اخبار کوتاه

رئیس اداره حفاظت اطلاعات زندان های استان اردبیل : تمام امورات حفاظت اطلاعات در راستای رعایت و نظارت بر حسن اجرای حقوق شهروندی است

در نشست فصلی مسوولان حفاظت اطلاعات زندان های استان اردبیل بر تقویت منابع امنیتی زندانها و صیانت از نیروها تاکید شد .

نشست فصلی مسوولان حفاظت اطلاعات زندانهای استان اردبیل به ریاست مختاری رئیس حفاظت اطلاعات زندان های استان اردبیل برگزار شد . در این نشست هر یک از مسولان حفاظت اطلاعات زندانهای اردبیل به طح موضوعات زندان خویش پرداخته و به صورت جمعی راهکارهای عملی ارایه شد .

در جمع بندی این جلسه محمد رضا مختاری رئیس اداره  حفاظت اطلاعات زندان های استان با تاکید بر حفظ و صیانت پرسنل زندانهای استان بعنوان رسالت اصلی این حفا گفت : « هرگز در قاموس حفاظت اطلاعات چیزی به عنوان مچ گیری وجود ندارد . زیرا آموزش های ما آمیخته با دین مبین اسلام است و دین حنیف محمدی (ص) به ما می آموزد که انسان کرامت دارد و هر گاه از صراط مستقیم حق منحرف شد باید مورد امر به معروف و نهی از منکر قرار گیرد . هدف اساسی ما در حفاظت و اطلاعات حفظ و صیانت از همه کارکنان و پرسنل وظیفه است . »

رئیس حفاظت اطلاعات زندان های استان افزود: « ارایه گزارشات دقیق و سرعت در انتقال اطلاعات و اخبار و گزارشات ، تعامل سازنده با روسای زندان ها و اطلاع رسانی به موقع به آنها جهت پیشگیری از حوادث از دیگر خواسته های ما از برادارانی است که مسوولیت خطیر حفاظت اطلاعات را در زندان های استان دارند . » 

مختاری با اشاره به لزوم شناسنامه دار نمودن زندانیان خطرناک و حبس سنگین افزود : « اگر مسوول حفاظت اطلاعات می خواهد در انجام وظیفه خویش موفق عمل نماید باید نسبت به زندان و حوادث احتمالی آن اشراف و مطالعه داشته باشد و خود را نسبت به ترفند های برخی زندانیان خطر ناک با کسب اطلاعات دقیق بروز رسانی نماید . »

وی شناخت دقیق از آسیب های زندان و اطلاع از وضعیت روحی ، روانی ، اقتصادی و اجتماعی پرسنل را برای کمک به آنها و جلوگیری از انحراف همکاران مهم و ضروری دانست و در ادامه افزود : « یک مسوول حفاظت نباید با حاشیه ها ذهن خویش را درگیر نماید . بلکه تحلیل دقیق از آسیب ها نیازمند ذهن شفاف و خلاق است . » ایشان بر عدم نظارت خشک و بی روح ، رفتار متواضعانه با همکاران و رعایت حقوق شهروندی زندانیان ، انعطاف پذیری و خوشرویی و اخلاق حسنه تاکید نموده و از مسوولان حفاظت اطلاعات زندان ها خواست تا بر اقدامات  وکلای بندها نظارت و اشراف کامل داشته باشند تا خدای نکرده حقی از هیچ کدام از مددجویان ضایع نشود .

جلسه مسوولان حفاظت اطلاعات زندان های استان اردبیل

جلسه مسوولان حفاظت اطلاعات زندان های استان اردبیل

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*