اخبار کوتاه

رئیس دادگستری بیله سوار تاکید کرد : آمار کنونی جمعیت کیفری با بهبود وضعیت فرهنگی ، اقتصادی و اجتماعی کاهش خواهد یافت

مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان اردبیل در سفر کاری یک روزه به شمال استان با رئیس دادگستری شهرستان بیله سوار دیدار و پیرامون چگونگی کاهش جمعیت کیفری این حوزه قضایی تبادل نظر نمود.   

فتحی در دیدار رئیس دادگستری و دادستان شهرستان بیله سوار با تاکید بر لزوم تعامل تنگاتنگ زندان و حوزه های قضایی خواستار کمک و مساعدت مسئولان قضایی این شهرستان برای کاهش آمار جمعیت کیفری زندانهای استان شد.

مدیرکل زندان های استان اردبیل سیاست کاهش جمعیت کیفری را از اهم مطالبات ریاست قوه برشمرد و افزود: متاسفانه روند آمار جمعیت کیفری در شهرستان های شمال استان رو به افزایش است و باید با ارتباطات بین دستگاهی و هم افزایی نمایندگان دولت ، دستگاه قضایی و مردم حتماً این روند کاهش یابد . وی افزایش جمعیت کیفری را مانع اجرایی شدن برنامه های اصلاحی و تربیتی در زندان ها برشمرد و گفت : « نگاه مقام عالی قضایی استان به زندان همسو با سیاست های قوه قضائیه است و این دلگرمی برای مسئولان زندان های استان می باشد. » مدیرکل زندان های استان اظهار امیدواری کرد با ترویج فرهنگ ریش سفید منشی و فرهنگ سازی در بین مردم برای عدم اصرار و پافشاری شکات بر استفاده قضات از حبس در دعاوی و مهلت دادن به بدهکاران میزان آمار جمعیت کیفری زندان های شمال استان نیز کاهش یابد. 

در این دیدار موسوی رئیس دادگستری شهرستان بیله سوار ضمن اظهار خرسندی از پیگیری های مدیرکل زندان های استان ، بر اجرایی شدن سیاست جمعیت کیفری قوه قضائیه تاکید نموده و افزود: « همه ما به دنبال کاهش جمعیت کیفری هستیم اما تنها تلاش سیستم قضایی کارساز نخواهد بود. زیرا کاهش بزه در جامعه مستلزم آماده بودن سخت افزارهایی مانند اشتغال و اقتصاد پایدار و همچنین نرم افزارهایی مانند تغییر نگرش مردم نسبت به حبس و استفاده از آن است. » این مقام قضایی آمار کنونی جمعیت کیفری را برایند وضعیت فعلی فرهنگی ، اقتصادی و اجتماعی دانست و بر اهتمام همگانی در جهت رونق کسب و کار و حمایت از تولیدات داخلی در جهت افزایش اشتغال و کاهش آسیب های اجتماعی تاکید کرد.

وی همچنین از آمادگی این شهرستان برای برگزاری هر چه باشکوه جشن گلریزان برای آزاد سازی زندانیان معسر آبرومند در ایام ماه مبارک رمضان خبر داد.  

دیدار مدیرکل زندان های استان اردبیل با رئیس دادگستری بیله سوار

دیدار مدیرکل زندان های استان اردبیل با رئیس دادگستری بیله سوار

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*