اخبار کوتاه

رئیس کل دادگستری استان اردبیل : سیاست کاهش جمعیت کیفری با تمام توان در استان در حال اجراست

رئیس کل دادگستری استان در جلسه معارفه مدیرکل زندان های استان اردبیل از کاهش آمار جمعیت کیفری زندانیان جرایم مالی در زندان های استان خبر داد .

عتباتی رئیس کل دادگستری استان اردبیل که در آیین تکریم مدیرکل سابق و معارفه مدیرکل جدید زندان های استان اردبیل سخن می گفت با اشاره به سیاست حبس زدایی رئیس قوه قضائیه گفت : « در راستای اجرای سیاستهای ریاست محترم قوه قضائیه ، مبنی بر پیشگیری از ورود محکومان جرایم مالی و مهریه به زندان و اعطای مهلت به این دسته از محکومان برای ادای دین ، اقدامات موثر و خوبی در محاکم حوزه های قضایی استان رخ داده است . به گونه ای که حداقل ورودی را در این مدت داشته ایم . » وی با اشاره به لزوم حفظ امنیت اجتماعی و مقابله جدی دستگاه قضایی با اخلالگران نظام اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی گفت : « هدف از کاهش جمعیت کیفری این نیست که اشرار و افرادی را که باید در زندان بمانند را از زندان آزاد کنیم . دستگاه قضایی برای امنیت مردم تلاش می کند . اما کسانی که بدهکار هستند و مدتهاست حتی بخشی از دیون خود را نتوانسته اند پرداخت کنند و در اصطلاح قضایی معسر واقعی هستند طبق شرع و فتوای علما و نظر ریاست محترم قوه نباید در زندان بمانند . »

رئیس کل دادگستری استان در بخش های دیگری از سخنان خویش به اهمیت و جایگاه انقلاب اسلامی در منطقه و جهان پرداخت و ظهور انقلاب در ایران را نور امید در دل تمام ملت های مظلوم جهان دانست . عتباتی با اشاره به سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و رسیدن به چهل و یکمین بهار آزادی گفت :« برای به ثمر نشست انقلاب و حفظ دستاوردهای معنوی و الهی آن چه خون دلها که خورده ایم و چقدر جوان ها و سردار ها در این راه فدای انقلاب اسلامی نموده ایم . باید در ازای این همه فداکاری های ملت برای حفظ دستاوردهای انقلاب و حاکمیت به این مردم تا جایی که می توانیم و در توان داریم خدمت کنیم . » رئیس تشکیلات قضایی استان مردم را ولی نعمتان مسوولان برشمرد و از همه کسانی که دستی بر آتش خدمتگزاری دارند خواست تا به گونه ای کار کنند که مشکلات مردم کمتر شود و به حداقل برسد .  

رئیس کل دادگستری استان در ادامه به انتخاب شایسته سید مجتبی حسینی بعنوان مدیرکل زندان های استان که اشراف به امورات زندانبانی و آشنایی به فضای زندان های استان اردبیل دارد اشاره نمود و از دکتر جهانگیر ریاست سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی به خاطر حسن انتخاب تقدیر نمود. وی همچنین از خدمات و تلاش های مراد فتحی مدیر کل پیشین زندان های استان که کارنامه قابل قبولی در طول خدمت در استان اردبیل داشته تجلیل نمود .

عتباتی اظهار امید واری کرد که روند تعاملی بین زندان و تشکیلات قضایی استان همچنان رشد فزاینده ای داشته باشد تا از این طریق مسایل و مشکلات قضایی زندانیان رسیدگی و نسبت به اجرای سیاست های قوه قضائیه نسبت به زندان بیش از پیش اهتمام شود . انتهای پیام ./ 

عتباتی رئیس کل دادگستری استان اردبیل

عتباتی رئیس کل دادگستری استان اردبیل

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*