اخبار کوتاه

شهد ماه عسل کام ۲۹ زندانی محکوم مالی زندان های استان اردبیل را شیرین کرد

به همت برنامه مردمی ماه عسل و با کمک های جمع آوری شده از طریق این برنامه ۲۹ زندانی محکوم مالی از زندان های استان اردبیل آزاد شدند.

برنامه ماه عسل که در ماه مبارک رمضان از شبکه سوم سیما پخش می شد در پویشی مردمی و با  همکاری سازمان زندان ها اقدام به جلب حمایت ها و کمک های مردمی برای آزاد سازی زندانیان محکوم مالی نمود .  از منبع کمک های جمع آوری شده در مرحله اول مبلغ ۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال جهت آزاد سازی زندانیان محکوم مالی استان اردبیل اختصاص یافت .

فتحی مدیرکل زندان های استان در این باره به سایت روابط عمومی اداره کل زندان های استان اردبیل گفت : «  به همت این برنامه وزین و مردمی و با درایت رئیس سازمان زندانها و کمک های خیرخواهانه ملت همیشه نیکوکار ایران اسلامی و با اعتبار تخصیص یافته از مبالغ جمع آوری شده خوشبختانه پس از تحقیق و بررسی های بعمل آمده در مرحله اول ۲۹ زندانی محکوم مالی که فاقد سابقه موثر کیفری بودند از زندان ها آزاد شدند. »

مدیرکل زندانهای استان افزود : « کل مبلغ بدهی این ۲۹ محکوم مالی بالغ بر ۶ میلیارد و ۳۹۴ میلیون ریال بود که با فعالیت مددکاران مبلغی بالغ بر ۱ میلیارد و ۸۷۳ میلیون ریال از سوی شکات محترم گذشت شد . همچنین مبلغی بالغ بر ۸۴۵ میلیون ریال نیز از سوی خود محکومین و خانواده هایشان تامین شد و در نهایت با پرداخت باقی مبلغ از منبع کمک های مردمی به برنامه ماه عسل این تعداد زندانی از زندان آزاد شده و به آغوش خانواده های خویش بازگشتند. »

فتحی در تشریح میزان تحمل حبس زندانیان آزاد شده محکوم مالی گفت : « ۱ نفر ازاین زندانیان به خاطر عجر از پرداخت دین از سال ۱۳۸۸ در زندان بود و ۱ نفر هم از سال ۱۳۹۴ . بقیه نیز از سال ۱۳۹۵ به بعد به خاطر عدم توان مالی در پرداخت بدهی در زندان بودند. »

وی اظهار امیدواری کرد با پرداخت سری دوم کمک های مردمی برنامه ماه عسل تعداد آزاد شدگان از زندان های استان به بیش از ۶۰ نفر برسد .

 

آزاد سازی زندانیان جرایم مالی غیر عمد

آزاد سازی زندانیان جرایم مالی غیر عمد

 

 

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*