اخبار کوتاه

رئیس کل دادگستری استان اردبیل : اقدامات انجام گرفته در زندان های مرکز استان از حیث اشتغال، اقدامات قضایی ، بهداشت و مدیریت قابل تقدیر است

روز یکشنبه مورخ ۱۳۹۷/۲/۱۶حجت الاسلام و المسلمین قاصدی رئیس کل دادگستری استان در راس هیئاتی قضایی متشکل از دادستان مرکز استان و معاونین قضایی خویش به مدت یک روز کاری کامل در زندان اردبیل حضور یافته و پس از تشکیل جلسه کمیته ساماندهی امور زندانیان استان در محل این زندان از بندها و اماکن اشتغال زندان اردبیل بازدید نمود.

حجت الاسلام و المسلمین قاصدی و هیئت عالی رتبه قضایی همراه وی که در راستای بررسی مشکلات مددجویان و تدابیر کاهش جمعیت کیفری که از سیاست های مهم قوه قضائیه و سازمان زندانها می باشد در این زندان حضور یافته بودند، طی بازدید از بندهای اقامتی زندان مرکزی به صورت چهره به چهره با زندانیان دیدار نموده و مشکلات قضایی آنها را بررسی کردند. در این راستا رئیس کل دادگستری و دادستان مرکز استان پس از مصاحبه با مددجویان دستورات لازم را در جهت حل  مشکلات آنها صادر نمودند.  

مقام عالی تشکیلات قضایی استان در ادامه این دیدار، با حضور در بازداشتگاه مرکزی ، اماکن اشتغال موجود در جوار بازداشتگاه و کانون اصلاح و تربیت ضمن بازدید از فعالیت های این مراکز از نزدیک با مددجویان بازداشتگاه و کانون اصلاح و تربیت دیدار چهره به چهره انجام داده و دستورات لازم را جهت حل مشکلات مددجویان صادر کردند.

گفتنی است در پایان این روز کاری اختصاص یافته به بررسی مشکلات زندان های مرکز استان رئیس کل دادگستری با تقدیر از مجموعه مدیریت زندان ها بخاطر اقدامات موثر در راستای کاهش آسیب رفتارهای پر خطر در زندان  گفت : « توجه به اشتغال در زندان موجب کاهش آسیب های درون زندان و به تبع آن کاهش آسیب های اجتماعی میگردد. اشتغال رونق خوبی در زندان یافته است و توجه مدیریت زندان های استان به مقوله اشتغال قابل تقدیر است. » رئیس کل دادگستری با تقدیر از همراهی دادستان مرکز استان برای ترویج اشتغال مددجویان زندان ها تاکید کرد: « باید روند سیر سعودی اشتغال زندانیان ادامه پیدا کند. این توجه به اشتغال باعث میشود زندانی پس از آزادی نیز به دنبال اشتغال مولد و کسب مال حلال باشد. » وی لذت کسب روزی حلال را غیر قابل وصف خوانده و به زندانیان شاغل توصیه نمود تا دیگر زندانیان را به حضور در کارگاه های اشتغال زندان ها تشویق و ترقیب نمایند.

عتباتی دادستان مرکز استان نیز با تاکید بر این نکته که برنامه تعاملی دادستانی و زندان بر محور توسعه اشتغال زندانیان مبتنی است افزود: « دادستانی با تمام توان و ظرفیت حامی اشتغال مولد زندانیان است و هر کمک و مساعدتی که در این زمینه لازم باشد برای توسعه اشتغال در زندان انجام خواهیم داد. »  عتباتی روند رو به رشد اشتغال زندانیان در زندان های استان خصوصاً مرکز استان را نشانه توجه مدیریت زندان ها ی استان به معیشت خانواده های زندانیان دانست و ضمن تقدیر از مدیرکل زندان های اردبیل، خواستار ایجاد کارگاه های جدید در مرکز استان برای اشتغال تعداد بیشتری از زندانیان شد.

بازدید رئیس کل دادگستری استان اردبیل از زندان های مرکز استان

بازدید رئیس کل دادگستری استان اردبیل از زندان های مرکز استان

بازدید رئیس کل دادگستری استان اردبیل از زندان های مرکز استان

بازدید رئیس کل دادگستری استان اردبیل از زندان های مرکز استان

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*