اخبار کوتاه

زندان خلخال میزبان نشست قضایی با حضور رئیس دادگستری شهرستان خلخال و روسای حوزه های قضایی کوثر و هشتجین بود

 به منظور هماهنگی هر چه بیشتر در اعطای تسهیلات قضایی ، استفاده از تاسیسات حقوقی و برگزاری جشن گلریزان ، نشست قضایی  قضات دادسرا و دادگستری های شهرستان های خلخال ، کوثر و حوزه قضایی هشتجین در زندان خلخال تشکیل شد.

در این نشست قضایی  که با حضور روسای دادگستری شهرستان خلخال، حوزه قضائی کوثر و حوزه قضائی هشتجین، قضات دادسرا و دادگستری های مربوطه به میزبانی زندان خلخال برگزار شد ؛ مقامات قضایی بر عزم خود در کاهش جمعیت کیفری زندان ، کاهش میزان ورودی به زندان ، حل مشکلات مددجویان حوزه های قضایی خود تاکید کردند.

در ابتدای جلسه فروزان  سرپرست  زندان خلخال از حضور مقامات قضایی و اهتمام ایشان برای رسیدگی به امور زندانیان و  بازدید های مستمر از زندان قدردانی نمود و آماری از وضعیت قضایی محکومان و متهمان زندانیان حوزه های قضایی سه گانه ارایه کرد . وی همچنین از آمادگی کامل نیروهای زندان برای مشارکت در برگزاری جشن گلریزان  خبر داد .

رمضان پور رئیس دادگستری شهرستان خلخال با آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان ، با اشاره به ضرورت برگزاری هر چه مردمی تر جشن گلریزان برای آزادسازی زندانیان نیازمند مالی  در شهرستان های خلخال ، کوثر و دیگر بخش ها گفت : « باید برنامه ریزی مناسب صورت گیرد و از ظرفیت مردمی برای این کار نهایت استفاده شود . » وی افزود: « همچنین از ظرفیت قضات جهت حضور در دهستان ها و روستاهای بزرگ جهت تنویر افکار عمومی  و مشارکت بخشی خیرین در جشن گلریزان باید بهره برداری کنیم . »

سپس حاضرین در این نشست قضایی پیرامون چگونگی ایجاد وحدت رویه در استفاده از تاسیسات حقوقی برای کاهش جمعیت کیفری زندان خلخال ، ساماندهی و رسیدگی به وضعیت قضایی متهمان و محکومان ، استفاده از تسهیلات عفو و تخفیف مجازات برای زندانیانی که از سوی زندان بعنوان زندانی متنبه و تغییر رفتار یافته معرفی می شوند بحث و تبادل نظر نمودند .  

در ادامه قضات و مسوولان قضایی شرکت کننده در نشست قضایی با حضور در بندهای محکومان و متهمان با مددجویان حوزه قضایی مربوطه بصورت چهره به چهره دیدار  نموده و مشکلات آنان را بررسی کردند.

نشست مشترک قضایی در زندان خلخال

نشست مشترک قضایی در زندان خلخال

بازدید قضات از زندان خلخال

بازدید قضات از زندان خلخال

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*