اخبار کوتاه

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان اردبیل : کار در زندان مشقت بار و غیر قابل مقایسه با دیگر دستگاه هاست

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان اردبیل که در مراسم صبحگاه مشترک نیروهای یگان حفاظت و کارکنان زندان های مرکز استان سخن می گفت کار در زندان را مشقت بار و غیر قابل قیاس با کار در ادارات دیگر توصیف کرد و از زحمات کارکنان زندان ها تقدیر نمود .

در مراسم صبحگاه مشترکی که به مناسبت هفته قوه قضائیه در زندان اردبیل برگزار شده بود ؛ نوروزی رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان اردبیل طی سخنانی با اشاره به سختی کار در زندان ها گفت : « فضای زندان و جو حاکم بر آن به لحاظ ساختار امنیتی و نگهداری از انسان هایی که امنیت و نظم جامعه را مختل نموده اند بسیار سنگین است . کار در این محیط ویژگی های خاص خود را دارد و کارمند زندان باید دارای آستانه تحمل خیلی بالایی باشد . » وی با تاکید بر این نکته که خواسته و ناخواسته سنگینی فضا و کار حاکم بر زندان توسط زندانبانان به خانواده هایشان منتقل می شود افزود: « روح انسان عادت نمی کند بلکه تاثیر می پذیرد . کمترین تاثیر در محیط زندان دیدن یک صحنه عاطفی ملاقات کودک با پدر زندانی است . این صحنه با روح انسان چه می کند ؟! حال شما حساب کنید دیدن صحنه های اجرای احکام قانونی در زندان نیز به التبع در روح و جان زندانبانان تاثیر می گذارد و این تاثیر به خانواده های آنها نیز منتقل می شود . از این رو کار شما زندانبان سخت ، قابل تحسین و تجلیل است . نمی شود تحمل این زحمات و مشقت را با هیچ معیار مادی جبران کرد. » 

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان اردبیل در ادامه از حمایت قضایی این سازمان از رسالت انتظامی یگان حفاظت زندان ها خبر داد. وی همچنین با تجلیل از فعالیت ها و اقدامات انجام گرفته در حوزه رعایت و صیانت حقوق شهروندی در زندان ها گفت : « اقدامات قابل توجهی در حوزه رعایت و صیانت از حقوق شهروندی  مددجویان در زندان اردبیل صورت گرفته است که بعنوان نمونه میتوان به ارتقاء کیفی محیط اقامت و بهسازی بندها و همچنین ارایه آموزش های مختلف از کلاسیک تا دانشگاه و دیگر آموزش های مفید برگزار شده برای زندانیان اشاره کرد. »

نوروزی در بخش دیگری از سخنان خویش یکی از وظایف قانونی قوه قضائیه را پیشگیری از وقوع جرم برشمرد و گفت : « در اینکه پیشگیری از وقوع جرم تنها بر عهده قوه قضائیه باشد جای سوال است . آیا به تناسب این وظیفه ابزار قانونی نیز در اختیار قوه قضائیه قرار دارد ؟ آیا تنظیم و بهبود وضعیت اقتصادی و اشتغال بر عهده قوه قضائیه است ؟ هر کاری ابزار مورد نیاز خود را می طلبد . پیشگیری از وقوع جرم نیازمند عزم همه دستگاه هاست . نیازمند این است که هر کس در حوزه خود با تمام توان کار کند . قوه قضائیه نیز همواره با حمایت قضایی پشتوانه مردم و دستگاهها در پیشگیری از وقوع جرم بوده است . »

گفتنی است در این مراسم فتحی مدیرکل زندان ها  نیز با تبریک هفته قوه قضائیه کار در زندان را عشق و علاقه در مقابل سختی و مشقت خواند و گفت : « وظیفه سنگین اصلاح و تربیت مجرمین به زندان سپرده شده در حالی که امکانات و اعتبارات با ماموریت ما اصلا همخوانی ندارد . اما با این امکانات کم شاهد هستید که چه کارهای بزرگی انجام شده است . » وی ایجاد اشتغال و آموزش های حرفه آموزی به زندانیان را در این استان موفق توصیف نمود و ادامه داد : « علیرغم کمبود شدید نیرو و امکانات و اعتبارات موفقیت های خوبی در زمینه اشتغال ، حرفه آموزی ، آموزش های کیلاسک ، عقیدتی ، فرهنگی ، هنری ، ارایه خدمات به زندانیان آزاد شده ، ستاد دیه و آزادی زنداینان جرایم غیر عمد ، رسیدگی به امورات زندانیان و خانواده های آنان و همچنین امنیت زندان ها حاصل شده و همه اینها در سایه تلاش ، همدلی و همکاری زندان و دستگاه قضایی صورت گرفته است. »

گفتنی است در پایان این مراسم از سه تن از کارکنان زندان های استان که از فرزندان شهدای هشت سال دفاع مقدس بودند تجلیل شد .

صبحگاه مشترک یگان حفاظت زندان های مرکز استان اردبیل به میزبانی زندان مرکزی

صبحگاه مشترک یگان حفاظت زندان های مرکز استان اردبیل به میزبانی زندان مرکزی

سخنرانی فتحی مدیرکل زندان ها در مراسم صبحگاه

سخنرانی فتحی مدیرکل زندان ها در مراسم صبحگاه

سخنرانی رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان در مراسم صبحگاه

سخنرانی رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان در مراسم صبحگاه

تجلیل از کارکنان عضو خانواده شهداء

تجلیل از کارکنان عضو خانواده شهداء

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*