اخبار کوتاه

رئیس کل دادگستری اردبیل : انجمن های حمایت زندانیان پناهگاه خانواده های زندانیان هستند

رئیس کل دادگستری استان اردبیل در مجمع عمومی سالیانه انجمن حمایت زندانیان شهرستان اردبیل از حمایت دادگستری کل استان از طرح های در آمد زا با توجیه اقتصادی برای توانمند کردن خانواده های زندانیان خبرداد .

حجت الاسلام و المسلمین محمد علی قاصدی رئیس کل دادگستری استان در جمع خیرین و مسوولان حاضر در مجمع سالیانه انجمن حمایت زندانیان شهرستان اردبیل با تقدیر از اقدامات انجام شده در زمینه خودکفایی و اشتغال خانواده های زندانیان از مدیرعامل انجمن حمایت شهرستان اردبیل خواست تا با تسریع در انجام طرح های در آمد زا ، میزان چتر حمایتی انجمن از خانواده های زندانیان را گسترش دهد.

رئیس کل دادگستری استان گفت : « دادگستری کل استان همواره از طرح های در آمدزا با توجیه اقتصادی برای انجمن های حمایت از زندانیان پشتیبانی می کند. زیرا نتیجه آن افزایش میزان حمایت مادی از خانواده های زندانیان و در نیتجه کاهش آسیب های اجتماعی است .»

رئیس کل دادگستری استان بر استفاده انجمن های حمایت زندانیان از ظرفیت مشاوران اقتصادی ، بخش خصوصی ، مدیران دستگاه های اجرایی و قضایی شهرستان برای ارائه خدمات بهتر به خانواده های زندانیان تاکید کرد و افزود: « ارتباط تنگانگ مدیر عامل انجمن حمایت زندانیان با نهادهای مدنی جامعه ، مسئولان ، فعالان بخش خصوصی و کار آفرینان ، لازمه اداره این مجوعه مهم و خدمت رسانی بهتر به زندانیان و خانواده های آنان است. »

وی افزود: « دانشگاهها ، بازاریان ، خیرین ، مسئولان قضایی و اجرایی و عموم آحاد جامعه باید با فعالیت ها و رسالت خطیر انجمن حمایت زندانیان آشنا شوند و اطلاع رسانی درست و شفاف از نحوه ارائه خدمات به خانواده های زندانیان باعث جذب کمک های بیشتر و خدمت رسانی بهتر به خانواده های بزه دیده خواهد شد. »

رئیس کل دادگستری استان با اشاره به وضعیت نامناسب اقتصادی ، بخشی از افزایش جمعیت کیفری زندانها را ناشی از این مقولیه دانست و در ادامه با تاکید بر لزوم اشتغال زندانیان و خانوادهای آنها گفت : « اشتغال زندانیان و خانواده های آنها تنها توسط دستگاه قضایی و زندان میسر نمی شود بلکه باید دستگاه های متولی در دولت و بخش خصوصی ظرفیت های اشتغال در این حوزه و منافع آن را مورد توجه قرار داده و با کمک به اشتغال زندانیان و خانواده های آنها و تامین منابع و زیر ساخت های لازم به کاهش آسیب های اجتماعی و رونق اشتغال در جامعه کمک کنند . »  


Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*