اخبار کوتاه

رئیس کل دادگستری استان اردبیل : کمک به بازتوانی معیشتی ، آموزشی و اجتماعی خانواده های مددجویان در گرو ایجاد درآمد پایدار توسط انجمن های حمایت زندانیان است

همایش مدیران عامل انجمن های حمایت زندانیان استان اردبیل

همایش مدیران عامل انجمن های حمایت زندانیان استان اردبیل

رئیس کل دادگستری استان اردبیل که در همایش یک روزه مدیران عامل انجمن های حمایت زندانیان و روسای زندانها سخن می گفت با اشاره به نیاز انجمن های حمایت به منابع مالی برای انجام فعالیت های حمایتی از خانواده ها گفت : « بهترین روش برای تامین منابع مالی انجمن ها در آمد پایدار از طریق اجرای طرح های اقتصادی مقرون به صرفه می باشد. »

ایشان ضمن تقدیر از زحمات مدیران عامل انجمن های حمایت در تلاش برای تامین معیشت و پیشگیری از آسیب های اجتماعی خانواده های زندانیان با اشاره به اجرای طرح شهرک آزمایش راهنمایی و رانندگی توسط انجمن حمایت زندانیان مرکز استان  آن را نمونه ای از طرح های اشتغال زا با در آمد پایدار برشمرد و از دادستان مرکز استان ، مدیر کل زندانها و اعضای هیئت مدیره انجمن حمایت زندانیان اردبیل در حمایت از مدیر عامل انجمن برای اجرایی نمودن این طرح تقدیر نمود.

حجت الاسلام و المسلمین قاصدی رئیس کل دادگستری استان با اشاره به لزوم همت جمعی و تلاش همگانی مسئولین و خیرین برای اقتصادی کردن انجمن های حمایت زندانیان در راستای کمک به معیشت این قشر آسیب دیده به جهت پیشگیری از آسیب های اجتماعی افزود: « دادگستری کل استان همواره از طرح های در آمد زا با توجیه اقتصادی برای انجمن های حمایت زندانیان حمایت کرده و خواهد نمود. زیرا یقین داریم که نتیجه این حمایت ها مستقیم به خانواده های بزه دیده می رسد. »

رئیس هیئت مدیره انجمن حمایت زندانیان مرکز استان با اشاره بازدیدهای میدانی انجام شده از منازل مددجویان گفت: « خیلی از خانواده های زندانیان از حداقل ترین امکانات زندگی محروم هستند. این طبیعی است که منشائی برای بروز آسیب های اجتماعی خواهد بود. متاسفانه در حال حاضر توان مالی انجمن های حمایت پاسخگوی نیاز های خانواده های تحت پوشش نیست و باید مدیران عامل و مسئولین ، هر کس در حیطه کاری خویش نسبت به توانمند سازی انجمن ها ایده ها و طرح های اقتصادی و کار آمد ارایه کنند تا انشا الله شاهد کاهش مشکلات این خانوادها باشیم . » 

گفتنی است در بخش آغازین این همایش فتحی مدیرکل زندانهای استان ضمن عرض خیر مقدم به کلیه میهمانان گزارشی از وضعیت فعالیت های حمایتی به خانواده های زندانیان استان را ارایه نمود و گفت : « مدیران عامل انجمن های حمایت باید از دیدگاه مثبت و فرهنگ سازی انجام شده در بین مسئولان که برآیند آن هم افزایی و آمادگی برای کمک های در چهار چوب قانون برای درآمد پایدار انجمن های حمایت است استفاده کنند. » وی با اشاره به دیدگاه مثبت رئیس سازمان زندانها به انجمن های حمایت زندانیان برای بهبود معیشت خانواده های مددجویان افزود: « از زمان حضور دکتر جهانگیر در راس هرم مدیریتی سازمان، تحولات خوبی در زمینه اقدامات تامینی سازمان زندانها صورت پذیرفته است و از آن جمله میتوان به کمک مالی قابل توجه سازمان زندانها به انجمن های حمایت  و همچنین آموزش خانواده های مددجویان در زمینه پیشگیری از آسیب های اجتماعی اشاره کرد. » 

مدیرکل زندانهای استان اردبیل ضمن تقدیر از حسن توجه رئیس کل دادگستری و دادستان مرکز استان، روسای دادگستری و دادستانهای شهرستانهای تابعه نسبت به حل مشکلات خانواده های زندانیان از مدیران عامل انجمن های حمایت خواست تا با تعامل سازنده با دستگاهها و نهادهای حمایتی از تمام ظرفیت برای کمک به بازتوانی خانواده های مددجویان استفاده کنند.

در این جلسه از زحمات و تلاشهای ناصر عتباتی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل در پیگیری مسائل و مشکلات انجمن حمایت زندانیان اردبیل و خانوادهای مددجویان با اهداء لوح تقدیری با امضاء مدیرکل اقدامات تامینی سازمان زندانها و مدیرکل زندانهای استان اردبیل با حضور رئیس کل دادگستری استان  و معاون اداره کل اقدامات تامینی سازمان زندانها تجلیل شد.  

همایش مدیران عامل انجمن های حمایت زندانیان استان اردبیل

همایش مدیران عامل انجمن های حمایت زندانیان استان اردبیل

تجلیل از دادستان مرکز استان در همایش مدیران عامل انجمن های حمایت زندانیان استان اردبیل

تجلیل از دادستان مرکز استان در همایش مدیران عامل انجمن های حمایت زندانیان استان اردبیل

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*