام /

افتتاح مجموعه آسایشگاهی سربازان وظیفه زندان اردبیل

افتتاح مجموعه آسایشگاهی سربازان وظیفه زندان اردبیل

افتتاح مجموعه آسایشگاهی سربازان وظیفه زندان اردبیل

مجموعه آسایشگاهی سربازان وظیفه زندان اردبیل

سردار ایزدخواه فرمانده یگان حفاظت سازمان زندان های کشور

سردار ایزدخواه فرمانده یگان حفاظت سازمان زندان های کشور

فتحی مدیرکل زندان های استان اردبیل

فتحی مدیرکل زندان های استان اردبیل

بازدید سردار ایزدخواه از اختراع سرباز اردبیلی

بازدید سردار ایزدخواه از اختراع سرباز اردبیلی

 

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*