اخبار کوتاه

سرپرست جدید بازداشتگاه و مرکز اشتغال زندانیان شهرستان پارس آباد معرفی شد

طی مراسمی با حضور معاون سلامت ، اصلاح و تربیت اداره کل زندان های استان اردبیل ، سرپرست جدید بازداشتگاه و مرکز اشتغال زندانیان شهرستان پارس آباد معرفی شد..

حسینی معاون سلامت ، اصلاح و تربیت زندان های استان در مراسم  تودیع و معارفه رئیس بازداشتگاه پارس آباد ، از زحمات ۴ ساله نادر فاخری رئیس پیشین این بازداشتگاه تقدیر نمود و گفت : « مسئولیت ها نزد ما امانت الهی هستند . نسبت به مسوولیتمان از ما سوال خواهد شد . لذا باید توجه داشته باشیم که تمام توان خویش را در مدت مسوولیتمان صرف خدمت به مردم که عیال الله می باشند نمائیم . »

حسینی افزود: « شخصی که مسوولیت قبول میکند باید در راه رضای خدواند گام بردارد . به حل مشکلات مردم بیاندیشد و خود را امانت دار مردم و نظام بداند . »  وی با اشاره به  نامه شماره ۵ امیر المومنین در نهج البلاغه گفت : « طبق فرمایش مولایمان حضرت علی (ع) قدرت و مسئولیت وسیله ای برای آب و نان نیست ، بلکه امانتی در گردن ماست . بنابرین مسوولیت برای ما دین است تا امانت دار خوبی باشیم .» وی همچنین با بیان اینکه حرکت به سمت زندانبانی اسلامی مد نظر سازمان زندان های کشور است افزود : « روسای زندان ها باید به ارکان و اصل مدیریت اهتمام ویژه داشته باشند . طبق نظریه ریاست محترم سازمان مدیریت در زندان ها یک مدیریت پویا و مدرن است و مدیر زندان باید به تمام معنی یک مدیر بحران باشد . »

معاون سلامت و اصلاح و تربیت زندانهای اردبیل برنامه ریزی و نظارت مستمر و کار آمد را از ارکان زندانبانی اسلامی برشمرد و به اصل موفقیت در مدیریت اشاره کرد و گفت : « اصل اول تعقل میباشد؛ که حاصل مشورت با مشاوران و کارگزاران امین می باشد . خداوند متعال مفرماید و امرهم شوری بینهم ؛ اصل دوم اخلاق و رفتار مناسب مدیر است و اصل سوم اجرای مقررات و قوانین می باشد که باید سر لوحه کار های  خویش قرار دهیم . » وی زندانبانی را از کارهای خیلی سخت توصیف نمود و با اشاره به آسیب زا بودن محیط زندان گفت : « درک این نکته که می گوییم زندانبانی کاری صعب و دشوار است برای خیلی ها آسان نیست ، زیرا تا در محیط زندان قرار نگیریم سختی های پنهان و آشکار شغل زندانبانی مشخص نمی شود . از سویی ما با زندانیان سر و کار داریم که خود هم آسیب دیده جامعه و هم آسیب زاءهستند . از سویی خانواده های زندانیان که بزه دیده و در معرض انواع آسیب های اجتماعی می باشند . لذا باید برای کنترل این آسیب ها  مدیریت زندان نظارت و برنامه ریزی دقیق داشته باشد تا هرگونه تهدیدات احتمالی خنثی گردد . »

حسینی گفت : « به برکت جمهوری اسلامی هرشخصی که وارد زندان میشود با ۱۳۲ عنوان برنامه های متنوع فرهنگی ، تربیتی ، ورزشی ، هنری ،کلاسهای آموزشی و … مواجه می گردد که به تناسب نیاز زندانی درکلاسهای آموزشی ساماندهی می شوند و اگر زندانی همت کند خود را تزکیه می کند و برای بازگشت سعادتمندانه به آغوش جامعه مهیا می گردد . این همان مصداق آیه شریفه « و من احیاها فکانما احیاءالناس جمعیا »  می باشد که منشور و سرلوحه زندانبانی اسلامی است .  

در این مراسم با اهدای لوح تقدیر از زحمات چهار ساله نادر فاخری رئیس پیشین بازداشتگاه تجلیل و ابلاغ روان سهرابی بعنوان سرپرست جدید بازداشتگاه و مرکز اشتغال زندانیان شهرستان پارس آباد به وی تحویل گردید . گفتنی است که روان سهرابی پیش از این بعنوان رئیس اندرزگاه در زندان مرکزی اردبیل خدمت می نمود .  

معرفی آقای روان سهرابی بعنوان سرپرست جدید بازداشتگاه شهرستان پارس آّباد

معرفی آقای روان سهرابی بعنوان سرپرست جدید بازداشتگاه شهرستان پارس آّباد

تجلیل از رئیس پیشین بازاشتگاه پارس آباد

تجلیل از رئیس پیشین بازاشتگاه پارس آباد

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*