اخبار کوتاه

رئیس دادگستری خلخال : حضور قضات در زندان باعث تسهیل در حل مشکلات قضایی مددجویان میشود

رئیس دادگستری خلخال که جلسه شورای برنامه ریزی زندانهای استان اردبیل سخن میگفت با اشاره به این نکته که کاهش جمعیت کیفری زندانها از سیاست های کلان قوه قضائیه است که با رویکر مثبت به دنبال تحقق آن در شهرستان هستیم گفت : « یکی از مسایلی که در کاهش جمعیت کیفری موثر است آموزش همگانی مردم و همچنین ترویج فرهنگ حل اختلاف از طریق بزرگان محلات و فامیل است . این مساله ای است که باید همه به اشاعه آن کمک کنند . »

رمضان پور در ادامه بازدید قضات از زندان خلخال را یکی از عوامل موثر در تقلیل جمعیت کیفری دانست و از مسوولین زندان خلخال خواست تا حضور قضات در زندان را مطالبه کنند و پیگیر این مساله باشند .  وی با اشاره این نکته که آمار جمعیت کیفری زندانیان مالی که در استان ۲۱ درصد است گفت : « در شهرستان خلخال فعالیت شده و نشان میدهد که دادگستری خلخال و مجموعه های همراه وی به گونه ای تلاش کرده اند که آمار  زندانیان محکوم مالی در شهرستان خلخال از ۲۱ به ۱۵ درصد کاهش یافته است . »

وی از افزایش آمار سرقت در شهرستان اظهار نگرانی نمود و گفت : « باید در این زمینه هم تمهیدات لازم اتخاذ شود. زیبنده شهرستان خلخال و مردم بزرگ و فهیم منطقه نیست که آمار سرقت در این منطقه افزایش یابد . »

رئیس دادگستری شهرستان خلخال که در جمع روسای زندانها و ادارات ستادی زندان های استان سخن میگفت افزود : « حضور شخصیتی مثل امام جمعه مردمی در برنامه های ستاد دیه و همچنین برگزاری جشنی با عنوان گزارش دهی آزاد سازی زندانیان در شهرستان خلخال اعتماد عمومی مردم به ستاد دیه  را بالاتر می برد . زیرا اگر بدانند که کمک های آنها چگونه و از چه مکانیزمی هزینه می شود و چند نفر آزاد شده اند یقیناً کمک های خویش به ستاد را استمرار می بخشند . »

در ادامه نباتی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان با اشاره به انتقال زندانیان از زندان قدیم به زندان جدید از مدیر کل زندان های استان برای خروج زندان از داخل شهر و انتقال آن به بیرون شهر تقدیر نمود و افزود : « دادستانی با تمام ظرفیت برای حل مشکلات قضایی زندانیان آمادگی دارد و انشا الله امسال نیز با حضور مستمر قضاد دادسرا در زندان جدید همچون سال گذشته بالاترین میزان حضور موثر قضات در زندان  را د رسطح استان خواهیم داشت . »

دادستان خلخال از اشتغال زندانیان بعنوان عامل موثری برای کاهش آسیب نام برد و گفت : « به همین منظور اکثر محکومان مالی زندان خلخال به زندان باز انتقال یافته اند تا بتوانند با اشتغال به کار مشکلات معیشتی و بدهی  خویش را حل کنند . » وی با تاکید بر این نکته که عدم اشتغال باعث بروز بسیاری از بزهکاری ها در اجتماع میشود افزود : « مجموعه دادستانی هر شخص و نهادی را که واقعا ً بخواهد در مسیر اشتغالزایی جوانان حرکت کند حمایت قضایی می نماید ولی متاسفانه شاهد این هستیم که کارگاه ها و کارخانه های این شهرستان به تعطیلی کشیده شده اند . »

 

حضور رئیس دادگستری و دادستان شهرستان خلخال در شورای برنامه ریزی زندان های استان اردبیل

حضور رئیس دادگستری و دادستان شهرستان خلخال در شورای برنامه ریزی زندان های استان اردبیل

 

  

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*