اخبار کوتاه

عملیات برداشت محصول از کارگاه تولید قارچ در بازداشتگاه مرکزی اردبیل آغاز شد

به دنبال توسعه اشتغال زایی و حرفه آموزی در بازداشتگاه مرکزی اردبیل ، تعدادی از مددجویان شاغل در کارگاه تولید قارچ ، اولین سری از محصولات این کارگاه را برداشت و به فروش رساندند.

در پی رایزنی های بعمل آمده با مرکز آموزش فنی و حرفه ای شماره یک اردبیل و استفاده از ظرفیت محیطی بازداشتگاه مرکزی ، دوره آموزش تولید و پرورش قارچ برای تعدادی از مددجویان علاقه مند برگزار و پس از قبولی در آزمون و اخذ گواهی نامه قبولی ، تسهیلاتی برای اشتغال این مددجویان در محوطه بازداشتگاه فراهم گردید .

این تسهیلات شامل ساختمانی با متراژ ۱۰۰ متر مربع بود که با هزینه ای بالغ بر ۱۳۵ میلیون ریال و با مشارکت بنیاد تعاون زندان های استان اردبیل تجهیز و در اختیار تعدادی از مددجویان به صورت استیجاری قرار گرفت .

پور سیف الهی ، رئیس بازداشتگاه مرکزی اردبیل ، ضمن اعلام این خبر افزود : « زمان کاشت تا برداشت محصول مدت سه ماه به طول می انجامد و با برنامه ریزی هایی که صورت گرفته در هر دوره بیش از ۸۰۰ کیلو قارچ می توان از این کارگاه برداشت کرد . محصولات پس از برداشت در بسته بندی های مناسب و استاندارد روانه بازار فروش شده و سود حاصله بین مددجویان شاغل در این کارگاه تقسیم می شود. »

 ایشان هدف اصلی طرح را حرفه آموزی و حمایت از اشتغال پایدار مددجویان دانست و تصریح کرد : « تحقیقات نشان داده که بسیاری از بزه کاری ها و بازگشت های مجدد زندانیان به زندان ، ریشه در مسایل اقتصادی دارد . نبود شغل و عدم درآمد مکفی می تواند خانواده ای را به سوی تباهی سوق دهد . ما مفتخریم که با آموزش های فنی و حرفه ای و ایجاد فرصت کسب درآمد برای زندانیان بخشی از شعار والای سازمان که برگرفته از نص صریح « من احیاها فکانما احیا الناس جمیعا » است را جامه عمل می پوشانیم . »  

 

برداشت محصول از کارگاه تولید قارچ در بازداشتگاه مرکزی اردبیل

برداشت محصول از کارگاه تولید قارچ در بازداشتگاه مرکزی اردبیل

Print Friendly

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*