اخبار کوتاه

سرپرست زندان های استان اردبیل : برای نیل به زندانبانی اسلامی نیازمند تعامل با دستگاه های اجرایی هستیم

سرپرست اداره کل زندان های استان اردبیل در جلسه ای که به منظور تبيين وتشريح بند ج‏ از‏ ماده ۳۸ ‏قانون احکام دائمي برنامه هاي توسعه کشور برگزار شده بود از مسوولین ستادی خواست تا با برقراری ارتباط موثر و تعامل با دیگر سازمان ها خصوصا  اداراتی که در قانون قید شده بر تقویت  همکاری بین دستگاهی و جلب حداکثری مشارکت سایر دستگاه ها اهتمام نمایند .

عبدی سرپرست اداره کل زندان های استان اردبیل در تشریح بند ج از ماده ۳۸ قانون احکام دائمی توسعه کشور گفت : « طبق قانون مکلف هستیم برای جلب مشارکت دستگاه های اجرایی مندرج دربند ج از ماده ۳۸  قانون احکام دائمی توسعه کشور مانند دانشگاه علوم پزشکی ، اداره کل تعاون ، رفاه و امور اجتماعی ، اداره کل آموزش و پرورش و بهزیستی جلساتی بعنوان نشست های تخصصی مشترک برگزار و در این نشست ها زمینه های همکاری مشترک و خدمات قابل ارایه آن دستگاه ها به زندانیان و خانواده های ایشان را احصا کنیم. »

وی زندان را به مثابه یک شهر کوچک برشمرد که تمام نیازمندیهای یک شهر از بهداشت و درمان و آموزش گرفته تا فرهنگ و هنر و خدمات در آن در وسعت کوچکتری نسبت به یک شهر ، مورد نیاز می باشد . عبدی افزود : « نمی توان زندان را از جامعه جدا دانست . زندان بخش جدایی ناپذیر یک جامعه است که بخشی از از تامین امنیت آن جامعه به عهده آن می باشد . »

سرپرست اداره کل زندان های اردبیل تاکید کرد : « درجهت رفع بخشي ازکمبودها درجهت نيل به اهداف سازماني ، نیازمند مشارکت حداکثري سايردستگاه هاي اجرايي استان هستیم . باید طبق قانون دنبال جلب این مشارکت ها باشیم. »  وی از روساي ادارات ستادي مرتبط بامواد دوازده گانه مصوبه هيات وزيران خواست تا با مراجعه به دستگاه های موظف در قانون زمینه این همکاری را تسهیل نمایند .

  گفتنی است که پیش از این ادارات کل آموزش های فنی و حرفه ای ، دانشگاه علوپزشکی ، آموزش و پرورش در بخش های آموزشی همکاری تنگاتنگی با زندان های استان داشته اند و در حوزه حمایتی نیز اداره کل کمیته امداد امام خمینی (ره) در کمک به خانواده های زندانیان نیازمند با زندان های استان تعامل نزدیکی داشته است .

انتهای پیام ./

عبدی سرپرست اداره کل زندان های استان اردبیل

عبدی سرپرست اداره کل زندان های استان اردبیل

جلسه تبیین بند ج از ماده 38 قانون احکام دائمی کشور - اداره کل زندان های استان اردبیل

جلسه تبیین بند ج از ماده ۳۸ قانون احکام دائمی کشور – اداره کل زندان های استان اردبیل

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*