اخبار کوتاه

رئیس کل دادگستری استان اردبیل : کاهش جمعیت کیفری زندان ها از اولویت های مهم قضایی است

رئیس کل دادگستری استان اردبیل به منظور بررسی وضعیت قضایی زندانیان زندان شهرستان گرمی از این زندان بازدید نمود و ضمن دیدار چهره به چهره با زندانیان ، دستورات لازم برای رفع مشکلات قضایی آنها را صادر نمود .

رئیس کل دادگستری استان پس از حضور در حوزه قضایی بخش انگوت و دادگستری شهرستان گرمی با حضور در زندان این شهرستان با تک تک زندانیان به صورت چهره به چهره دیدار کرد و ضمن شنیدن مشکلات و سوالات قضایی آنها ، در جهت حل مشکلات مددجویان دستورات لازم را صادر و خواستار اجرای کامل دستور العمل کاهش جمعیت کیفری ابلاغی از سوی ریاست قوه قضائیه و هم چنین تسریع در رسیدگی توام با دقت و عدالت به پرونده های زندانیان تحت قرار شد .

عتباتی در جمع اعضای شورای برنامه ریزی زندان های استان که از از زندان گرمی بازدید می نمودند حضور یافت و طی سخنان کوتاهی با اشاره به نقش مهم بازدید های قضایی و همچنین بازدید مسوولان زندان های استان از زندان ها درکاهش آسیب های رفتار های پر خطر زنداینان و ساماندهی امور زندانیان گفت : « اولویت کاری ما با زندانیانی است که جرایم غیر عمد مرتکب شده اند و یا دارای بدهکاری غیر کلاهبرداری می باشند، باید با اخذ کمک از مردم خیر ّ و از طریق ستاد مردمی دیه این گونه زندانیان آزاد شوند تا هم شکات به طلب و خسارت های وارده به آنها برسند و هم این زندانیان به آغوش خانواده های خویش بازگردند . » وی زندان را مختص افرادی دانست که به امنیت اجتماع آسیب می رسانند و حضور آنها در جامعه مضر و مخل آسایل عمومی افراد است .

رئیس شورای قضایی استان هدف از بازدید های ادواری از دادگستری ها و حوزه های قضایی و زندان ها را پی گیری سیاست های ابلاغی ریاست قوه قضائیه و برنامه های مدیریت قضایی استان برشمرد و افزود : « این بازدید ها منجر به دیدارهای مردمی و همچنین دیدار با زندانیان می شود و در نتیجه مشکلات و چالش ها از نزدیک بررسی و منتج به نتایج خوبی شده است که مهمترین آن اجرایی شدن سیاست کاهش جمعیت کیفری قوه قضائیه می باشد . »

عتباتی با اشاره به بازید خویش از زندان ها گفت : « در بازدید از زندان ها با زندانیان به صورت حضوری مصاحبه و گفتگو داشته ام و خوشبختانه مساله و مشکل خاصی در زمینه عدم رعایت حقوق شهروندی گزارش و مشاهده نشده است . » وی با اشاره به تلاش های شبانه روزی زندانبانان و مدیران و مسوولان زندان های استان برای حل مشکلات زندان ها و اجرای سیاست های سازمانی ، خواستار توجه جدی دولت به کمبود های ناشی از اعتبارات و بودجه و همچنین توجه خاص به وضعیت نیروی انسانی و اعتبارات زندان ها شد .

رئیس کل دادگستری استان در پایان بازدید خویش از شهرستان گرمی با حضور در پروژه زندان جدید این شهرستان گفت : « امیدواریم هر چه زودتر این پروژه به بهره برداری برسد تا تعدادی از زندانیان این شهرستان که به لحاظ قدیمی و کوچک بودن زندان فعلی شهرستان گرمی به زندان های اردبیل و مشگین شهر اعزام شده اند به این مکان منتقل شوند تا خانواده های این مددجویان نیز متحمل زحمت سفر بین شهری برای ملاقات با زندانیان خویش نشوند . » وی افتتاح این زندان را در راستای عمل به حقوق شهروندی و زمینه ساز ایجاد اشتغال برای زندانیان و تحقق هر چه بیشتر اهداف اصلاحی و تربیتی سازمان زندان ها دانست .   

گفتنی است در این بازدید فتحی مدیرکل زندان های استان ، رئیس دادگستری و دادستان گرمی و همچنین رئیس حفاظت اطلاعات رده اردشد قوه قضائیه در استان اردبیل نیز رئیس کل دادگستری استان را همراهی می کردند . انهای پیام /

بازدید عتباتی رئیس کل دادگستری استان اردبیل از زندان شهرستان گرمی

بازدید عتباتی رئیس کل دادگستری استان اردبیل از زندان شهرستان گرمی

بازدید عتباتی رئیس کل دادگستری استان اردبیل از پروژه زندان جدید شهرستان گرمی

بازدید عتباتی رئیس کل دادگستری استان اردبیل از پروژه زندان جدید شهرستان گرمی

بازدید عتباتی رئیس کل دادگستری استان اردبیل از پروژه زندان جدید شهرستان گرمی

بازدید عتباتی رئیس کل دادگستری استان اردبیل از پروژه زندان جدید شهرستان گرمی

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*