اخبار کوتاه

شهرداری اردبیل در حد توان به برنامه های انسان محور و اصلاحی زندان کمک می کند

دیدار مدیر کل زندانهای استان با شهردار اردبیل

دیدار مدیر کل زندانهای استان با شهردار اردبیل

در دیدار مدیرکل زندانهای استان اردبیل با شهردار مرکز استان بر همکاری شهرداری در جهت توسعه انسان محور و اجرای برنامه های اصلاحی و تربیتی در زندان اردبیل تاکید شد.

در آستانه آغاز جشن های سی و نهمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران ، فتحی مدیرکل زندانهای استان اردبیل با دکتر لطف اللهیان شهردار مرکز استان دیدار و پیرامون همکاری و همیاری شهرداری در پیشبرد روند اصلاح و تربیت زندانیان گفتگو نمود. در این دیدار مدیرکل زندانهای استان با تاکید بر اسلامی بودن شیوه زندانبانی در جمهوری اسلامی هدف از زندان را اصلاح و تربیت مجرمین و بزهکاران برشمرد گفت: « تمام تلاش دستگاه قضایی و سازمان زندانها بر این است که کسی که امنیت جامعه را بر هم می زند در زندان باشد و کسانی که جرایم سبک دارند یا مرتکب جرایم غیر عمدشده اند یا بدهکار هستند با کمک مردم خیر و مسئولین از زندان آزاد شوند و یا اصلا وارد زندان نشوند.» وی از کمک شهرداری اردبیل برای آزادی تعدادی از زندانیان جرایم مالی و غیر عمد در سالجاری تقدیر نمود و افزود: « همیشه دیدگاه شما به زندان به مثابه بخشی از شهر بوده و زندان را تافته جدا بافته از اجتماع شهری ندانسته اید و این باعث شده تا بعنوان متولیان امر اصلاح و ترییت در استان جهت خدا قوت و تشریح برخی نیازهای مددجویان امروز در خدمت شما باشیم .»

شهردار اردبیل نیز ضمن تقدیر از حضور مدیر کل زندانهای استان و معاونین وی، پیگیری مطالبات زندانیان و تلاش برای ارایه خدمات هر چه بهتر به این بخش از جامعه را جزئی از وظایف شهروندی شهردار اردبیل برشمرد و گفت: « شهرداری به افراد جامعه با طبقه بندی نگاه نمی کند. فرقی ندارد که فرد محبوس باشد یا آزاد؛ باید خدمات شهرداری برای همه یکسان باشد. » وی افزایش جمعیت کیفری زندانها را ناشی از عدم زیر ساخت های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی مناسب در جامعه برشمرد و بهبود این زیر ساخت ها را عامل کاهش آسیب های اجتماعی دانست و افزود: « باید به شهر بعنوان یک موجود زنده نگاه کنیم . ساخت و سازهای تاسیسات و مبلمان شهری مهم است اما نگاه انسان محور به شهر است که باعث توسعه پایدار و شهر توسعه یافته می شود. »

شهردار اردبیل گفت : « مجموعه شهرداری در حد بضاعت و توان خود در کنار سیستم اصلاح و تربیت و توسعه انسان محور در زندانها  می باشد.» وی افزود: « در ابعادی که توان داشته باشیم و در حیطه وظایف ما باشد مانند سایر مناطق شهری خدماتی را که می توانیم به زندان و زندانیان نیز ارایه خواهیم نمود زیرا تعدادی از همشهریان ما در این مکان بسر می برند. »

گفتنی است در این دیدار مدیرکل زندانهای استان را معاونین اداری و مالی ،  سلامت، اصلاح و تربیت و مدیر زندان مرکزی اردبیل همراهی  نمودند.

دیدار مدیر کل زندانهای استان با شهردار اردبیل

دیدار مدیر کل زندانهای استان با شهردار اردبیل

دیدار مدیر کل زندانهای استان با شهردار اردبیل

دیدار مدیر کل زندانهای استان با شهردار اردبیل

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*