اخبار کوتاه

رئیس حفاظت اطلاعات زندانهای استان اردبیل : اصل اول در حفاظت اطلاعات پیش بینی و پیشگیری است نه مچ گیری

کارگاه آموزشی یک روزه مسئولان حفاظت اطلاعات، بازرسی و فرماندهان یگان حفاظت زندانهای استان با تدریس روسای حفاظت اطلاعات ، بازرسی و پاسخگویی به شکایات و فرمانده یگان حفاظت اداره کل برگزار شد.

در این کارگاه که پس از بازدید شرکت کنندگان در جلسه هم اندیشی مسئولان حفاظت اطلاعات ، بازرسی و فرماندهان یگان حفاظت از زندان مرکزی اردبیل برگزار شد. هر یک از اساتید در حوزه های حفاظت اطلاعات، بازرسی، ارزیابی عملکرد، اعزام و بدرقه زندانیان، حفاظت فیزیکی از زندانها و شیوه فرماندهی سربازان وظیفه مسائلی طرح و به سوالات شرکت کنندگان در حوزه های  تخصصی خویش پاسخ گفتند.

مختاری رئیس حفاظت اطلاعات اداره کل زندانهای استان در بخش آموزشهای حفاظی و امنیتی با اشاره به لزوم صیانت از پرسنل بعنوان سرمایه های سازمانی وظیفه حفاظت اطلاعات را پیشگیری از وقوع جرم دانست و به همکاران خود تاکید کرد تا پیشگیری و صیانت از کارکنان و سربازان را در اولویت کاری خویش قرار دهند و با آموزش مستمر، یاد آوری نکات امنیتی و حفاظتی، تذکر و امر به معروف و نهی از منکر نسبت به حفظ نیروها از آسیب های متعدد درون و بیرون زندان اهتمام نمایند.

رئیس حفاظت اطلاعات زندانهای استان بر نا امن کردن محیط برای خلاف کاران نیز تاکید داشت و افزود: « وقتی پیش بینی، شناسایی و تذکر انجام شد و سپس فردی باز اقدام به خطا نمود باید با وی به صورت قانونی، محکم و عاجل برخورد شود. » وی در ادامه سخنان خویش با تاکید بر لزوم همسویی و تعامل فی ما بین واحد های حفاظت اطلاعات، بازرسی و یگان حفاظت گفت: « اگر این سه واحد همسویی و هم افزایی داشته باشند مطمئن باشید ضریب امنیتی زندانها فوق العاده افزایش پیدا خواهد کرد. در این صورت پیش بینی و پیشگیری و مقابله با تخلفات و بحران ها نیز آسان و قابل انجام می شود. »

وی از همکاران واحد های نظارتی که شبانه و غیر مترقبه با وسایل نقلیه شخصی خویش به زندانها سرکشی می نمایند تجلیل نموده و این عمل آنها را مصداق ایثار و دلسوزی برای نظام دانست و افزود: « سرکشی به زندانها باید هدفمند و با برنامه باشد. بازدید های شبانه باید در ساعات مختلف انجام شود تا کارآیی و اثرگذاری لازم را داشته باشد. »  رئیس حفاظت اطلاعات زندانهای استان در ادامه با اشاره به آموزه های دینی همکاران خویش را به تکریم همه زندانیان و رفتار قانونی و یکسان نگری همه در برابر قانون توصیه نمود. وی حفاظت اطلاعات را امین کارکنان سربازان و مددجویان برشمرد و افزود :« برخی رفتارها هست که گاه از سر دلسوزی است اما نتیجه عکس دارد. نیروهای امنیتی و نظارتی زندانها باید نکته سنج و زمان شناس باشند. »

مختاری با اشاره به رعایت کامل حقوق شهروندی و حفظ کرامت انسانی زندانیان زندانهای استان از مسئولین واحدهای نظارتی و اطلاعاتی زندانها خواست تا رعایت این اصول مهم قانونی و شرعی توسط کارکنان را به صورت مستمر رصد نموده و از هیچ گونه تخلفی در این زمینه اغماض نکنند.

گفتنی است در ادامه رئیس اداره ارزیابی عملکرد ،بازرسی و پاسخگویی به شکایات و همچنین فرمانده یگان حفاظت زندانهای استان هر یک در حوزه تخصصی خود مطالبی را به صورت مبسوط برای شرکت کنندگان در کارگاه طرح نمودند.   

 

کارگاه آموزشی حفاظت اطلاعات با حضور مسئولان حفاظت ، بازرسی و فرماندهان یگان حفاظت زندانهای اردبیل

کارگاه آموزشی حفاظت اطلاعات با حضور مسئولان حفاظت ، بازرسی و فرماندهان یگان حفاظت زندانهای اردبیل

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*