اخبار کوتاه

دیدار مدیرکل زندان های استان اردبیل با امام جمعه شهرستان گرمی

مدیرکل زندان های استان اردبیل در دیدار با امام جمعه شهرستان گرمی با تاکید بر محور بودن فعالیت های قرآنی و نماز در زندان های استان اردبیل ازکسب موفقیت های پی در پی در عرصه ترویج فرهنگ نماز در هشت سال اخیر در جمع ادارات و دستگاه های اجرایی استان خبر داد . 

در این دیدار سید مجتبی حسینی مدیرکل زندان های استان اردبیل ، با ارایه گزارشی از وضعیت اجرای برنامه های فرهنگی و تربیتی در زندان های استان اردبیل از همکاری ادارات کل اوقاف و امور خیریه ، سازمان تبلیغات اسلامی و دارالقرآن کریم استان برای ترویج فرهنگ حفظ قرآن کریم در زندان ها تقدیر نمود .

مدیرکل زندان های استان اردبیل در این دیدار با اشاره به رسالت واقعی سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی گفت : « منشور زندانبانی اسلامی آیه شریفه من احیا ها فکانما احیا الناس جمیعا می باشد .  ما تمام تلاش خود را برای تغییر رفتار و آموزش مهارت های اساسی زندگی به زندانیان معطوف نموده ایم و در این راه تعدادی از روحانیون جوان ، خوش ذوق و اهل مطالعه در زندان ها در بخش فرهنگی با ما همکاری می کنند که علاوه بر اقامه نمازهای یومیه در تدریس احکام ، اصول عقاید ، درس هایی از نهج البلاغه و قرآن به مددجویان تلاش می نمایند . »

حسینی نگاه زندانبانی اسلامی به زندانی را بر اساس آموزه های دینی و بر محور توبه از گناهان و بازگشت به دامن پاک الهی توصیف نمود و گفت : « در این راه تمام تلاش خود را بکار گرفته ایم ولی در برخی زندان ها مانند زندان فعلی شهرستان گرمی به دلیل کمبود فضا و نداشتن امکانات لازم آنچنان که بخواهیم نمیشود فعالیت های اصلاحی و تربیتی را پیش برد . »  وی اظهار امیدواری کرد با کمک مسوولین شهرستان و استان بودجه لازم برای تکمیل پروژه زندان جدید این شهرستان تخصیص یافته و با انتقال زندان در نیمه اول سال آینده به محل جدید، بتوان برنامه های اصلاحی و تربیتی را به صورت کامل اجرا کرد .

حجت الاسلام و المسلمین صفری ضمن تبریک انتصاب سید مجتبی حسینی به سمت مدیر کل زندان های استان اردبیل با اشاره به بازدید های قبلی اش از زندان و حضور در جمع زندانیان از تلاش های مسوولین زندان و روحانی این زندان برای تبلیغ دینی و احیا شئونات اسلامی و شرعی در بین زندانیان تقدیر و تشکر نمود. وی با اشاره به لزوم فعالیت های دینی برای اصلاح و تربیت مددجویان اظهار امیدواری نمود که با تلاش های مقامات شهرستانی و استانی زندان به محل جدید انتقال یافته و از داخل شهر و مناطق مسکونی خارج شود .

حجت الاسلام صفری امام جمعه شهرستان گرمی در دیدار با مدیرکل زندان های استان نسبت به پیگیری و توصیه به مسئولان برای کمک به اداره کل زندان ها برای تکمیل پروژه زندان جدید در راستای تکریم زندانیان و خانواده های آنان قول مساعد داد . انتهای پیام ./ 

دیدار مدیرکل زندان های استان اردبیل با امام جمعه شهرستان گرمی

دیدار مدیرکل زندان های استان اردبیل با امام جمعه شهرستان گرمی

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*