اخبار کوتاه

سرپرست اداره کل زندان های استان اردبیل : حل مشکلات زندانیان و خانواده های ایشان باید در راس برنامه های خدمت رسانی باشد

به منظور تببین سیاست رئیس قوه قضائیه برای کار مضاعف و خدمت رسانی بیشتر به مردم جلسه ای با حضور روسای زندان ها و ادارات ستاد اداره کل زندان های استان اردبیل به ریاست سرپرست اداره کل برگزار و دستو رالعمل رئیس سازمان زندان ها برای تکریم ارباب رجوع و رسیدگی به درخواست های زندانیان و خانواده های آنان تبیین و تشریح شد .

عبدی سرپرست اداره کل زندان های استان اردبیل در این جلسه با تاکید بر این نکته که زندان های استان با ۵۰ درصد نیروی مصوب در تشکیلات سازمانی خود اداره می شوند گفت : « عملاً در بحث نیروی انسانی با مشکل مواجه هستیم و این رسالت ما را برای انجام کار مضاعف برای پر کردن خلاء ناشی از کمبود نیرو می رساند . » عبدی با تقدیر از کارکنان زندان های استان بخاطر کار شبانه روزی و جهادی در زندان ها افزود : « تقسیم کار درست ، نظم و انضباط اداری و وقت شناسی ، کمک به همکاران و وفاداری سازمانی ، حضور در غیر ساعات اداری برای انجام کارهای به جامانده ناشی از کمبود نیرو ، پاسخ به موقع به مکاتبات اداری ، از نکات کلیدی در زمینه کار مضاعف است که باید با اهتمام جدی و بیشتر از پیش در کلیه سطوح از صف تا ستاد پیگیری و انجام پذیرد . »  

وی در ادامه با تاکید بر این نکته که زندانیان  و خانواده هایشان عمده ترین مراجعین به ما هستند  گفت : « زندانی از زمان تحویل به زندان ارتباطش با جامعه قطع می شود و در اختیار ماست ؛ لازم است که بعنوان تنها رابط آنها ، به صورت مستمر با حضور در بندها و نشستن پای درد دل ایشان ، مشکلات و درخواست هایشان را پاسخگو باشیم و نسبت به حل و فصل آن اقدام نمائیم . » سرپرست اداره کل زندان های استان اردبیل با اشاره به آموزه های دین مبین اسلام یکی از خصایص انسان مومن را رسیدگی به مشکلات و اهتمام برای حل مشکل برادر یا خواهر دینی خود دانست و افزود : « ما با طیف های مختلف زندانیان سر و کار داریم . اما نه جرم زندانی و نه هیچ مساله دیگری نباید مانع خدمت رسانی ما به آنها و رسیدگی به درخواست هایشان باشد . »

عبدی  نگاه انسان مداربه زندانیان را وظیفه اداری ، انسانی و اخلاقی دانست و از روسای زندان ها خواست تا با زمان بندی و گروه بندی از همه مسوولین واحدهای زندان  و در صورت نیاز اداره کل برای حضور مستمر در بین مددجویان و دیدار چهره به چهره با آنها بهره ببرند .

وی در ادامه از روسای زندان ها ، مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج زندانیان و همچنین مدیران عامل انجمن های حمایت خواست تا دیدار های مردمی خود را صرفاً منوط  به روزهای خاص اعلام شده ننمایند و همه روزه درب اتاق های خویش را به روی خانواده های زندانیان باز بگذارند . سرپرست اداره کل زندان های استان اردبیل با اشاره به این موضوع که هم اکنون نیز خوشبختانه مسوولین این رویه را در پیش گرفته اند و همواره سعی می کنند در کوتاه ترین زمان مشکلات خانواده های زندانیان را حل کنند از حضور و سرکشی روسای زندان ها و مدیران عامل انجمن حمایت زندانیان به منازل زندانیان تقدیر نمود و خواستار تداوم این روند شد .

گفتنی است در این جلسه روسای زندان ها و  مدیر نمایندگی ستاد دیه استان در سخنان کوتاهی از خدمات ارایه شده به زندانیان و خانواده های ایشان و پاسخ گویی به درخواست  های آنها گزارشی را ارایه کردند . 

انتهای پیام ./

جلسه ستاد طرح تکریم ارباب رجوع اداره کل زندان های استان اردبیل

جلسه ستاد طرح تکریم ارباب رجوع اداره کل زندان های استان اردبیل

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*