اخبار کوتاه

رئیس کل دادگستری استان اردبیل : جامعه تشنه کار جهادی و با اخلاص است / سیاست کاهش جمعیت کیفری با قوت در زندان های استان پی گیری می شود

در هشتمین جلسه شورای قضایی استان اردبیل که به ریاست عتباتی رئیس کل دادگستری استان برگزارشد برکار مضاعف و جهادی برای رفع مشکلات در تمام دستگاه های زیر مجموعه قوه قضائیه و دادگستری های استان تاکید شد . در این جلسه روند اجرایی سیاست کاهش جمعیت کیفری در استان مورد بررسی قرار گرفت .

در جلسه شورایی قضایی استان که با حضور رئیس کل دادگستری ، معاونین ایشان ، و مدیران دستگاه های قضایی به میزبانی اداره کل زندان ها برگزار شد ، عتباتی رئیس کل دادگستری استان اردبیل با اشاره به تاکیدات رئیس قوه قضائیه پیرامون کار مضاعف در مجموعه دستگاه قضایی و کار انقلابی برای حل مشکلات مردم گفت : « یکی از مهمترین سياست های دستگاه قضايي که در دستورالعمل ها و تاکيدات متعدد رياست محترم قوه قضاييه و سخنان ایشان مورد تاکید است کاهش جمعيت کيفري زندان بويژه محکومين مالي می باشد که باید برای اجرایی نمودن آن به صورت جدی و حتی خارج از وقت اداری نیز زمان مضاعف صرف کنیم . »

 وی با اشاره به لزوم رسیدگی به وضعيت محکومين مالي ، مهريه و زنداینان تحت قرار در زندان هاي استان ، به بازدید های قضایی و رسیدگی به وضعیت اینگونه زندانیان در زندان هاي اردبيل و مشگين شهر درطول هفته گذشته  اشاره کرد و  افزود : « باید این حضورهای مستمر قضات محاکم و دادسرا در زندان ها در ماه های باقی مانده از سال به صورت جهادی ادامه داشته باشد تا بتوانیم سیاست کلی قوه در این راستا را جامه عمل بپوشانیم . »

رئیس کل دادگستری استان با اشاره به عزم جدي دادگستري استان مبني برکاهش محسوس زندانيان گفت : « سیاست دستگاه قضایی در کاهش جمعیت کیفری زندان ها هرگز مبتنی بر آزاد سازی افراد اشرار و نا امن کنندگان جامعه نیست . » وی افزود : کسانی که دارای جرایم غیر عمد ، محکومیت های مالی و مهریه هستند و مدت هاست در زندان به سر می برند این تحمل حبس  نشانگر آن است که اینگونه افراد تمکن مالی پرداخت بدهی خود را ندارند . باید افراد اینچنین احصا شوند و تاحد امکان ازطريق قبول اعسار و تقسيط  و یا مهلت دهی به این زندانیان از ماندن آنها در زندان جلوگیری شود . » عتباتی ورود چنين محکومين به زندان را تحمیل هزینه های مادی و معنوی به جامعه دانست .

‏ گفتنی است که درابتداي این جلسه عتباتی با تسليت شهادت سردار سپهبد قاسم سليماني و نيز تعدادي ازهموطنان درسانحه هوايي اخير ، برای ملت ایران و خانواده های داغدار آرزوی صبر نموده و با اشاره به خصایص اخلاقی شهید بزرگوار سردار سلیمانی گفت : « افرادی مانند حاج قاسم سلیمانی به ما یاد دادند که خدمت باید توام با ایثار ، اخلاص و درایت باشد . با نگاهی به زندگی و شهادت این بزرگوار می توان اوج بندگی خداوند و اطاعت پذیری و همچنین ذوب شدن در ولایت را از این شهید بزرگوار درس بگیریم . »

ایشان حل مشکلات مردم را بهترین راه برای تداوم راه شهیدان دانست و گفت : « جامعه ما تشنه خدمت صادقانه است . باید کار هایمان با اخلاص ، جهادی و شبانه روزی باشد. » وی در ادامه از خدمات ۴۰ ساله سپاه پاسداران تجلیل نمود و افزود : « نیروهای مسلح ما از اعتبار ، آبرو و جان خویش برای این مرز و بوم و حفظ تمامیت ارضی آن مایه گذاشته اند . قبول داریم که خطای انسانی در سقوط هواپیما حادثه ای دلخراش را رقم زد . اما این نباید دستاویزی برای تخریب نیرهای مسلح ما باشد . زیرا دشمن همین را می خواهد . » 

پس از سخنان رئیس کل دادگستری عبدی سرپرست اداره کل زندان های استان اردبیل  گزارشي مبسوط از عملکرد ۹ ‏ماهه اداره کل زندان هاي استان درشاخص هاي مختلف ازقبيل برنامه هاي اصلاح وتربيت ، عمراني ، بهداشتنی ، درمانی و بودجه و اعتبارات  ‏بصورت آماري همراه مستندات تصويري به حاضرين ارايه و به چند مورد ازمشکلات و چالش ها از جمله کمبود اعتبارات نيز اشاره و مقررشد با پيگيريهاي لازم نسبت به رفع آن اقدام لازم انجام پذیرد . ‏

انتهای پیام ./

جلسه شورای قضایی استان به میزبانی اداره کل زندان های اردبیل

جلسه شورای قضایی استان به میزبانی اداره کل زندان های اردبیل

عتباتی رئیس کل دادگستری استان اردبیل

عتباتی رئیس کل دادگستری استان اردبیل

جلسه شورای قضایی استان به میزبانی اداره کل زندان های اردبیل

جلسه شورای قضایی استان به میزبانی اداره کل زندان های اردبیل

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*