اخبار کوتاه

رئیس دادگستری مشگین شهر : سیاست کاهش جمعیت کیفری از سوی دادگستری به صورت جدی پیگیری میشود

رئیس دادگستری و دادستان مشگین شهر با حضور در آخرین جلسه شورای برنامه ریزی زندان های استان اردبیل در سال ۱۳۹۷ که به میزبانی زندان مشگین شهر برگزار شد . دیدگاه های خویش را در زمینه اعطای امتیازات و نحوه تعامل با زندان مطرح کردند .

در این جلسه رحیم نیا رئیس دادگستری شهرستان مشگین شهر و رسولی دادستان عمومی و انقلاب بعنوان سخنران میهمان حضور داشتند . رئیس دادگستری شهرستان مشگین شهر با تقدیر از فعالیت های ارزنده و بازپرورانه توسط کارکنان زندان در سال ۱۳۹۷ از همکاری مدیریت زندان های استان با دادگستری در راستای اجرای قانون و تلاش برای کاهش جمعیت کیفری تقدیر نمود .

رحیم نیا در ادامه با اشاره به این نکته که زندان از اولویت های مهم دادگستری می باشد گفت : « ما معتقدیم که زندان فقط جای افراد مخل امینت است و کسانی که مرتکب جرایم غیر عمد شده اند باید با تدابیر قانونی وارد زندان نشوند . » وی افزود : « برخی افراد هستند که حتی یک ساعت ماندن در زندان برایشان زیاد است . اما در مقابل کسانی هستند که برای حفظ امنیت جامعه یاید در زندان باشند .»

رئیس دادگستری شهرستان مشگین شهر با اشاره به فعالیت های خوب اصلاحی و تربیتی زندان ها گفت :  « اقدامات فرهنگی در اولویت ما می باشد و زندانیانی که پیشقدم در فعالیت های فرهنگی و تربیتی باشند از رافت قانونی نظام اسلامی بهره مند خواهند شد . »

به گفته رحیم نیا رئیس دادگستری شهرستان مشگین شهر ، در یک اقدام وحدت رویه در شعبات دادگاه این شهرستان پیش قسط مهریه حذف شده است مگر اینکه برای دادگاه متول بودن فرد محکوم و یا داشتن اموال احراز شود . »

در ادامه رسولی دادستان عمومی و انقلاب مشگین شهر نیز ضمن تقدیر از زحمات مدیرکل زندان های استان و تجلیل از اقدامات مسوولین و کارکنان زندان این شهرستان گفت : « دادستانی نیز معتقد است باید تنها کسانی که مخل امنیت اجتماعی هستند در زندان باشند و تلاش می کند تا با ساز و کار قانونی افراد با جرایم سبک و غیر عمد وارد زندان نشوند یا اگر زندانی هستند با استفاده از تمهیداتی که در قانون لحاظ شده از زندان آزاد شوند. » وی افزود : « در زمینه اعطای امتیازات به زندانیان این همکاران زندان هستند که می توانند بهترین نظر را پیرامون اصلاح پذیری فرد به مقام قضایی ارایه نمایند . » رسولی در زمینه اعطای مرخصی نوروزی به زندانیان گفت : «  کسانی به مرخصی اعزام می شوند که شرایط آنها احراز شود و مقام قضایی به این اعتماد برسد که اگر زندانی  به مرخصی رفت مرتکب جرم مجدد نخواهد شد . بلکه با استفاده از مرخصی کانون خانواده را مستحکم تر خواهد کرد. »

رحیم نیا رئیس دادگستری شهرستان مشگین شهر

رحیم نیا رئیس دادگستری شهرستان مشگین شهر

رسولی دادستان عمومی و انقلاب مشگین شهر

رسولی دادستان عمومی و انقلاب مشگین شهر

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*