اخبار کوتاه

رئیس زندان خلخال تشریح کرد : تغییر روش در اجرای برنامه های آموزشی و فرهنگی به خاطر محدویت های کرونایی

تغییر روش های آموزشی و برنامه ریزی فرهنگی برای پرکردن اوقات فراغت زندانیان با توجه به پروتکل های بهداشتی پیشگیری از شیوع  ویروس کرونا در زندان خلخال خبری بود که توسط رئیس این زندان تشریح شد .

فرزاد فروزان رئیس زندان شهرستان خلخال با اشاره به موج دوم همه گیری شیوع ویروس کرونا در سطح استان اردبیل و به تبع آن اعمال  محدودیت های در جهت حفظ سلامت زندانیان ، کارکنان و سربازان ، در تشریح چگونگی اجرای برنامه های فرهنگی و آموزشی در این برهه از زمان گفت :  سلامت زندانیان در این شرایط اولویت اول ما در زندان می باشد. اما بر این باوریم که ضمن رعایت دستور العمل های بهداشتی ستاد مبارزه با کرونا می توانیم با دقت عمل و کمک گرفتن از پیشنهادات زندانیان ، کارکنان و صاحب نظران عرصه فرهنگی برای این بازه زمانی نیز برنامه های متنوع و مناسب ترتیب داد .

وی افزود : به همین منظور و در جهت حفط فاصله فیزیکال یا اجتماعی و همچنین با لحاظ قرار دادن این نکته که ورزش و تحرک در سلامت روح و جسم نقش موثری دارد برنامه های ورزشی انفرادی را جایگزین برنامه های ورزشی جمعی کرده ایم .

رئیس زندان خلخال با نام بردن از ورزش صبحگاهی بعنوان رکن اساسی و جدایی ناپذیر تربیت بدنی در زندان گفت : با فاصله گذاری مناسب بین زندانیان ، ورزش صبحگاهی به مدت نیم ساعت برگزار می شود . همچنین ورزش هایی مانند پرتاب دارت ، تنیس روی میز ، فوتبال دستی و دو میدانی از جمله برنامه های ورزشی است که این روز ها با رعایت نکات بهداشتی علاقمندان خوبی در میان زندانیان و سربازان پیدا کرده است .

وی از برگزاری مسابقات هفتگی با عنوان سه شنبه های ورزشی بین سربازان وظیفه و کارکنان یگان حفاظت زندان بعنوان یکی دیگر از برنامه های مورد استقبال و برگزار شده یاد نمود .

گفتنی است در اولین سه شنبه ورزشی که در آخرین روز از تیر ماه برگزار شد سربازان و کارکنان در رشته های : دارت، فوتبال دستی، تنیس روی میز و تیراندازی با اسلحه ی شکاری در فضایی بهداشتی و مفرح به رقابت پرداختند.

فروزان در ادامه با اشاره به نقش آموزش در بازگشت سعادتمندانه زندانیان به اجتماع گفت : سعی نموده ایم تا از طریق سیستم صوتی و به شکل رادیو محور برنامه های آموزشی و حتی هنری را برای آموزش و تفریح زندانیان با استفاده از روحانیون ، مربیان قرآن و خود مددجویان به اجرا بگذاریم .در این راستا برنامه های صبح روشن شامل تلاوت قرآن ، درس هایی از نهج البلاغه ، اخلاق اسلامی و احکام و همچنین عصرها برنامه عصرانه هنری با اجرای نمایش رادیویی ، برنامه های طنز و کتاب خوانی از طریق سیستم صوتی زندان برگزار و به کلیه بندها پخش میشود .

رئیس زندان افزود: با شیوع کرونا درسطح جامعه و ایجاد محدودیت هایی در برگزاری کلاس ها و تفریحات میزان علاقمندی و مطالعه کتاب در زندان خلخال با تبلیغات و مسابقات انجام شده از سوی واحد فرهنگی و تربیتی این زندان رشد قابل ملاحظه ای داشته است . انتهای پیام /. 

ورزش در ایام کرونا در زندان خلخال

ورزش در ایام کرونا در زندان خلخال

ورزش پرتاب دارت برای کارکنان و سربازان و زندانیان در ایام کرونا

ورزش پرتاب دارت برای کارکنان و سربازان و زندانیان در ایام کرونا

ورزش طناب کشی با رعایت فاصله گذاری مناسب در ایام کرونا در زندان خلخال

ورزش طناب کشی با رعایت فاصله گذاری مناسب در ایام کرونا در زندان خلخال

عصرانه هنری با اجرای  مددجویان از طریق سیستم صوتی زندان - نمایشنامه خوانی

عصرانه هنری با اجرای مددجویان از طریق سیستم صوتی زندان خلخال – نمایشنامه خوانی

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*