اخبار کوتاه

فرماندار پارس آباد : بخاطر نبود زندان در شهرستان خانواده های مددجویان برای ملاقات با زندانیان خویش دچار مشکل می شوند

دیدار مدیر کل زندانهای استان اردبیل با فرماندر شهرستان پارس آباد

دیدار مدیر کل زندانهای استان اردبیل با فرماندر شهرستان پارس آباد

فرماندار شهرستان پارس آباد در دیدار مدیر کل زندانهای استان اردبیل بر لزوم احداث زندان در شهرستان بخاطر حفظ حقوق شهروندی خانواده های زندانیان و کاهش آسیب های اجتماعی ناشی از اعزام زندانیان پارس آبادی به شهرستانهای همجوار تاکید کرد.

فتحی مدیر کل زندانهای استان اردبیل در سفر یک روزه خود به شهرستان پارس آباد با حضور در فرمانداری با صمدی فرماندار این شهر دیدار و پیرامون رسیدگی هر چه بیشتر به وضعیت مراکز تامینی و تربیتی این شهرستان و رسیدن به نقطه نظر مشترک برای حل مشکل اعزام زندانیان پارس آبادی به زندانهای گرمی و مشگین شهر رایزنی نمود.

صمدی فرماندار شهرستان پارس آباد با اشاره به مشکلات متصور برای خانواده های زندانیان در مسیر شهرستانهای مجوار برای ملاقات زندانیان خویش گفت : « نباید خانواده پارس آبادی برای دیدار با زندانی خویش مشکلات عدیده ای همچون طی مسافت طولانی ، هزینه سفر بین شهری و خطرات احتمالی و آسیب های اجتماعی را متحمل شود. این شایسته نیست که پارس آباد بعنوان دومین شهرستان استان فاقد زندان باشد و خانواده های زندانیان متحمل هزینه شوند. » وی با اشاره به جغرافیا ترکیب جمعیتی و وجود اقوام مختلف در شهرستان پارس آباد گفت : « اینکه هر چه جمعیت یک شهرستان بالا باشد میزان زندانی آن نیز نسبت به شهرهای دیگر بیشتر خواهد بود امری طبیعی است و این شهرستان با دارا بودن دومین میزان از آمار جمعیت مسلماً تعداد زندانیان بیشتری نسبت به دیگر شهرستانها دارد . باید برای حل این مشکل مسئولان همت کنند و صرفاً برای رعایت حقوق شهروندی خانواده مددجویان و کاهش آسیب های اجتماعی نسبت به احداث زندان اقدام لازم معمول شود. »

فتحی مدیر کل زندانهای استان با تشکر از دیدگاه انسان محور فرماندار پارس آباد گفت: « فرماندار محترم خوشبختانه با نگاه جامعه شناسانه به موضوع زندان نگاه می کنند. سازمان زندانها هرگز به فکر توسعه زندانها و زندان سازی نبوده لیکن ما با انسان سر و کار داریم و نباید وقتی کسی مرتکب جرمی شد خانواده وی نیز در مشقت بیافتد . اینکه زندانیان پارس آبادی به خاطر نبود زندان در این شهرستان به شهرستانهای مجاور اعزام می شوند مشکلات و معضلاتی برای خانواده ها ، دستگاه قضایی و جامعه و مسئولان در پی دارد. خود این مساله آسیب زا است . »

 مدیر کل زندانها در این زمینه پیشنهاد مطالعه ایجاد زندان در شهرستان پارس آباد را مطرح و فرماندار این شهرستان به لحاظ رعایت حقوق خانواده های زندانیان و کاهش مشکلات اجتماعی و انتظامی با قبول این پیشنهاد خواستار تسریع در روند اجرایی آن شده و قول مساعد برای حمایت از این طرح را داد. »

 

Print Friendly

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*