اخبار کوتاه

رزمایش مقابله با اغتشاش در زندان مرکزی با همکاری نیروهای امدادی و انتظامی استان اردبیل برگزار شد

به منظور کسب آمادگی و تمرین مبارزه با تهدید های احتمالی امنیتی رزمایش مقابله با اغتشاش و گروگان گیری با همکاری زندان اردبیل و یگان امداد فرماندهی انتظامی شهرستان، واحد رهایی گروگان یگان ویژه استان و نیروهای آتش نشانی و اورژانس اردبیل با موفقیت برگزار شد .

پس از برگزاری رزمایش فرماندهان میدان ، به همراه نیروهای امدادی ، مدیر زندان و فرمانده یگان حفاظت زندان در جلسه ای به ریاست مدیر کل زندان های استان حضور یافتند و ضمن ارزیابی رزمایش گزارش خویش را ارایه نمودند.

در ادامه فتحی مدیرکل زندان های استان اردبیل با تشکر از برگزاری رزمایش و هماهنگی و انسجام نیروها گفت : « زندان بعنوان محل نگهداری مجرمین و افراد قانون گریز هر آن احتمال می رود که بستر بروز اتفاقات ناخواسته باشد. از این رو کسب آمادگی و تمرین برای مقابله با اینگونه حوادث یکی از برنامه های یگان حفاظت زندان های استان می باشد که با همکاری ارگان های انتظامی و امدادی به صورت ادواری تمرین میشود.  » 

وی افزود : « حوادث مختلفی از جمله بلایای طبیعی یا حوادث انسانی ممکن است روی دهد که نیاز به حضور نیروهای امدادی و انتظامی باشد . باید رزمایش ها جدی ، دقیق و نزدیک به واقعیت انجام شود و حتماً تلاش شود که نقاط ضعف هر رزمایش در رزمایش بعدی مرتفع شود. »

مدیرکل زندان های استان با تاکید بر انجام رزمایش در کلیه زندان های استان بر اساس سناریوی کامل و کارشناسی شده افزود : « باید قبل از وقوع حادثه ، نسبت به شناسایی و بازنمایی آن و تمرین برای مقابله با آن بحران اقدام جدی شود و هرگز نباید رزمایش ها در حد عملکرد و ارایه گزارش و مستند سازی باشد. زیرا در موقع بحران ، اگر تمرین و رزمایش صد درصد درست اجرا شده باشد باز ما نسبت به آن بحران شناخت صد درصدی نخواهیم داشت و نیازمند هماهنگی و همگرایی بیشتر خواهیم بود. »  

سرهنگ عظیمی فرمانده یگان حفاظت اداره کل زندان های استان اردبیل در گزارش خویش از برگزاری رزمایش گفت : « در تمرین امروز نیروهای یگان حفاظت زندان مقابله با شورش فرضی و گروگان گیری فرضی را تمرین کردند و به لحاظ اینکه بتوانیم برای مواقع اضطراری با نیروهای انتظامی و امدادی هماهنگی داشته باشیم یگان امداد نیروی انتظامی شهرستان در عملیات مقابله با اغتشاش فرضی و نیروهای واحد مقابله با گروگان گیری نیز در آزاد سازی گروگان فرضی اقدام کردند و همکاری تیم های آتش نشانی و فوریت های پزشکی نیز در انجام عملیات امدادی از جمله اطفاء حریق رزمایش و رسیدگی به مجروحین فرضی قابل تقدیر بود. »

وی با تشکر از نیروهای عمل کننده از انسجام و هماهنگی مسوولین ارگان های شرکت کننده در این رزمایش و نیروهای عمل کننده تقدیر نمود و افزود : « نمونه این رزمایش با هماهنگی نیروهای انتظامی و امدادی در شهرستان های گرمی ، مشگین شهر و خلخال که دارای زندان هستند با همکاری زندان به صورت مشترک انجام شده است . »

نظارت فرمانده یگان حفاظت زندان های استان اردبیل بر نحوه اجرای رزمایش ضد اغتشاش در زندان اردبیل

نظارت فرمانده یگان حفاظت زندان های استان اردبیل بر نحوه اجرای رزمایش ضد اغتشاش در زندان اردبیل

جلسه جمع بندی رزمایش ضد اغتشاش در زندان اردبیل با حضور نیروهای عمل کننده

جلسه جمع بندی رزمایش ضد اغتشاش در زندان اردبیل با حضور نیروهای عمل کننده

تذکرات مدیرکل زندان های استان اردبیل به نیروهای عمل کننده در رزمایش ضد اغتشاش در زندان اردبیل

تذکرات مدیرکل زندان های استان اردبیل به نیروهای عمل کننده در رزمایش ضد اغتشاش در زندان اردبیل

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*