اخبار کوتاه

مدیر کل زندان های اردبیل: قرآن کریم بیانی هنری و فصیح دارد که باید در مسایل تربیتی الگویی اجرایی باشد

در آخرین روز از ماه مبارک رمضان و در آستانه فرا رسیدن عید سعید فطر مدیرکل زندان های استان به صورت سرزده از زندان اردبیل بازدید نمود .

فتحی به همراه معاون اداری و مالی و رئیس اداره بازرسی و رسیدگی به شکایات زندان های استان با حضور در زندان اردبیل از کلاس های فرهنگی و تربیتی ،جلسه NA ، جلسه مشاوره و روان درمانی توحیدی و کلاس های آموزش قرآن کریم، کتابخانه عمومی و مراکز اشتغال این زندان بازدید نمود.  

وی در خلال این بازدید با مددجویان حاضر در کلاس ها دیدار نموده و کیفیت برنامه های آموزشی زندان مرکزی اردبیل را بررسی کرد.

فتحی در جمع مددجویان کلاس فصیح خوانی قرآن کریم با اظهار رضایت از برنامه های قرآن محور اجراء شده در طول ماه مبارک رمضان در این زندان ، اقدامات انجام یافته را شایسته تقدیر خواند و گفت : « انتظار می رود برنامه های قرآن محور در زندان همچنان به قوت خود ادامه یابد زیرا قرآن برترین کتاب هدایت ، اصلاح و انسان سازی است. » وی از مدیر زندان خواست تا مددجویان شرکت کننده در کلاسهای قرآنی و فرهنگی در اعطاء امتیازات زندان در اولویت قرار گیرند. 

مدیرکل زندان های استان اردبیل در ادامه با حضور در سالن آمفی تئاتر زندان برنامه های فرهنگی و هنری زندان را جویا شد و خواستار رونق بخشیدن به برنامه های هنری با مفاهیم قرآنی و دینی در این زندان شد. فتحی زبان قرآن را زبان داستان و روایت قرآن را یک روایت هنری برشمرد و افزود : « خداوند وقتی با بشر با زبان هنر و با فصاحت و بلاغت سخن می گوید ما نیز باید این شیوه را بعنوان الگو قرار دهیم. آنگونه که بارها مقام معظم رهبری نیز تاکید داشته اند باید با زبان هنر مطالب دینی و تربیتی را بیان کنیم تا تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد. »

مدیرکل زندان های استان اردبیل سپس در جمع مددجویان شاغل در کارگاه های قالی بافی زندان حضور یافت و مسایل و مشکلات این بخش را بررسی نموده و در جریان روند اشتغال زندانیان بسته زندان اردبیل قرار گرفت .

فتحی با تاکید بر توسعه اشتغال در زندان ها از مدیر زندان و مسئولین مربوطه خواست تا اشتغال در مددجویان در جهت تامین برخی از نیازهای مالی و معیشتی خانواده آنها با مطالعه و در جهت در آمد زایی زندانیان انجام گیرد .

گفتنی است که اشتغال زندانیان بسته در کارگاه های قالی بافی پوسته داخلی زندان اردبیل موجبات کاهش آسیب رفتارهای پرخطر و تامین بخشی از هزینه های معیشت زندانیان دارای حبس های طویل المدت و خانواده های آنها شده است ؛ که این امر در آرامش زندان نقش بسزایی دارد .

مدیرکل زندان های استان در انتهای دیدار خود از زندان مرکزی اردبیل با حضور در بند ۱ این زندان که در جهت افزایش بهداشت عمومی و روانی زندانیان در دست بهسازی است ، ضمن بازدید راهنمایی های لازم را ارایه و بر تسریع در بهسازی این بند برای رفاه مددجویان تاکید نمود. 

بازدید از مجتمع فرهنگی و تربیتی زندان اردبیل و کتابخانه عمومی زندان

بازدید از مجتمع فرهنگی و تربیتی زندان اردبیل و کتابخانه عمومی زندان

بازدید از مجتمع فرهنگی و تربیتی زندان اردبیل و کلاس های آموزشی

بازدید از مجتمع فرهنگی و تربیتی زندان اردبیل و کلاس های آموزشی

بازدید از کارگاه های قالی بافی پوسته داخلی زندان اردبیل

بازدید از کارگاه های قالی بافی پوسته داخلی زندان اردبیل

 

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*