اخبار کوتاه

رئیس دادگستری پارس آباد : نبود زندان در پارس آباد خانواده زندانیان، سیستم قضایی، نیروی انتظامی و اداره کل زندانها را دچار مشکل کرده است

رئیس دادگستری شهرستان پارس آباد در دیدار مدیر کل زندانهای استان اردبیل خواستار تلاش مجدانه مسئولان برای احداث زندان در شهرستان پارس آباد و انتقال زندانیان این شهرستان از زندانهای گرمی ، مشگین شهر و اردبیل به آن شد.

فتحی مدیر کل زندانهای استان اردبیل در سفر یک روزه خود به شهرستان پارس آباد پس از دیدار با فرماندار این شهر به دیدار رئیس دادگستری رفت و مشکلات ناشی از عدم وجود زندان در این شهرستان را مطرح نمود.

مظفری رئیس دادگستری شهرستان پارس آباد ضمن تقدیر از پیگیری مدیر کل زندانها برای رفع این مشکل شهرستان گفت: « برخی پدیده ها هستند که شاید به ظاهر ناخوشایند باشند ولی وقتی با فقدان آن مواجه میشویم اثرات منفی این فقدان بسیار بالاتر و آسیب زا تر از عنوان ناخوشایند آن است . زندان نیز چنین پدیده ای است . همه از بردن نام زندان ابا دارند اما وقتی در دومین شهر استان اردبیل مشکلات ناشی از نبود زندان را شاهد می شویم دیگر جای تعارف ندارد؛ باید احداث آن را برای رعایت حقوق مردم و پیشگیری از آسیب ها از مسئولان ذیربط مطالبه کنیم . »  

وی افزود: « این قابل قبول نیست که در شهرستانی با این همه پتانسیل و ظرفیت ، زندانیانش را به زندانهای شهرستانهای گرمی و مشگین شهر اعزام کنیم. خود این این اعزام از چند جهات بار منفی دارد . یکی اینکه خانواده های آنها به زحمت می افتندو باید خطر بعد مسافت و هزینه آن را متحمل شوند. دیگر اینکه وقتی مرجع قضایی میخواهد زندانی را برای محاکمه یا ابلاغ اتهام فراخواند نیروی انتظامی مجبور است که یکروز قبل نسبت به تحویل زندانی از زندانهای گرمی یا مشگین شهر اقدام کند و محل نگهداری و اعزام و بدرقه این زندانیان ضمن داشتن مخاطرات خاص خود، باری مضاعف بر دوش نیروی انتظامی شهرستان است. »

فتحی مدیر کل زندانهای استان ضمن تایید سخنان رئیس دادگستری شهرستان پارس آباد با اشاره به طرح اداره کل زندانها برای احداث زندان در شهرستان پارس آباد برای کاهش تبعات ناشی از اعزام زندانیان این شهرستان به زندانهای دیگر گفت: « ما طرح آماده برای اجراء را در دست مطالعه داریم و انتظار داریم مسئولان استانی و شهرستانی دولت و دستگاه قضایی ما را در این زمینه یاری نماید. » مدیر کل زندانهای استان اردبیل افزود: « هدف از زندان اصلاح و تربیت و باز اجتماعی کردن مجرمین می باشد. این امر زمانی محقق می شود که میزان نیروی انسانی و اعتبارات ما با ماموریت خطیرمان متناسب باشد . بی شک با ایجاد زندان در پارس آباد نزدیک به ۲۰۰ تن از زندانیان این حوزه قضایی به زندان محل اقامت خویش منتقل خواهند شد و این خود ظرفیت اجرای بهتر برنامه های فرهنگی و تربیتی را در زندانهای مشگین شهر ، گرمی و پارس آباد بالاتر خواهد برد. »

دیدار مدیرکل زندانهای استان با رئیس دادگستری شهرستان پارس آباد

دیدار مدیرکل زندانهای استان با رئیس دادگستری شهرستان پارس آباد

Print Friendly

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*