اخبار کوتاه

عملیات برداشت محصول از کارگاه تولید قارچ در بازداشتگاه مرکزی اردبیل آغاز شد

به دنبال توسعه اشتغال زایی و حرفه آموزی در بازداشتگاه مرکزی اردبیل ، تعدادی از مددجویان شاغل در کارگاه تولید قارچ ، اولین سری از محصولات این کارگاه را برداشت و به فروش رساندند.

در پی رایزنی های بعمل آمده با مرکز آموزش فنی و حرفه ای شماره یک اردبیل و استفاده از ظرفیت محیطی بازداشتگاه مرکزی ، دوره آموزش تولید و پرورش قارچ برای تعدادی از مددجویان علاقه مند برگزار و پس از قبولی در آزمون و اخذ گواهی نامه قبولی ، تسهیلاتی برای اشتغال این مددجویان در محوطه بازداشتگاه فراهم گردید .

این تسهیلات شامل ساختمانی با متراژ ۱۰۰ متر مربع بود که با هزینه ای بالغ بر ۱۳۵ میلیون ریال و با مشارکت بنیاد تعاون زندان های استان اردبیل تجهیز و در اختیار تعدادی از مددجویان به صورت استیجاری قرار گرفت .

پور سیف الهی ، رئیس بازداشتگاه مرکزی اردبیل ، ضمن اعلام این خبر افزود : « زمان کاشت تا برداشت محصول مدت سه ماه به طول می انجامد و با برنامه ریزی هایی که صورت گرفته در هر دوره بیش از ۸۰۰ کیلو قارچ می توان از این کارگاه برداشت کرد . محصولات پس از برداشت در بسته بندی های مناسب و استاندارد روانه بازار فروش شده و سود حاصله بین مددجویان شاغل در این کارگاه تقسیم می شود. »

 ایشان هدف اصلی طرح را حرفه آموزی و حمایت از اشتغال پایدار مددجویان دانست و تصریح کرد : « تحقیقات نشان داده که بسیاری از بزه کاری ها و بازگشت های مجدد زندانیان به زندان ، ریشه در مسایل اقتصادی دارد . نبود شغل و عدم درآمد مکفی می تواند خانواده ای را به سوی تباهی سوق دهد . ما مفتخریم که با آموزش های فنی و حرفه ای و ایجاد فرصت کسب درآمد برای زندانیان بخشی از شعار والای سازمان که برگرفته از نص صریح « من احیاها فکانما احیا الناس جمیعا » است را جامه عمل می پوشانیم . »  

 

برداشت محصول از کارگاه تولید قارچ در بازداشتگاه مرکزی اردبیل

برداشت محصول از کارگاه تولید قارچ در بازداشتگاه مرکزی اردبیل

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*