اخبار کوتاه

زندانیان زندان های اردبیل و مشگین شهر یادوراره شهدای دفاع مقدس برگزار کردند

به همت هیئت محبان اهل بیت زندان های اردبیل و مشگین شهر و با همکاری فرهنگی و تربیتی این زندان ها یادواره شهدای عملیات والفجر ۸ استان اردبیل با حضور مسوولان زندان ها و رزمندگان دوران هشت ساله دفاع مقدس برگزار و یاد و خاطره این شهیدان پاس داشته شد.

در مراسم های برگزار شده در زندان اردبیل و همچنین زندان مشگین شهر رزمندگان دوران دفاع مقدس به خاطره گویی پرداخته و دو تن از شعرای حماسی سرای استان با ذکر مناقب شهدای کربلا و یاد آوری رشادت های شهدای کربلای جبهه ها یاد و خاطره دوران هشت ساله ایثار و شهادت را زنده کردند .

در بخش پایانی این مراسم مادحین و ذاکرین اهل بیت عصمت و طهارت به نوحه سرایی و ذکر مناقب و مصیبت های شهدای کربلا پرداخته و دل های شرکت کنندگان در این یادواره ها را عاشورایی نمودند .

گفتنی است دراین مراسم از تنی چند از ایثارگران ، خانواده های معظم شهدا و رزمندگان دوران هشت سال دفاع مقدس که هم اکنون در زندان های استان مشغول به کار می باشند با اهدای لوح تکریم و هدایایی تجلیل شد .

فتحی مدیرکل زندان های استان و فرمانده پایگاه مقاومت بسیج  زندان های استان اردبیل هدف از برگزاری یادوراه های شهدا در زندان ها را تبیین فرهنگ ایثار و شهادت و زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهیدان گلگون کفنی دانست که برای امنیت و آرامش مردم ایران جان خوویش را در تبق اخلاص گذاشتند . وی گفت : « تکرار اهداف و مرور خاطرات دفاع مقدس و بازگشت به صفحات زرین آن هشت سال دل ها را حسینی و کربلایی می کند و دلی که در آن عشق و بارقه محبت اهل بیت عصمت و طهارت و میهن دوستی جرقه بزند همانا بستری مناسب برای تعلیم و تربیت اسلامی است . » 

انتهای پیام . 

یادواره شهدا در زندان مرکزی اردبیل

یادواره شهدا در زندان مرکزی اردبیل

یادواره شهدا در زندان مشگین شهر

یادواره شهدا در زندان مشگین شهر

 

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*