اخبار کوتاه

دیدار مدیرکل زندان های استان اردبیل با فرماندار گرمی برای رفع مشکلات اعتباری زندان

مدیرکل زندان های استان اردبیل در سفرکاری یک روزه به شهرستان گرمی با فرماندار این شهرستان دیدار و پیرامون مسایل و مشکلات اعتباری زندان و رسیدگی به خانواده های زندانیان گفتگو نمود .

در این دیدار سید مجتبی حسینی مدیرکل زندان های استان اردبیل ، با ارایه گزارشی از وضعیت حقوق شهروندی در زندان های استان ، اجرای برنامه های کاهش آسیب رفتارهای پر خطر در زندانها ، رسیدگی به مشکلات قضایی زندانیان در راستای سیاست کاهش جمعیت کیفری توسط مسئولان قضایی استان ، ارتقای خدمات حمایتی از زندانیان آزاد شده ، خانواده های زندانیان ، بهداشت و درمان زندانیان در کلیه زندان ها ، آموزش های کلاسیک و حرفه آموزی و اشتغال مولد بیش از ۱۰۰۴ تن از مددجویان زندان های استان را حاکی از توجه سیستم زندانبانی اسلامی به حقوق شهورندی زندانیان دانست و گفت : « ما در سازمان زندان ها به دنبال افزایش زندان ها و زندان سازی نیستیم . اما گاهی ضرورت ها و قانون ایجاب می کند که زندان های جدید ساخته شود . نمونه اش همین پروژه زندان جدید شهرستان گرمی می باشد . دلیل عمده ساخت این پروژه نامناسب بودن محیط فعلی زندان می باشد . » 

به گفته مدیرکل زندان ها ، زندان فعلی شهرستان گرمی به دلیل واقع شدن در وسط شهر ، داشتن بافت فرسوده ، کم بودن متراژ سرانه فضای اسکان زندانیان، نداشتن فضای آموزشی و اشتغال؛ می بایست در جهت رعایت حقوق زندانیان ، خانواده های ایشان، شهروندان و همسایگان زندان که همگی مسکونی می باشند بزودی با کمک مراجع ذیصلاح به پروژه زندان جدید انتقال یابد. وی افزود : « پروژه خوشبختانه ۹۰درصد کارهایش انجام شده و رو به اتمام است و امید واریم تا اواسط سال آتی به بهره برداری برسد ، در راستای بهره برداری از این زندان می بایست برای تکمیل پروژه و احداث برجک ها و اتمام دیوار پیرامونی آن لازم است اعتبار ی در نظر گرفته شود و امیدواریم نمایندگان دولت در استان و شهرستان عنایت ویژه به این مقوله داشته و دست ما را در جهت تامین اعتبار مورد نیاز برای تکمیل پروژه و انتقال زندانیان به زندان جدید در خارج از شهر بگیرند.»

بهشتی فرماندار شهرستان گرمی با تبریک انتصاب مدیرکل جدید زندان های استان، برای ایشان آرزوی موفقیت در ماموریت های سازمانی نمود و ضمن تشریح وضعیت شهرستان گرمی از این شهرستان بعنوان محروم ترین شهر استان نام برد . فرماندار گرمی در بخش هایی از سخنان خود با اشاره به بالا بودن آمار جرایم قاچاق مواد مخدر در این شهرستان خواستار تحلیل این وضعیت در زندان ها شد.  ایشان کاهش آمار اشتغال ، عدم احداث مراکز تولیدی ، استفاده نکردن از ظرفیت های گردشگری این شهرستان مرزی و مواردی از این قبیل را باعث بالا رفتن آمار جرایمی مانند مواد مخدر در این شهر توصیف نمود.

بهشتی با گلایه از وضعیت ناهمگن در توزیع اعتبارات ، اعتبارات شهرستان گرمی را پاسخ گوی نیازهای این منطقه محروم ندانست . وی همچنین با اشاره به این نکته که زندان یک ضرورت اجتناب ناپذیر در همه جوامع است زندان فعلی گرمی را شایسته اجرای برنامه های اصلاحی و تربیتی ندانست و خروج زندان از داخل شهر را یک امر پسندیده و در راستای حقوق شهروندی شهروندان ، زندانیان و حفظ کرامت خانوادهای زندانیان دانست .

فرماندار گرمی برای پیگیری موضوع اعتبار مورد نیاز برای اتمام پروژه جدید قول مساعد داد و گفت : « باید با کمک همدیگر و از طریق مراجع استانی این مشکل را مرتفع سازیم . »   انتهای پیام ./ 

دیدار مدیرکل زندان های استان اردبیل با فرماندار شهرستان گرمی

دیدار مدیرکل زندان های استان اردبیل با فرماندار شهرستان گرمی

دیدار مدیرکل زندان های استان اردبیل با فرماندار شهرستان گرمی

دیدار مدیرکل زندان های استان اردبیل با فرماندار شهرستان گرمی

 

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*