اخبار کوتاه

رئیس سازمان حفاظت اطلاعات قوه ی قضائیه در جمع روسای زندان های استان اردبیل گفت : کاری بکنید خروجی زندان ها خروجی مانند حبس یوسف (ع) وار درست بکند

رئیس سازمان حفاظت اطلاعات قوه ی قضائیه که در جمع روسای زندان های استان اردبیل سخن می گفت ولایت را حصن محکم حفظ دستاوردهای انقلاب دانست و بر اخلاص در اعمال و توجه به نکات تربیتی و اخلاقی در برخورد با زندانیان تاکید کرد .

حجت الاسلام و المسلیمن عبداللهی رئیس سازمان حفاظت اطلاعات قوه ی قضائیه در پی بازدید از کانون اصلاح و تربیت و بازداشتگاه اردبیل در جلسه ی شورای اداری زندان های استان که با حضور شیخ پور معاون قضایی ، اجرای احکام و امور مجلس سازمان زندانها و همچنین رئیس کل دادگستری استان تشکیل شده بود حضور یافت و ضمن ایراد سخن توصیه هایی به مسوولین زندان های استان اردبیل داشت و همچنین از اقدامات انجام شده در این دو مرکز تقدیر نمود .

حجت الاسلام و المسلمین عبداللهی در بخش هایی از سخنان خویش با تاکید بر نعمت ولایت گفت : « خداوند برای اینکه انسان را به مقصد نهایی برساند ولایت را بعنوان زیباترین هدیه خویش به انسانیت عرضه داشت . » وی افزود : « خداوند تبارک و تعالی  به واسطه ولایت به انسانها فهماند که غیر از رسول دیگر انسان ها  هم می توانند به عروج برسند . »  رئیس سازمان حفاظت اطلاعات قوه ی قضائیه در ادامه گفت :  « برای ما این مساله کافی است که تحت بیرق واحد الهی خدمت می کنیم . تمام معیار انسانیت در عروجش و در صعودش در یک کلمه نهفته و آن هم ولایت است . کسی که با مبنای ولایت حرکت کند هیچ وقت بن بست ندارد . »

وی در ادامه با اشاره به آیه شریفه « من احیا ها فکانما احیا الناس جمعیا » که به عنوان آرم و سرلوحه سازمان زندان ها می باشد گفت : « این آیه شریفه خیلی پر محتوا است . اگر در معرض برداشت تفسیری قرار بگیرد دنیایی از عظمت می باشد . واقعاً حفظ ،دم ، آبرو و عرض مومن برابر است با حفظ و نجات دنیایی از انسان ها . » در ادامه رئیس سازمان حفاظت اطلاعات قوه ی قضائیه با مخاطب قرار دادن روسا و مدیران زندان های استان اردبیل گفت : « این افرادی که اینجا در بازداشتگاه ها در ید اختیار شما می باشند همه برادران ، پدران و خواهران شما به شمار می آیند . اینها حتی اگر جنایت هم کرده باشند در این دانشگاه ( زندان ) می بایست تربیت اسلامی شده و با کلام وحی و حدیث و انسانیت آشنا شوند . »

حجت الاسلام و المسلمین عبداللهی با تاکید بر گسترش اشتغال زندانیان از آن بعنوان وسیله ای برای آرامش زندانی و تحکیم بنیاد خانواده مددجو نام برد.  وی  افزود : « من تقاضایم از دادستان مرکز استان این است که فاصله زمانی بازدید ها و دیدار های چهره به چهره با زندانیان کوتاه تر شود . ماهی دوبار حداقل بیایید و در زندان به امورات اینها رسیدگی کنید . مانوس شدن با این بندگان خدا باعث می شود با خاطره خوش از زندان بروند . »  وی گفت : « خواسته نظام از شما این است که کاری کنید که خروجی های شما خروجی مانند حبس یوسف ( ع) وار درست بکند .  » رئیس سازمان حفاظت اطلاعات قوه ی قضائیه در پایان از زحمات کارکنان مجموعه کانون و بازداشتگاه و مدیرکل زندان ها ، دادستان مرکز استان و رئیس کل دادگستری استان برای تربیت اسلامی مددجویان ، رعایت حقوق شهروندی آنها ، تلاش برای کاهش جمعیت کیفری زندان ها و گسترش اشتغال زندانیان تقدیر نمود .   

 

سخنرانی رئیس سازمان حفاظت اطلاعات قوه ی قضائیه در جمع روسای زندان های استان اردبیل

سخنرانی رئیس سازمان حفاظت اطلاعات قوه ی قضائیه در جمع روسای زندان های استان اردبیل

سخنرانی رئیس سازمان حفاظت اطلاعات قوه ی قضائیه در جمع روسای زندان های استان اردبیل

سخنرانی رئیس سازمان حفاظت اطلاعات قوه ی قضائیه در جمع روسای زندان های استان اردبیل

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*