اخبار کوتاه

فرزندان مددجویان زندان اردبیل با قصه های قرآنی و عاشورایی آشنا می شوند

به منظور پرکردن بهینه اوقات فراغت فرزندان مددجویان به هنگام ملاقات خانواده ها با زندانیان طرح قصه گویی برای کودکان و نوجوانان در محل بازی کودکان سالن ملاقات زندان اردبیل به اجراء در می آید.  

در این طرح که از دهه ولایت و با بازگویی قصه های قرآنی شروع شده است قصه های حضرت یونس ، حضرت یوسف و حضرت ابراهیم از سوی مربیان برای شرکت کنندگان بازخوانی گردید و با استقبال گسترده خانواده ها و فرزندان زندانیان همراه بود.

عبدی مسئول فرهنگی و تربیتی زندان اردبیل با تشریح اهداف این طرح گفت: « این طرح با هدف آشنایی فرزندان مددجویان با معارف قرآنی در قالب قصه های قرآنی به زبان کودکانه برگزار شده و در پایان هر قصه گویی حاضرین  در جلسه در مسابقه ای که از سوی مربی طرح می شود شرکت نموده و جوایزی دریافت می کنند که این امر باعث تشویق کودکان به شرکت در این جلسات شده است . از سویی دیگر بخشی از زمان حضور در سالن ملاقات زندان را با قرآن سپری می کنند و این امر باعث کاهش آسیب های روانی ناشی از درک فضای زندان برای آنها می شود. »

به گفته رضا عبدی مسئول فرهنگی و تربیتی زندان مرکزی اردبیل دونفر از اساتید قرآنی آقا و خانم مسلط به فن قصه گویی وظیفه اجرای این طرح را به عهده دارند. در این طرح قرآنی  به طور میانگین در طول هفته تعداد ۴۰ نفر از فرزندان مددجویان مشارکت می نمایند.  

مسئول فرهنگی و تربیتی زندان اردبیل از ادامه این طرح از ابتدای مهر ماه سالجاری مقارن با دهه اول ماه محرم با قصه های عاشورایی خبر داد.

 

برگزاری جلسات قصه های قرآنی برای فرزندان زندانیان در زندان اردبیل

برگزاری جلسات قصه های قرآنی برای فرزندان زندانیان در زندان اردبیل

Print Friendly

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*